pomoc w wyborze - 42"

bartolinio

New member
Witam wszystkim!
Mam zamiar zmienić mojego "starego" LCD sony sprzed jakichś 3 lat na coś nowszego


Moje warunki:
pokój: ok 3x4m
marka: sharp, sony, panasonic (innych nie znam, ale nie neguję)
wielkość ekranu: 42" (może być 40")
sygnał: na razie analogowy z kablówki, niedługo mam nadzieję cyfrowy
odległość od ekranu: 2,5 - 3,5m
urządzenia do podłączenia: kino domowe dvd po hdmi na stałe, często laptop przez hdmi do oglądania divx'ów :)
klasa cenowa: do 3600zl (ceny sklepów internetowych)
oglądasz w dzień czy w nocy: najwięcej wieczorami, ale w dzień również
nasłonecznienie w pokoju: pokój słoneczny oświetlony od lewej choć słońce nie pada nigdy bezpośrednio na ekran (są rolety w razie czego)
ile osób zasiada przed tv: 2
ulubione programy: w zasadzie wszystko, ja trochę sportu (piłka nożna, F1, tvn turbo), żona seriale, dzieci bajki, jak wcześniej wspomniałem dużo divx'ów głównie wieczorami
posiadany tv: 32" sony LCD sprzed ok 3 lat (za mały jest)
ma stać czy wisieć: wisieć
co cię wkurza w tv lcd: smużenie, długie przełączanie kanałów, kiepska czerń (przynajmniej w moim starym panelu)
co cię wkurza w tv plazmy: nie miałem za dużo styczności więc nie napiszę (ale coś mi mówi że lepiej wziąć plazmę)
czego oczekujesz od tv: dobrego skalowania sd!! dobrej czerni (nie musi być jak w KURO bo mnie nie stać :) ), bardzo minimalnego smużenia, szybkiego przełączania kanałów, DVB-T, MPEG4, fajnie by było jakby miał Ethernet ale to raczej nie za tą cenę ;)
full hd czy hd ready: full hd


początkowo chodziły mi po głowie plazma panasa P42G10E i LCD Sharp 42DH77E, ale po przeczytaniu na forum porównania ze znacznie tańszą plazmą P42S10E zwątpiłem... teraz się zastanawiam między 42DH77E sharp'a (55%) a P42S10E panasa (45%)...
wziąłbym większe grono marek/modeli pod uwagę ale nie mam już siły, nerwów i czasu na szukanie innych modeli... dlatego proszę Was o radę
oczywiście jeśli macie jakąś inną propozycję w tej klasie cenowej (czyli max 3600zł - cennik sklepów internetowych) to chętnie wezmę ją pod uwagę...

wszystkie opinie i rady mile widziane ;)
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Jaki 42 cale

Witaj

A ja bym zaproponował rozważenie poniższych opcji:

1. PHILIPS 42PFL8404 - poczytaj na forum, ewentualnie tańsza opcja 42PFL7404, która nie ma funklcji AMBILIGHT i NetTV.
2. SHARP 40LE600
3. SONY 40W5500

W EURO/ strona/, PHILPSA możesz kupić w promocji z odtwarzaczem BDP3000 w naprawde dobrych cenach.

Pozdrawiam
 

bartolinio

New member
ten sharp za drogi, sony mnie nie przekonuje, ale tym philips'em to mnie zaintrygowałeś :)
przyznam szczerze że ta marka mnie nie przekonuje, robią dobre czajniki ale telewizory? :) spotęgował to rok temu zakup LCD Philips'a przez mojego teścia (jakiś budżetowy model), tragiczny to mało powiedziane :rolleyes:

muszę lepiej oblukać ten model...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Uwierz mi, ze sam nie miałem przekonania do PHILIPS-a, ale po długich godzinch spędzonych w sklepach i na formum coraz bardziej jestem przekonany do telewizorów tej marki. Moim zdaniem jesli chodzi o skalowanie, odwzorowanie kolorów i dźwięk to nr 1. Oczywiście sprawdź sam lecz to moje zdanie. Modele, o których pisałem nie maja moze idealnej czerni lecz mają dobrą i porównywalną do telewizorów z tej pólki cenowej. To zreszta również kwestia ustawień.

