Pomoc w skalibrowaniu tv, strasznie szumi

Kamilos321

New member
Witam serdecznie !!!!

Chciałem powitać wszystkich gdyż do mój pierwszy post, mam nadzieję, ze nie ostatni. Jeżeli piszę w złym dzialę prosze o przeniesienie, a nie usuwaniu gdyż zależy mi na odpowiedzi.

Tak więc posiadam kosnolę PS3 podłączoną do samsunga ue40es5500, TV straasznie szumi, rozciąga niemiłosiernie kolory. Nie mogę tego ni jak skalibrować, a próbbuję od miesiąca. Jestem już na skraju załamania, ze wtopiłem blisko 2tys, a nie mogę tego nawet trochę zniwelować.

Liczę na pomoc, soft w tv aktualny, tryb gry włączony/wyłączony mało co pomaga, dodam jeszcze link do yt z problem. Liczę na owocną pomoc. Dzięki Kamil.

watch?v=dOrJxnL8X3o
 

RafMat

New member
Może niech ta sytuacja będzie przestrogą przed kupowaniem LEDów do PS3.
Plazma rulezz!!

Żenada.Bzdury pleciesz (następny fanboy) co niby jest gorszego w Tv led od przeżytku jakim jest Tv plazma,pod konsole Ps3.Napisz coś więcej jakie masz ustawienia na Tv.jaki tryb załączony, czy przy zwykłym oglądaniuTv np.meczu też "rozjeżdzają " się kolory? sprawdź też kabel, ,spróbuj z innym.Nie zapominaj też o ustawieniach w Ps3.



Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Kamilos321

New member
Witam, dzięki za odpowiedz.

A wiec sprawa wygląda następująco, TV na pewno nie jest zły do gier, nie mogę definitywnie powiedzieć, ze nie polecam go itd. Nie występuje tu tzn input lag praktycznie w ogóle, nawet w bez trybu gry, jedynie smuży jak cholera.

Ustawienia jakie mam na dzien dzisiejszy (lekko zniwelowałem smużenie, ale na pewno da się zrobić więcej ) to:
Tryb film (tryb gry wyłączony, nie widzę roznicy w włączonym i wyłączonym)
Podswietlenie - 12
Kontrast - 100
jasność - 50
Ostrość -25
Kolor - 42
Odcień Z47-C53

Kontrast Dynamiczny - wysoki ( wyłączenie zupełnie tylko lekko poprawia smugi, nie niweluje tego nawet w 60% wiec nie wyłączam)
Tonacja czerni - najciemniejsza
odcien skory -8
przestzren kolorow - auto
gamma +2

balans bieli (tutaj pies pogrzebany, nie wiem jak to skalibrować, przesadzę z odjęciem nasycenia niebieskiego gdy smuży na fioletowo, to z kolei smuży na zielono, wszystko w równowadze smuży, dopiero jak dam suwaki na max, to nie smuży, ale wtedy nie ma w ogole czerni, wiadomo jest tak rozjaśnione, ze nie da se grać, oglądac filmow, na dzien dzisiejszy -

przes. Czerwonego - 35
przes. zielonego -34
przes. niebiesiego - 29
wzmo. C - 30
wzmo. Z - 30
wzmo. N - 30

myśle, ze skalibrownie tych suwaków, moze niwelować/wzmaciniac smugi,ale nie doszedłem do tego jak to ustawić

tonacja kolorów - chlodna
filtr zaklócen cyfrowych - wyl
filtr zaklocen mpg - wyl
poziom czerni hdmi - normalna
LED motion + włączony, przy wyłączonym szumi jeszcze bardziej bo dodatkwo rozjaśnia

Tak to wygląda, w opcjach PS3, Zakres czerni hdmi pełny, filtry wyłączone, wzmocnienie bieli wyłączone. Konola oczywiście kabelm HDMI podpięta.

Może ma ktoś taki sam model, lub z tej samej serii i znalazł jakieś sensowne ustawienia ?? Trochę się rozpisałem, może chaotycznie ale wybaczcie :) Liczę na jakąs pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tryb gry raczej pogarsza niż poprawia obraz....
zobacz przyciskając info na TV czy tv jest odpalony w 60p
W ps3 masz ustawienia pełnego sygnały rgb przez hdmi



No i pozostają jeszcze ustawienia w TV
 

Kamilos321

New member
Witam, mam ustawiony pełen zakres, tv w 60p śmiga, włączę jeszcze ten filtr przenikania kolorów, ale z tego co pamiętam miałem go już włączonego i nic nie dawał.

A wyżej dałem wszystkie ustawienia TV, być może z czymś przegiąłem, ale chce zachować jak najlepszej jakości czerń przy braku smug, co zapewne jest nie możliwe ale być moze cos da sie zrobic.
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz wypróbować np tryb standard

Picture: Standard
Backlight: 18
Contrast: 90
Brightness: 45
Sharp: 50
Colour: 45
GR: 55 - 45
DYContrast: Low
Black Tone: Dark
Flesh Tone: -2
CLRSpace: Auto (less saturated so more natural imo)
RO: 20
GO: 23
BO: 25
RG: 24
GG: 20
BG: 12
Gama: +1
Motion Lighting: On or Off depending preference for power saving (if On your backlight is auto and slightly darker picture produced)
Tone: Standard
LEDM+: Off

