Pomoc w wyborze 3D 60-70"

denis1102

New member
Witam Wszystkich.

Przymierzam się do zakupu telewizora i wybór jest bardzo ciężki, bardzo proszę o pomoc.
Zależy mi na 3D (aktywne)
DLNA
desing

Kwota na jaką mogę sobie pozwolić to 10000zł

Jakieś moje propozycje.

- Sharp LC-70LE835E
- Sharp LC-60LE840E
- SHARP LC 60LE857

- Sharp LC-60LE857E - bardzo mnie zaciekawił no i ten design
 

Alkor

New member
Bez reklam
Kwota 10000 zł. Możesz mieć znakomity obraz 113 cali. Urządzenie nazywa się Sony HW30, jest projektorem 3D 1080p, kosztuje około 8000 PLN z parą okularów 3D i dodając ekran Adeo Plano Ref. White 250 otrzymamy jakość obrazu na wielkim ekranie, która zrobiłaby z wymienionymi LCD to, co niegdyś robił z przeciwnikami Mike Tyson w ringu ;). Łączny koszt z ekranem 10000 zł.

Jeśli koniecznie chcesz wydać tak wielką kwotę na telewizor, mam następujące propozycje:

1) Panasonic 65ST60.......7500 zł - plazma o znakomitym współczynniku jakość/cena i wielkość/cena, całkiem jasna, fantastyczna czerń, dynamika i plastyczność obrazu;

2) Samsung 64F8500.......10000 zł - bardzo jasna plazma nadająca się również do jasnych pokojów dzięki świetnemu filtrowi ekranowemu, minimalnie gorsza czerń w stosunku do ST60, bardzo dobre wyposażenie i Smart TV;

Tylko nie mów, że będziesz oszczędzać na energii elektrycznej po wydaniu 10 tys. zł - opłaty wzrosłyby maksymalnie o 40 zł miesięcznie przy oglądaniu 10 godz. dziennie.

3) LCD - poleciłbym Sony 65W905 za 10000 zł, gdyby taki... istniał, model 55W905 za 7500 zł jest bardzo udany, najbardziej zbliżony do plazm pod względem czerni i nie tylko, ale troszeczkę mały.

Sharp LC-60LE857E sporo za drogi, przeciętny kontrast (~1500:1) i ponownie kłopoty z naturalnością kolorów "dzięki" matrycy Quattron - fatalny wynalazek marketingowców.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

denis1102

New member
Alkor dziękuję za propozycje, sprawa projektora bardzo ciekawa jednak jako dodatek. Muszę mieć coś uniwersalnego,żona fascynuje się rożnej maści serialami:) Sprawę plazmy jeszcze przemyślę.

pozdr.
 

denis1102

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?..... -30m/2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ....... - ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? ......- 2+ dziecko
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? ......-wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ........Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? ........Dość mocno
7.Jaki masz obecnie telewizor ? .......lg LM42660s
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ........3D aktywne,DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? .......UPC
10.Jakie urządzenia ? .......PC, kino domowe,UPC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? .....ok.10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? .......Film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? .........Sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ........Sporadycznie PS3
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? .........60+
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? ........Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?............ 10000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?.......aktywne
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
@ denis1102

Projektor jako "dodatek" w tym sensie, że nie może on całkowicie zastąpić telewizora - jest z pewnością mniej uniwersalny, ale meczyk da się obejrzeć w większym gronie przy częściowym zaciemnieniu - niektóre modele (np. Epson TW9100/9200) mają specjalne, bardzo jasne tryby do takich zadań. Jakością i skalą prezentacji filmów i transmisji sportowych rzutnik bije na głowę wszystkie telewizory - przynajmniej do czasu, kiedy będą dostępne 90-100 calowe panele OLED za 10000 zł ;).

Moim zdaniem zainteresuj się plazmą Panasonic 65ST60, dopóki jest dostępna. Namierzyć egzemplarz do testów w sklepie będzie trudno, ale musisz spróbować. Przejmujesz pilota, włączasz tryb "Prawdziwe kino", wrzucasz nagranie z pamięci USB i będziesz mieć ogólne pojęcie, co potrafi ta plazma. Tylko nie przejmuj się "bajecznie" kolorowym obrazem na LED-ach wokół - z całą pewnością świat tak nie wygląda.
Taki test pozwoliłby poznać pewne wady i niedoskonałości tego telewizora w postaci widzianego przez niektórych migotania czy mało płynnych przejść tonalnych - bo zalet z całą pewnością ma mnóstwo.

Problem z dużymi LCD 65 cali jest taki, że producenci przestali oferować swoje szczytowe modele w rozdzielczości FullHD (i tak bardzo drogie), a przeszli do UltraHD/4K, żądając za nie od 18000 zł w górę. A korzyść z panelu 4K 65" przy odległości 3 m będzie mikroskopijna lub żadna.
Przykładem może być prawdopodobnie najlepszy "pasywny" LED na rynku LG 47LM960V, który nie ma 65-calowego odpowiednika 1080p, a wersja 4K z podświetleniem Full Nano LED LG 65LA970V kosztuje 20000 PLN ;).

Wśród LCD z aktywnym 3D w klasie 60"+ na rynku oprócz Sharpa jest tylko Samsung 60F7000 (9550-10000 PLN), interesujący, ale nie za takie pieniądze - co najmniej 40 % ceny tego Sama to marketing i Smart TV. I jeszcze jeden duży LED Samsung 65F6400 (~7800 PLN) z najprostszym "upłynniaczem" CMR 200 Hz.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Projektor bardzo dobre rozwiazanie tak jak Kolega pisze i mozna go traktowac jako dodatek, ale jesli masz pozwolenie od zony na taka "zabawke" ja bym kupowal od razu...
 

denis1102

New member
Alkor zagłębiłem się w temat i bardzo się zainteresowałem tym projektorem, jako że jestem laikiem w tym temacie nie wszystko jest dla mnie jasne więc mam kilka pytań.

1. Czy dużo stracę na jakości kupując ekran rozwijany? czytałem o ramowych i wiem że są najlepsze,jednak jedyne miejsce gdzie mógłbym go powiesić to właśnie ściana przy której stoi telewizor.

2. Czy za ekranem rozwijanym może stać ów telewizor?

3. Który z ekranów rozwijanych mógłbyś polecić?

Pozdrawiam
 

Alkor

New member
Bez reklam
Oczywiście, telewizor może stać za (rozwiniętym) ekranem - konieczny montaż sufitowy w odpowiednim miejscu.
Jakość obrazu będzie na ekranie rozwijanym praktycznie identyczna - przy założeniu tego samego producenta i materiału projekcyjnego. Problemem może być jedynie możliwość powstawania fałd i zawijania bocznych krawędzi - z tego tytułu najlepsze ekrany elektrycznie rozwijane mają boczne napinacze, aby zapewnić idealną płaskość powierzchni projekcyjnej. Niestety to ma swoją cenę - przykładowo ekran z napinaczami Ekran Adeo Tensio Motorized Elegance 251x141 cm z górnym pasem kosztuje 5350 zł.
Ekran Adeo Tensio Motorized Elegance 251x141 cm (16:9) - Wizualizer.pl
Adeo produkuje też udane modele bez napinaczy - niewielkie zawijanie bocznych krawędzi jest widoczne, ale nie przeszkadza w oglądaniu, bo wypada na czarnym pasie. Najprostszy model ekran Adeo Motorized Linear 250x141 cm wyceniono na około 2200 zł, w zależności od długości górnego czarnego pasa.
Temat zbyt obszerny, aby go omawiać tu szczegółowo - proponuję przenieść się do działu "projektory", bo nas tu zaraz zbanują ;).
Pozdrawiam.
 
Do góry