Pomoc w wyborze 32 ''

tomekwola

New member
Witam. Zdecydowałem sie na 32 cale.
W gąszczu marek i opinii oraz podpowiedzi forumowiczów wyfiltrowalem kilka modeli ktore u mnie wchodza w gre. Prosze o za i przeciw tym modelom w stosunku do moich preferencji. Za wszelką pomoc bede wdzieczny ogromnie bo sam troche obawiam sie kupić na oko telewizora

Preferowany rozmiar TV - 32"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4x 2,5m
jaki sygnał ? - niedlugo n-ka
jaka odległość od ekranu ? - 2m
jakie urządzenia do podłączenia? -nka laptop/dvd/
jaka klasa cenowa? - do ok. 3000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - róznie przedzial 8-24
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? -silne dosyc okna na poludnie ale ciemne rolety skutecznie tłumią, tv nasloneczniony z prawej str.
ile osób zasiada przed telewizorem? – 1
co ogladasz najczesciej- TV, sporo divx (z laptopa, lub jesli bedzie divx przez usb)
jaki masz telewizor? - samsung le32r82b
Ma stać czy wisieć - stać
Prefer marka - jakaś porządna :)
Prefer modele:
1.Sharp 32 le/lu 705
2.Philips 32 8605 h
3.Toshiba 32 xv 733
4.Ewentualnie polecany przez Was 32'' lub 37 ''jesli wystepuje w danym modelu

jesli chodzi o sharpa to przemawia za nim chyba switena jakosc obrazu, kolorow i czerni, ogolnie ten panel jest z tego co czytalem bardzo dobry.Ma fulll led , minus ze nie odtwarza divx z usb

Philips - design, jest po prostu piekny IMHO. Ale nie wiem jak kwestia samej matrycy, jakosci obrazu,ostrosci kolorow i czerni. Minusem jest LEd krawedziowy chociaz nie wiem czy przy 32 ma to duze znaczenie

Toshiba jest ok, polecal mi ją kiedys KIKI.

Prosze o opinie na temat tej trojki. Ktory najładniej bedzie grał:).Wiem ze to pojecie wzgledne ale mam na mysli jakosc obrazu -(czern,ostrsc, szczegolowosc, glebie kolorow) i jak kwestia sygnalu. Gdzies na forum czytalem ze philips nie lubi slabego sygn. Poradzi wiec sobie z Nką ?
Nie ukrywam ze najblizej mi do philipsa8605 ale ciekawi mnie jak wypada w konfrontacji z sharpem 705.
Zdaje sie na Waszą opinie i pozdrawiam
 

annddy

New member
Gdzies na forum czytalem ze philips nie lubi slabego sygn.

Który sobie radzi?
Rzecz gustu.
Ktoś miał słaby sygnał z analogu i napisał ,że tv sobie nie radzi!!!

Poradzi wiec sobie z Nką ?

Kazdy z tych tv porzdzi sobie z N-ką.
JA rozwarzył bym jeszcze Philips 32 7605 H.


Philips - design, jest po prostu piekny IMHO. Ale nie wiem jak kwestia samej matrycy, jakosci obrazu,ostrosci kolorow i czerni.

Matryca Sharpa.
Disign rewelka zwłaszcza seria 7 i 9.

 

tomekwola

New member
Matryca Sharpa.
Disign rewelka zwłaszcza seria 7 i 9.
Tzn ze ten 8605h ma matryce Sharpowskie? Dobrze rozumiem? Jesli tak to chyba nie bedzie źle jesli chodzi o jakosc prezentowanego obrazu. Kolorki i czern
Seria 7 i 9 ale modeli Philipsa?

Mam tez pytanko. Philips niby jest przygotowany do 3d wiec dobrze rozumiem ze po zakupie odpowiednich urzadzen np specjalne okulary bede mogl ogladac np film w 3d? zdaje sobie sprawe ze technologia raczkuje i narazie traktoac ja nalezy jako gadzet ale mimo to prosze o odp. Pyytam ze wzgledu na fakt ze dzis bylem w sklepie MM i tam byla mozliwosc obejrzenia krotkiej sekwqencji wideo w 3D z pomoca specjalnych okularow.

Ps. czy jest gdzies test tego philipsa? szukalem na forym hdtv.com.pl i nie znalazlem.
I dalej nie wiem czy brac sharpa czy philipsa :(
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 32SL733 lub 32XV733-najniższe ceny, a elektronika bije konkurencję na głowę. Tutaj tylko Sharp jakościa obrazu jest porównywalny z tymi modelami.
 

tomekwola

New member
toshiba niby wchodzi w gre przy wyborze ale widzialem ją ostatnio na żywo w sklepie. wygląd i jakosc wykonania jakosc mi nie do konca lezą. Decyzji nie podjąłem jeszcze. Dalej w grte w chodza sharp lu/le/lx705 , sony ex500, tośka xv733 , no i moj faworyt philips- wyglad, dla mnie piekny,
Szczerze mówiąc to ma ogromna nadzieje ze wszystkie te modele sa porownywalne i nie bedzie wiekszych roznic pomiedzy tymi modelami dla przecietnego uzytkownika jakim jestem. Prirytet to jakosc obrazu i wierze ze wszystkie podałają moim wymaganio szczegolnie ze rozwazam modele 32 calowe , wzglednie 37'' . Większe nie wchodza w gre ze wzgledu na rozmiar i cene.
Troszke mnie martwi ze jakos nikt mi nic nie chce powiedziec na temat philipsow.A tak mi sie podoba wizualnie ten philips :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips na matrycy LG nie jest takim rozwiązaniem jak Philips 9705 na matrycy Sharpa UV2A.
Sprawdź czerń i kąty - bo nie należą do extraklasy.
Sharp jest na pełnym podświetleniu Led.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
017_P1210202.JPG
 

tomekwola

New member
czyli philips 8605 korzysta z matryc LG?? Bo ktos gdzies pisal ze z sharpowskich.
Test sharpa juz czytałem za Twoją radą Kiki.
Sharp, nie ukrywam jest nadal w czwórce moich faworytów. Troche mnie tylko razi pofałdowana obudowa sharpa.Philips wizualnie jest dla mnie bezkonkurencyjny.
Widziałem 8605h w eurortv i przyglądałem sie kątom bocznym , moim zdaniem nie bylo źle.Wizualnie porównywalnie z innymi. Czern tez tata jak innych moim zdaniem(okiem). Obraz wyswietlany byl ten sam, mtv jakies.
Dodam ze 8605 stał tuż obok sharpa 705
Katy i czern prawde powiedziawszy mnie nie zraziły do tego tv, dla mnie akceptowalne.Bardziej cena modelu 37'' w w/w sklepie
Może sie nie znam ale w sumie i tak tv ogladam głównie na wprost a przed moim przyszlym tv bedzie max2 osob. w 99% czasu tylko jedna. Bardzioej od czerni martwi mnie jakosc obrazu pod katem kolorków i ostrości dlatego też czekam z niecierpliwoscia na Twój test Kiki tego philka 8605h. :) wierząc że wypadnie w miare dobrze abym przy zakupie miał czyste sumienie :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry