Pomoc w rozstawieniu kolumn+zdjęcia pokoju

darkdevil03

New member
Witam

Chciałbym poprosić o pomoc w rozstawieniu zestawu kina domowego, do którego się przymierzam. Będzie to zestaw 5.1 . Całość będzie podłączona do komputera . Nad monitorem komputerowym zostanie powieszony TV, który widać na zdjęciach.

Pytanie zasadnicze- czy odsunięcie szafy od biurka i wstawienie tam kolumny, będzie dobrym pomysłem? Czy muszę raczej przemeblować drastycznie pokój tak żeby rozsądnie ten zestaw 5.1 ustawić?
Docelowo chciałem postawić kolumny frontowe po obydwu stronach biurka. Może powinienem je raczej ustawiać po rogach ścian? Pokój 15 metrów. Jbl loft system 5.1.

Fotki:
Kod:
dropbox.com/s/isut4wsdtxs16pw/20130411_172717.jpg
dropbox.com/s/5imi8g78zd0wa7x/20130411_172723.jpg
dropbox.com/s/rik68aw7ssrw8pw/20130411_172756.jpg

Ps. Linki trzeba niestety ręcznie skopiować ponieważ forum ma zabezpieczenie antyspamowe do 5 postów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wez te komody i szafy na prawa strone sciany (ew.ja nie wejdzie na ta sciane wszystko bo tam chyba drzwi sa(?) to schowaj np. szafe w lewym rogu obok wersalki), biurko na lewa strone pod okno (mozna go przerobic), a przednia sciane zrob po ludzku na KD. Raz bedzie to jakos wygladac, dwa bedzie najbardziej optymalnym rozwiazaniem dla frontow. Wieszanie monitora pod tv to misz-masz, przynajmniej dla mnie.
 
Ostatnia edycja:

darkdevil03

New member
Gdzie będziesz siedział przy oglądaniu filmów?

Narazie filmy będę oglądał na ekranie komputera, lub zrobię tak jak powiedziałem, czyli obniże ekran i nad nim powieszę TV. Tak więc, chciałbym oglądać filmy siedząc między biurkiem, a łóżkiem.


Wez te komody i szafy na prawa strone sciany (ew.ja nie wejdzie na ta sciane wszystko bo tam chyba drzwi sa(?) to schowaj np. szafe w lewym rogu obok wersalki), biurko na lewa strone pod okno (mozna go przerobic), a przednia sciane zrob po ludzku na KD. Raz bedzie to jakos wygladac, dwa bedzie najbardziej optymalnym rozwiazaniem dla frontow. Wieszanie monitora pod tv to misz-masz, przynajmniej dla mnie.

W sensie biurko walnąć na ścianę z oknem?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostalem wiadomosc na priv, ale tutaj Ci odpisze (moze ktos takze poradzi cos ciekawego).
Piszesz ze zrodlem jest PC i to rozumiem, ale rozumiem tez ze filmy ogladasz na tv, a nie na PC? Fakt ze tv masz nie za duzy (moze warto zmienic?) ale mimo to chyba lepiej ogladac na nim filmy? Tutaj sobie odpowiedz na pytanie, bez tego nie ma sesnu sie rozwodzic.
Jezeli na tv ma byc wyswietlana tresc z PC (filmy), to ten umiesc centralnie na scianie, wywal ta szafe i komode na boczne sciany (nie ma rzutu wiec nie wiem ila tam masz miejsca). Kolumny frontowe rozstaw po bokach, centralny glosnik pod tv, a tyly obok lozka. Bedziesz mial to po ludzku, wzgledem kanapy. Ta sciana bedzie ladnie wygladac jezeli nie bedzie taka zagracona.
Natomiast biurko daj jak mowilem np. pod okno, tam pracuj, czy przegladaj net.
Skoro kupujesz 5.1 to trescia beda filmy, wiec rozstawienie kolumn jest rozumiem najwazniejsze.
Jezeli zostawisz tak jak jest i rozstawisz tylko kolumny, to jak bedziesz ogladal z kanapy, fotel bedziesz mial przed soba?
Zwymiaruj ten pokoj, szafe, wskaz gdzie sa drzwi itp.
Ja bym tam zrobil na 110% fajne miejsce do 5.1, da sie.
 
Ostatnia edycja:

darkdevil03

New member
Dostalem wiadomosc na priv, ale tutaj Ci odpisze (moze ktos takze poradzi cos ciekawego).
Piszesz ze zrodlem jest PC i to rozumiem, ale rozumiem tez ze filmy ogladasz na tv, a nie na PC? Fakt ze tv masz nie za duzy (moze warto zmienic?) ale mimo to chyba lepiej ogladac na nim filmy? Tutaj sobie odpowiedz na pytanie, bez tego nie ma sesnu sie rozwodzic.
Jezeli na tv ma byc wyswietlana tresc z PC (filmy), to ten umiesc centralnie na scianie, wywal ta szafe i komode na boczne sciany (nie ma rzutu wiec nie wiem ila tam masz miejsca). Kolumny frontowe rozstaw po bokach, centralny glosnik pod tv, a tyly obok lozka. Bedziesz mial to po ludzku, wzgledem kanapy. Ta sciana bedzie ladnie wygladac jezeli nie bedzie taka zagracona.
Natomiast biurko daj jak mowilem np. pod okno, tam pracuj, czy przegladaj net.
Skoro kupujesz 5.1 to trescia beda filmy, wiec rozstawienie kolumn jest rozumiem najwazniejsze.
Jezeli zostawisz tak jak jest i rozstawisz tylko kolumny, to jak bedziesz ogladal z kanapy, fotel bedziesz mial przed soba?
Zwymiaruj ten pokoj, szafe, wskaz gdzie sa drzwi itp.
Ja bym tam zrobil na 110% fajne miejsce do 5.1, da sie.

Cos naskrobałem łącznie z wymiarami.

Schemat: dropbox.com/s/3qblp5bqisgwdc7/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg
Zdjęcie rzeczywiste: dropbox.com/s/isut4wsdtxs16pw/20130411_172717.jpg
Większy TV sensu nie ma. 32 cale spokojnie wystarczają na oglądanie TV z takiej odległości w takim pokoju. Kluczowym faktem jest to, że telewizor ze strony lewej poleci na miejsce komputera, więc rozumiem , że biurka z kompem ruszać nie muszę? Opuszczając monitor, telewizor będę miał na wysokości wzroku więc tutaj chyba większysz zmian robić nie trzeba.

W skrócie, chodzi ogólnie o to, żebym wszystkie graty wywalił na inne ściany, a ścianę przednią zostawił w miarę pustą? Tak więc na ścianie przedniej zostanie biurko z zawieszonym nad nim TV, szafa i dwie komody na boki i satelity z tyłu?

PS. Niebagatelne znaczenie mają tu gry komputerowe, które rezencuję. Dlatego tak naciskam na TV nad monitorem. Po prostu chciałbym wykorzystywać owo nagłośnienie również do gier.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi się, ze koledzy mając na myśli "zwymiaruj" mieli na myśli "zwymiaruj zachowując rzeczywiste proporcje", a tylko byle jak narysowałeś. Opisałeś rysunek, ze masz 4x4, ale nie zachowałeś kompletnie proporcji. Taki schemat jest nadal bezużyteczny. Ze schematu wynika, ze masz sporo miejsca, łózko jak z wagonu sypialnego, a ze zdjęcia, ze nawet mysz się nie wciśnie. Odrób prace dokładnie to i nam pomożesz, bo my już tego za Ciebie nie zrobimy.
Daj sobie pomóc. Im dokładnie to zrobisz, tym bardziej trafne będą odpowiedzi. Nanies wszystko co niezbędne, zaznacz okna, drzwi, grzejniki, itd.
Pozdrawiam
 

sapin

New member
Dokładnie j/w.
Wsadzanie tam teraz [przy takim ustawieniu jak jest] 5.1 na siłę mija się z celem.

Dałeś "schemat", który nic nie daje, a z którego wynika np. że biurko nie ma nawet 50cm...już nie czepiam się, że te 4x4 to u Ciebie prostokąt ;).
Wywal te wszystkie szafy szafeczki na ścianę po prawej skoro jest "pusta".
Albo ja bym zrobił tak:
-[opcjonalnie ścianę w jakiś ciemny kolor - tą pustą po prawej] postawił tam tv [aczkolwiek 32" to zdecydowanie za mało ;)] do tego podpiął 5.1 - czyli masz tv i kolumny na tej ścianie po prawej
-łóżko pod okno, na okno jakąś zasłonę/żaluzje/rolety
-komp, szafki, szafeczki tak jak są tylko jakoś to zgrać ze sobą [ew. tam gdzie teraz stoi łóżko]
 

WiTT

New member
Bez reklam
Raju, gęstooooo w tym pokoju.
Ja się w ogóle dziwię że chcesz fronty podłogówki, ja tu widzę tylko porządnie rozmieszczone podstawkowce, gdzie tu jeszcze rozstawiać podgłowce które przecież też potrzebują przestrzeni by oddać "powietrze"? Wg. podłogowce się tam uduszą i nie pokażą swoich walorów w pełni.
5.1 może i ma sens, ale z frontami podstawkowymi. Trochę poprzestawiać meble i dałoby radę. Surroundy powiesi na ścianie skierowane do kanapy i będzie ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zwymiaruj wszystkie meble ktore maja zostac, dokladne umiejscowienie drzwi itp. To ktos z nas wrzuci Ci wizualizacje.
Kolega recenzuje gry, wiec priorytetem jest takze miejsce pracy - to troche zmienia postac rzeczy.

Krzychu, widziales taki program jak: "Homestyler"? Nie wiem czy jest w sklepie google (na Androida)?
Znalazlem go w Apstore, robisz zdjecie pokoju, nakladasz programem siatke tak aby uzyskac proporcje, do tych proporcji mozna wrzucac pod odpowiednim katem meble z bazy (na ta fotke), meble i dodatki mozna obracac (3d), generalnie wyglada to po nalozeniu bardzo realistycznie - jak na tablet rewelacja.
Nie zastapi to zaawansowanych programow na PC, ale jestem pod wrazeniem postepu takich programow na tablety.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:) Nie widziałem, ale lubie takie ciekawostki, czyli pozycja do sciagniecia?
Edit. Niestety sa jakies cienkie zamienniki, darmowe wersje pełne reklam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie nie ma zadnych reklam (chyba ze nie zauwazylem, ale jezeli nie zauwazylem to na pewno nie sa narzucajace), ciekawe, ale generalnie fajny program przyznasz? Mam nadzieje ze to ten o ktorym pisze.
To jeszcze sprawdz "HomeDesign", ten jest darmowy i ma ograniczenia, ale mozna sporo zrobic bazujac na problemach forumowiczow, ciekawa opcja to funkcja 3D. Kupilem pelna wersje tego programu za 10$, ale zablokowali mi konto przez oszustow na allegro i stracilem kilkaset dolarow, szkoda gadac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ja staram sie nie instalowc platnych aplikacji ;) Pamietam, ze jakis czas temu sony miało taki myk; sciagales w pdf-ie specjalny wzor kalibracyjny i umieszczales go po wydruku w swoim pokoju w miejscu, gdzie mialby stac tv, wg zalecen (jesli mialby stac, to kladles kartke poziomo na np. komodzie, jesli wisiec, to przylepiales do sciany, itp. Nastapnie wrzucales taka fotkę na ich stronę, tam maly render i pokazywal sie tv jakiej wielkosci, itd w Twoim salonie. Niestety bylo to strasznie niedopracowane i albo mialem za maly tv, albo krzywo, mimo dokladnego przestrzegania zalecen.
A tak a marginesie, witedy kupowalem 46 cali, ktory duzy wydawal sie tylko w dniu zakupu. Dzis to maleństwo się zmiejszyło i kurczy się bardziej z dnia na dzień.
 
Do góry