Pomoc w ustawieniu głośników 5.1

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
No więc mam problem gdyż nie wiem jak ustawić głośniki 5.1 aktualnie posiadam głośniki 2.1 i z tym nie ma problemu :p ale teraz zmieniam na 5.1 i mam problem jak rozstawić
img829.imageshack.us/img829/5273/beztyffftuu.jpg
Tak mniej więcej wygląda mój pokój aktualnie to co jest czarne na biurku to głośniki 2.1 czerwone na ścianach to mój pomysł ustawienia głośników 5.1 i nie wiem czy to dobre wyjście w tej opcji biurko poszło by na ścianę na której jest łóżko i czy to by było dobre rozwiązanie? Miałem też inny pomysł żeby np zlikwidować cześć meblościanki i dać ją na ścianę na której aktualnie jest biurko (cała meblościanka nie wejdzie gdyż na ścianie na której jest łóżko jest skos poddasze) i wtedy biurko z komputerem na ścianę gdzie aktualnie jest meblościanka i na tej też ścianie bym dał głośniki frontowe i centralny a na ścianę z łóżkiem surround. Która opcja była by lepsza? opcja 2 wiąże się z większymi kosztami gdyż musiał bym kupić router i przeciągać dalej internet ale to nie stanowiło by większego problemu. Proszę o komentarze w tej sprawie jak również jeśli macie swoje pomysły jak ustawić 5.1 w moim przypadku pokoju to był bym wdzięczny ;]
 

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
a ta która zaproponował VAT? podoba mi się gdyż praktycznie nic nie musiał bym przestawiać a druga jest fajna z tego względu ze można było by oglądać z łóżka ;] trudna decyzja przede mną :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z tego rysunku wynika że tylko wówczas gdy siedzisz przy biurku zachowasz max jakość 5,1.
 

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz też dać tylne głośniki po bokach okna. I Zachowasz 5.1 bez zmieniania wnętrza.

tylko że z jednej strony między oknem a ścianą tą na której są meble jest tylko jakieś 15-20cm wolnego do tego siedząc przy komputerze nie widzę wtedy tego fragmentu ściany ;/
 
Do góry