pomoc w wyborze 46cali do 3tys.

gringoo_zg

New member
Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze plazmy do mieszkanka. W sumie TV mam w miarę nowy ale trafiła mi się okazja wymiany więc czemu nie skorzystać :) Z obecnego jest zadowolony. Problemem jest to, że muszę coś wybrać w miarę szybko (1-2 dni). Co byście polecili w tej kategorii cenowej? Ze względu na PS3 chciałbym aby było FullHD (Chodź nie wiem czy to dobry pomysł gdy korzystam też z sygnału nie w HD). Poniżej odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Odległość od ekranu - 2,7 metra
Jak słońce świeci w pokoju - w godzinach popołudniowych pokój nasłoneczniony, ale najwięcej oglądam wieczorami lub w nocy.
Jak duży jest pokój - 5 x 3 metry (TV ma stać na dłuższej ścianie)
Jaki masz obecnie telewizor - TX-P42C10Y
Jakie programy najczęściej oglądasz? - wszystkiego po trochu
Preferowana wielkość telewizora? 46 cale
Preferowana marka? Panasonic
Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, dekoder N, laptop po HDMI ale to wszystko wpierw jest wpięte w amplituner (Onkyo TX-SR507) i z niego przez HDMI do TV.
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 30%, 40% filmy, 30% PS3
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Najczęściej na wprost, chodź czasami też z boku
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? 1 HDMI amplituner
Jaki masz sygnał? N TV.
Ile programów HD? 15.
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 6-8 godzin.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
Ma stać czy wisieć? wisieć.
Przedział cenowy: do 3000 zł.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
w 46' masz tylko Panasonic S20, innego wyboru nie ma
chyba że zdecydowałbyś się na 50'- to LG PK350 albo lepiej PK550

jakbyś jeszcze poczekał to wchodzą zaraz nowe modele, być może coś ciekawszego byłoby do wyboru
 

atomer

New member
w 46' masz tylko Panasonic S20, innego wyboru nie ma
chyba że zdecydowałbyś się na 50'- to LG PK350 albo lepiej PK550

jakbyś jeszcze poczekał to wchodzą zaraz nowe modele, być może coś ciekawszego byłoby do wyboru

No niezupełnie zgodzę się. Jest jeszcze G20 (bardzo dobry model - polecam) i U20. G20 zdecydowanie godny polecenia. Na LG bym się nie nastawiał ponieważ nie mają żadnego filtra przeciwodblaskowego na ekranie i mogą robić za piękne lustro. Co do nowych modeli to jeśli nie zależy Ci na 3D to czekać chyba nie warto bo tak można w nieskończoność czekać.
 

gringoo_zg

New member
chyba że zdecydowałbyś się na 50'- to LG PK350 albo lepiej PK550

Cena wydaje się być kusząca- ale pojawiają się 3 pytania:
- Czy 50 cali to nie za dużo jak na odległość 2,7m?
- Jak z jakością tego LG? Można go porównywać z 46s20? Pytam bo mam średnie zaufanie do Koreańczyków.
- Jak jest rzeczywiście z odbijaniem światła przez LG, bo ludzie piszą że masakra. Generalnie oglądam TV w nocy, ale w ciągu dnia człowiek też by coś obejrzał :)
 

don111

Banned
LG to lustro takie same jak Panasonic S20 i C10, czy to przeszkadza w oglądaniu - sam wiesz najlepiej
jakość obrazu tego PK550 powinna być lepsza od Panasonica S20 (przynajmniej w zaciemnieniu), ma też lepsze wyposażenie
jeśli chodzi o odległość - ja mam w tej chwili 46 z podobnej odległości - polecam 50' - tym bardziej do HD i gier

zerknij na tę tabelkę
reviews
 

gringoo_zg

New member
Niestety na TX-P46G20 mnie nie stać, bo musze się zamknąć w 3000zł. Zostają więc 2 opcje:
Panasonic TX-P46S20 (jak znajde jeszce 100 zł to p50s20 :)) lub
LG 50PK550 (ew. 50PK350)
Jak się ma kwestia odbić (refleksów) w tych dwóch modelach? Który wypadnie lepiej? Dodam, że teraz mam TX-P42C10Y i jakoś się przyzwyczaiłem. Poprostu nie chcę żeby było gorzej. Czy te obydwa modele będą się zachowywały "niezgorzej" niż mój obecny w nasłonecznionym pokoju? Ważne dla mnie też są wrażenia z grania na PS3. Jakieś doświadczenia?
 
Ostatnia edycja:

gringoo_zg

New member
Zmieniłem zdanie. Jak się bawić to się bawić- chyba wezmę P50G20E, chyba że nie starczy mi kasy to ES. Dziwne- różnią się tylko kolorem a 300zł różnicy. Jak zwykle bardziej pasuje mi droższy (czarny) ) :)
 

don111

Banned
wg mnie nie warto dopłacać aż tyle żeby kupić G20
jakość będzie ta sama tylko że w G20 masz porządny filtr (istotne jeśli masz oświetlony pokój)
jak chcesz czegoś wyraźnie lepszego to już dopłać do modelu v20 - najlepsza czerń (jedynie Pioneer Kuro miał lepszą), jeszcze lepszy filtr, funkcjonalne usb
 
W

witek_z

Guest
Ktoś kto mówi że jakość będzie taka sama pomiędzy PK350/550 a G20 mówi nieprawdę. (pomijając filtr)
 

don111

Banned
jak nie podajesz (jak zwykle zresztą wszędzie tam gdzie się odezwiesz) żadnych argumentów to lepiej w ogóle nic nie pisz, bo to jest jałowa dyskusja...
 
Do góry