Pomoc w wyborze - 40-42 cale

Kunta Kinte

New member
Witam

Potrzebuję pomocy fachowca w wyborze TV LCD 40"-42" w cenie do około 3200zł.

Wymiary pokoju: 4x3
Preferowana wielkość matrycy: 40, 42
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: nie mam
Jaki sygnał: platforma n, sporadycznie DVD, oraz film z PC.
Jaka odległość od ekranu: około 2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: dekoder n, DVD po Euro, PC po HDMI
Jaka klasa cenowa: do 3200zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: większość wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: spore, ale rolety w oknach
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 czasami 3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz: przede wszystkim sport, natura, bajki oraz filmy z kompa
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: musi być USB i możliwość oglądania DivX + napisy, 100 Hz, Full HD, odwzorowanie kolorów
Full HD czy HD ready:Full HD
Jaki masz telewizor: LCD 32"

Tak jak wspomniałem zależy mi aby był to TV przynajmniej 100Hz, Full HD, dobrze współpracował z platformą n, no i odtwarzał Divx + napisy z USB

Póki co na oku mam:
Sony 40EX500
Samsung 40C650
Philips 42PFL8404H

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 

friday69

New member
Philips ma do d...y Ambilight w tym modelu. Rozchodzi się o to, że diody są zamontowane tylko na bocznych krawędziach, na dole i u góry nie ma. W Philipsach występuje duża ziarnistość.
Czytałem dużo opinii z których wynikało, iż C650 jest lepszy od EX500...
Sam jestem na kupnie i również zastanawiałem się nad tymi samymi modelami + LG SL9500 i wybór padł na C650:) Ten samsung jest bardziej multimedialny od Sonego, do tego odtwarza dźwięk w DTS z MKV, gdzie inne TV rzadko co z tym sobie radzą.
 

marcinpolniak

New member
Witam,
Jestem na etapie remontu poddasza. kwestia dwóch tygodni do zakończenia i stoję przed dylematem jakie LCD kupić. Max rozmiar to 42", będę od niego oddalony o ok 2,5 m. Będzie głównie służył do oglądania tv na kartę plus trochę filmów w mkv plus przeglądnie neta przez rgb z netbooka.
W tej chwili stoję przed wyborem:
1. LG 42LH4000
2. Samsung LE37C650
3. Philips 42" 7404
W tym ostatnim coś obraz mi nie podchodzi, jakiś taki dziewnie ziarnisty. Co możecie mi polecić do max 3000 zł.
 

friday69

New member
Dzisiaj zamówiłem Samsunga Le40C650. Wydaje mi się, że ten TV to najlepsza propozycja do 3000zł. LG odpada ze względu na bardzo złe kąty spowodowane szybą, która nie przylega do matrycy tylko jest oddalona, przez co deformuje obraz(kolory).
LE40c650 kupisz już za 2500zł. Nie zastanawiaj się tylko bierz ten TV:)
Do tego w LG krawędziowe LED'y:/
 

maqmba

New member
Ja mam 47lg sl9500 brak dlna największa wada dlatego zbudowałem sobie media center pc. Razem z pilotem logitech harmony 555 i klawiaturą (mini) lenowo mam wszystko co trzeba.... A OBRAZ RÓWNIE DOBRY JAK SAMSUNGA, choc menu nie jest tak ladne i kolorowe.
 
Do góry