pomoc w wyborze 55 cali za 4tys

matek_08

New member
Proszę o pomoc w wyborze TV do salonu.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? duży jasny salon z wydzieloną częścią TV
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m (od ścinay do ścinay jest 4,6m)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? kanapa ma być ustawiona na wprost (przy większej ilości osób również bokiem)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? TV ma być na południowej ścianie, obok okno na zachodniej ścianie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+ (dekoder z nagrywarką)
10.Jakie urządzenia ? pendrive, dysk
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 3h, w weekendy 6 lub więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez odbłysków
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, bajki, dokumenty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie wykluczone
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, lub dobra marka
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali lub więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska jakoś obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 (trochę więcej jeśli na prawdę warto)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak

Podsumowując: duży dobry tv za rozsądną cenę. Długo myślałem nad plazmą, ale nie zdecyję się chyba... ze względu na odblaski. Wiem że można zamontować roletki itp, ale nie chcę robić ciemni z jasnego salonu. Z tego względu chyba musi być lcd.

tv chcę kupić w ciągu najbliższego tyygodnia, ew. dwóch...
 

matek_08

New member
Nikt nie pomoże?

Właśnie byłem a Avansie i MediaExpert.
W Avansie przedawca przekonywał mnie że UE55F6400, UE55F6500 oraz UE55F6640 i UE55F6770 to to samo wiec lepiej wziąć ten pierwszy bo najtańszy, a poza tym pozostałe to "marketówki"...

Zastanwiałem się nad Samsungiem UE55F6500, ale nie wiem czy to dobry wybór. Jutro jeszcze Wybieram się do MM i REA, wezmę dysk z filmami i poproszę żeby puścić jakiś film z BD.

Chciałbym cieszyć się łądnym obrazem, żebym nie musiał się denerwować że 4k PLN zostały wyrzucone w błoto...
 

matek_08

New member
Nie wiecie skąd można by ściągnąć jakiś maleriał do przetestowania tv? zeby można było w sklepie puścić i sprawdzić czy tv fajnie śmiga?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Powiedz szprzedawcy zeby sie doszkolił bo f6400 nie ma nic wspólnego z modelami od f6500 do 6800 to one sa takie same .
F6500 ma lepsza matryce i co za tym idzie lepiej podswietlona brak w tym modelu cloudingu i ma bardzo niski banding dodatkowo na wyposażeniu jest drugi pilot smart.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Z racji tego, że miałem podobny problem i już go sobie rozwiązałem zakupem za ~4000 zł to ja mogę polecić Panasonic-a TX-L55ET60.
 

matek_08

New member
W podobnej cenie znalazłem jeszcze 55F6770. Czym on się różni od F6640 czy F6500 ?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

matek_08

New member
wiecie może czy ten TV ma podwójny tuner?
lepiej do niego wziąc nc+ z osobnym dekoderem z nagrywarką czy lepiej moduł CI+ ? jak działa tv z tym modułem? dobrze sobie radzi?
czy można "obsługiwać" ten tv z jakiegoś innego smartphona niż samsunga? (mam HTC One) bo aplikacji Samsung Link nie mogę ściągnąć na ten tv, allshare również... :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry