pomoc w wyborze 46cali do 3tys.

don111

Banned
ciut lepsza czerń, bardzo minimalnie ale ok.. procesor nie wiem po czym wnosisz że jest lepszy, ja dodam od siebie lepszą biel - Panas po prostu świeci jaśniej, a przynajmniej ma taką możliwość ale to nie wpływa na jakość obrazu
LG też ma parę zalet w stosunku do Panasonica, bardziej gładki obraz, mniej ziarnisty, liniową gammę (G20 ok, ale np S20 jej nie ma), mniejszy efekt GG/false contour, to wszystko są jednak minimalne różnice, klasa tv ta sama... do tego jest ładniejszy design i wyposażenie
 
W

witek_z

Guest
Zgadzam się we wszystkim co napisałeś oprócz procesora, Panas G ma lepszy procesor a widać to na obrazie kontrolnym (więcej szczegółów), na zwykłym obrazie też widać np. liście na drzewach, jest jeszcze coś Panas G ma filtr a LG go niema , lustro jak diabli.
W ogóle wszystkie panasoniki mają inny luminofor niż LG, panas lepszy, jakiś taki naturalny (trudno mi to opisać) w obrazie widać taką "świeżość", LG ma "brudny " obraz.
 

redlum

New member
Bez reklam
nie wiem czemu - ale tak mi się wydaje - że dla ciebie naturnalny - to taki przejaskrawiony, zaś brudny - to taki naturalny. Dla mnie naturalny to taki jak widzę za oknem.
 

gringoo_zg

New member
Długo oglądałem PK350 i P46G20E w sklepie i jakoś obraz na LG mi nie pasił. Wyposażenie napewno ma lepsze niż Panasonic, ale nie to jest najważniejsze. Poza tym boję sie tych odbić bo TV stoi na ścianie południowej a na zachodniej mam podwójne balkonone okno więc może okazać się to istotne.
Odnośnie różnic pomiedzy 46g i np 46u to seria g wygrywa bezkonkurencyjnie :) widać różnicę w czerni, nasyceniu kolorów i wogóle jakości obrazu. W sumie dziś kupuje ten model- postanowione.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie czy modele P50G20E i P50G20ES różnią się tylko i wyłącznie kolorem obudowy?
 

don111

Banned
W ogóle wszystkie panasoniki mają inny luminofor niż LG, panas lepszy, jakiś taki naturalny (trudno mi to opisać) w obrazie widać taką "świeżość", LG ma "brudny " obraz.
LG po prostu nie ma takiej bieli, Panas świeci (a przynajmniej ma taką możliwość) dużo jaśniej
jednak jak ktoś ogląda głównie w mocnym zaciemnieniu a nie w dzień, oraz preferuje łagodny obraz (tak jak ja) to LG ma przyjemniejszy obraz w odbiorze, a ten "brudny" obraz jest i tak wystarczająco kontrastowy w ciemnym pomieszczeniu

Odnośnie różnic pomiedzy 46g i np 46u to seria g wygrywa bezkonkurencyjnie :) widać różnicę w czerni, nasyceniu kolorów i wogóle jakości obrazu. W sumie dziś kupuje ten model- postanowione.
różnice zapewne oglądałeś w sklepie, w jasnym pomieszczeniu... filtr robi swoje, w ciemnych warunkach różnica w czerni jest znikoma (zakładam że U ma tą samą matrycę co S)
serii V20 nie rozważasz ? skoro tyle dopłacasz do Panasonica G to stamtąd tylko mały kroczek finansowy do V...
 
Ostatnia edycja:

gringoo_zg

New member
No więc czas zmienić sygnaturkę na forum. P50G20E stoi w domku :) Mmmm, NFS Hot Pirsuit wygląda bosko :) Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i porady.
 
Do góry