-----
albo

Picture Mode - Movie
Backlight - 10
Contrast - 95
Brightness - 45
Sharpness - 20
Colour - 50
Tint - G50/R50
Dynamic Contrast - Off
Black Tone - Off
Colour Space - Auto
Gamma - 0
Colour Tone - Warm 1
White Balace =
R-Offset - 25
G-Offset - 24
B-Offset - 15
R-Gain - 25
G-Gain - 20
B-Gain - 15

----------
Picture Mode - Movie
Backlight 11
Contrast 95
Brightness 45
Sharpness 20 (up a little for games and SD)
Colour 50
Tint G50/R50

Advanced Settings -

Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Off
Colour Space Native
White balance Roff 25 Goff 25 Boff 12 Rgain 25 Ggain 25 Bgain 12 (to get rid of a blue aura round dark moving objects)
Gamma -2
Motion Lighting Off

Picture Options -
Colour Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
LED Motion Plus Off
 

Kamilos321

New member
Dzięki, niedługo wypróbuję wszystkie opcje i zobaczę czy coś pomogą, dam znać. Najgorsze jest z tym balansem bieli, jak odeję przesycenie niebieskiego, rozciąga zielony :/ A o co chodzi z tymi 3 suwakami niżej, tzn. wzmocnienie C,Z,N ? Bo na oko, nic nie widać jak to się 'suwa'
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
włącz tzw. tryb PC (naduszasz na pilocie source/wtedy najeżdzasz na zlacze hdmi gdzie podpieta jest konsola/ na pilocie tools/ wybierasz nazwe 'PC') - na xboksie daje rade ..a na ps3 nie wiem bo nie wspiera ono Full 4:4:4 reproduction (PC) ale warto spróbować (uruchamia sie wtedy tryb obzaru 'zabawa')
 

Kamilos321

New member
Witam, a wiec sprawdziłem wszystkie opcje, niestety dalej smuży.

Docelowo rozciąga na niebiesko i fioletowo, muszę odjąć w balansie bieli przesycenie niebieskiego by nie smużyło, wtedy ekran robi się za zielony, czerń jest zielona a nie ciemna.

Zapodam dwa filmiki z problemem, proszę zwrócić uwagę na włosy postaci z gry, jak smuży.

https://www.youtube.com/watch?v=YrBf5s8ONI4
https://www.youtube.com/watch?v=dOrJxnL8X3o


Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł ? ps. nawet nie wiedziałem, ze są takie ustawienia jak PC/Zabawa/DVD, na opcji PC jest może i lepiej, ale wtedy z kolei wszystkie opcje jak kontras dyn. jest wyłączony i tylko balans bieli mozna zmienić, czyli to samo. Na niebiesko smuży.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Faktycznie kiepsko to wygląda, a jak to śmiga na ustawieniach zupełnie domyślnych? Może problem jest w tym, że za bardzo kombinujesz...

Pozdrawiam,
 

Kamilos321

New member
Standardowych ?? Smuży jak chooolera :) Irytujące to, obraz w tym TV w sensie kolorów, ostrości, input laga jest na prawdę dobry, tylko to smużenie. Mówią, ze wszystkie LEDy smużą, ciekaw jestem czy jest obecnie jakiś model do powiedzmy 2,5tys co ma to już zredukowane....
 

tdx

New member
Bez reklam
Może być kwestia matrycy w ES serii 5xxx były czasami Chi Mei a nie samsung...
Tylko kwestia jest taka czy ten efekt widać na TV normalnie jak oglądasz TV? Albo z USB coś puścisz?
Bo jeśli nie to jeszcze trzeba by pokombinować z konsolą...

Co do smużenia to nie wszystkie w samsungu zdecydowanie poprawia się jakość obrazu od serii 6xxx bo to są matryce 100Hz a 5xxx to 50Hz
 

Kamilos321

New member
Powiem, ze wczoraj oglądałem film na tych ustawieniach (PC) i czerń jest mega ciemna ! A i smug nie było widać (dynamiczne sceny). Najabardziej rzuca się to w oczy podczas gier.


hmmm a co do odświeżania, to ten samsung nie ma przypadkiem 100hz ? Ma właśnie zdaje się 100hz, wiec nie powinno smużyć, a jednak. Mówisz serii6xxx nie ma problemy, chyba czas rozejrzeć się za innym TV..
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Musisz sprawdzić to dokładniej,
najlepiej przetestować TV przez PC na całym białym ekranie szybko przesuwający się czarny kwadrat i potem to samo czarny ekran biały kwadrat
i od razu zobaczysz czy będziesz miał blue/violet ghosting :)

[youtube]0NYW4NmEcXE[/youtube]
Tutaj też na ES5505
 
Ostatnia edycja:

Kamilos321

New member
up. dokładnie ten sam problem co u mnie. Mówisz biały kwadrat na czarnym ekranie i odwrotnie, jest jakiś gif. czy coś w tym rodzaju, zeby to zapodać ? No ale w zasadzie po co to załączać, upewnię się tylko, ze smuży, a czemuś wiecej to ma służyć ?
 

Kamilos321

New member
Ok dzięki, zobaczymy co to da.

Powiedz jeszcze, czy różni się czymś kabel HDMI co mam za 15zł z nie 'markowy' z tymi 'markowymi' za 60 ? Może w tym tkwi problem, zarówno laptopa i konsolę, łączę takim 'tanim' kabelkiem...
 
Ostatnia edycja:
Do góry