Sam przymierzam się do zakupu i mysle o 40PFL8664 lub 40PFL9704 jesli cena spadnie na początku przyszłego roku poniżej 6 k. Gdybym mógł postawić 42 cale to już miałbym 42PFL9664.

A z jakiej odległości oglądasz telewizję ? Pisałeś, że 32 cale to zbyt mało?!

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
bartolinio napisał:

To odległośc podobna jak u mnie. Ja oglądam z 3-3,5 m. Obecnie mam CRT LOEWE 32 cale i to trochę mało, szczególnie przy filmach. Dlatego rozsądnym wydaje się rozmiar 37 lub 40 cali. 42 to zmoim zdaniem za dużo przy sygnale SD. Jednak każdy ma inne proferencje i dla niektórych 42 ale to idealna wielkośc dla oglądania z 3 metrów.
 

bartolinio

New member
oglądnąłem sobie w sklepie dla "debili" tego philipsa, całkiem przyjemny ma "dizajn", odniosłem też wrażenie że jego ekran jest jakiś mniejszy niż tych 2 pozostałych których wybór rozważam... być może to złudzenie, bo niestety nie stały obok siebie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla warunków - zostałbym przy 42" , a dla jakości oczekiwanej obrazu szczególnie skalowanie SD - to Sharp 42 DH 77
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38305
Ale pojawiły się już na rynku modele z nową technologią skalowania:
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=115
Cinespeed 10-bitowy panel LCD: Toshiba 10-bitowy panel LCD zawiera 64 razy więcej kolorów niż standardowe 8-bitowy panel, oferuje płynne przejście między czasie zmienia kolor i subtelne przejścia cienia.
047_P1210920.JPG
 

bartolinio

New member
jednak proponujesz sharp'a :)
czyli niby potwierdził się mój wcześniejszy wybór... problem (lub nie) w tym że właśnie doszedłem w całym tym przeszukiwaniu neta, że sporo ludzi zgłasza problemy z tym modelem, że niby awaryjny:confused:

kurcze gdyby nie to miałbym już problem z głowy...


ps. wychodzi na to że im człowiek więcej szuka i czyta przez zakupem tym ma więcej wątpliwości ;)
 

elfik1

New member
Rozważania na zakupem

Witam wszystkich forumowiczów! Ja też jestem w nie lada kłopocie, otóż mam zamiar kupić tv plazmę lub LCD tylko LCD jeszcze nie wybrałem . Co do Plazmy to zastanawiam się nad Panasonicem TX-P42S10E lub TX-P42G10E i nie wiem który. Trochę mnie przeraża w plazmie zużycie prądu bo 340 czy 295W to trochę dużo. No chyba że się myle że tak dużo pożerają prądu. Plis!!! Plis!!! o poradę.

 

bartolinio

New member
trochę czasu upłynęło :) a w głowie coraz więcej niewiadomych :p
obecnie moje "poszukiwania" zatrzymały się na plazmie Panasonic'a P46S10E, która jest mniej więcej w cenie Sharp'a 42DH77, a jednak rozmiar większa :-D no i ma zdecydowanie lepszą opinię...

tak czy siak... poszukiwania nadal trwają ;)
 

bartolinio

New member
nie sądzę by w Koszalinie ktoś robił takie prezentacje ;)
zresztą koszt takiej prezentacji to pewnie parę ładnych stówek, a mnie na to nie stać, wolałbym te parę stówek dołożyć do lepszego (względnie większego) modelu... co oczywiście nie zmienia faktu, że taka prezentacja to na pewno fajna i pożyteczna sprawa...
 

bartolinio

New member
cena bez zmian, czyli max 3600 (choć fajnie byłoby się zmieścić w 3000 :p )

w tej cenie mieści się panas P46S10E, ale się zastanawiam czy nie lepiej zatrzymać w kieszeni prawie 600zł i wziąć wersję 42'', zmierzyłem dokładnie odległość z której oglądamy TV, jest to 3-3,5m, niestety bez powieszenia TV na ścianie nie dowiem się jak będzie się prezentowała różnica miedzy 42" a 46" :( a szkoda bo chętnie bym to u siebie zobaczył...

inny problem to to, że mam pod telewizor specjalnie przygotowaną ściankę działową, która miała robione wewnętrzne wzmocnienia pod wieszak od TV 32" (nie spodziewałem się, że tak szybko będzie mi dane zmienić TV) i na nim będzie wisiał następca, oczywiście po odpowiedniej "własnej" przeróbce wieszaka ;) , max co będzie mógł przyjąć ten wieszak to rozstaw śrub 40×40, panas na stronie nie podaje tych danych ale domyślam się że 46" jeszcze się w tym mieści...

no i moje kino domowe jest marki Sony więc nie wiem jak będzie współpracowało z TV innego producenta :), ale tu chyba problemów być nie powinno...

niestety z pewnych powodów muszę się wstrzymać z zakupem jeszcze jakiś tydzień, max dwa, więc trochę czasu na "szukanie kolejnych wątpliwości" jeszcze mam :D

także jeśli ktoś jest zainteresowany to czekam na dalsze opinie, rady i rzecz jasna propozycje...


ps. nadal korci mnie LCD Sharp'a (42DH77) między innymi przez jego "dizajn" który mi odpowiada, przebębniłem cały wątek o nim i mam mieszane uczucia do tego modelu, z jednej strony kupę narzekań na awaryjność, z drugiej zachwyty jakością obrazu... szkoda że stary model 46XL2E jest taki drogi, 4000zł to za dużo :/
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
TV zamówiony, jednak zdecydowałem się na plazmę Panasa P46S10E (3404zł z przesyłką), mam nadzieję że nie będzie za duży ;) i że zmieści mi się na moim przerobionym wieszaku :p

w przyszłym tyg. postaram się opisać moje wrażenia (jakby ktoś kiedyś był tym zainteresowany to sobie poczyta)
 

karyx

New member
Hej,

Daj znac jak ci odpowiada ten Panas P46S10
Ja sie zastanawiam nad 42S10 wiec kazde uwagi odnosnie tej serii beda mile widziane.
Zwlaszcza chodzi mi o to jak wyglada obraz na zwyklej kablowce.

Pozdro i milego uzytkowania.
 

bubusia

Member
ja rowniez mysle o 42s panasonica- ogladalem u kolegi, niedawno kupil, martwi mnie jedynie slabsza rozdzielczosc i kontrast(biel tez lekko przybrudzona, lekkie rozmycia) ktore sa z kolei wysmienite w philipsie 7404/8404 czy tez sharpie 77D, z racji tego ze jestem przyzwyczajony do jednego z ostatnich crt(pixel plus 2)- kontrast na poziomie ww lcd, kolory bliskie z kolei plazmie, nie wiem czy nie wybiore ktoregos z ww LCDekow, wciaz sie zastanawiam, ciezki orzech, cena tak max 3500, moze jednak prezentacja, a moze jakis zloty srodek, bylbym wdzieczny za polecenie

co do warunkow to okolo 2,5 3 metry do ekranu, naswietlenie srednioslabe, ogladac chce glownie tv, dvd, moze blue, mam cyfrowy polsat

najchetniej kupilbym kuro lub the latest philips ale za malo kasy mam:)

cholera wie co zrobic, juz mial byc panas, ale ogladanie u kolegi troszke mnie rozczarowalo z ww powodow, niby tylko tv a czlowiek nie wie co zrobic, widac ten moj crt za dobry jest i teraz ciezko wybrac

pisze tutaj bo stanelo na wyborze panas philips sharp, widze ze podobne dylematy
 
Ostatnia edycja:
Do góry