pomoc w rozpoznaniu głośników w kinie domowym

kochzg

New member
Mam pytanie, związane z zestawem kina domowego. Standardowe kina domowe składają się z pięciu głośników: centralny, dwa małe i dwie duże kolumny głośnikowe. Z centralnym jest wszystko jasne. Jednak mam dylemat co do pozostałych. Nie wiem czy dobrze rozumiem, że dwa małe głośniki są tylnymi głośnikami zaś dwie stojące kolumny są przednimi. Jeżeli jest to prawda, czy można będzie zmienić ich ustawienia. Wynika to z tego że wolałbym żeby małe głośniki stały przy telewizorze zaś duże z tyłu kanapy.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Mam pytanie, związane z zestawem kina domowego. Standardowe kina domowe składają się z pięciu głośników: centralny, dwa małe i dwie duże kolumny głośnikowe. Z centralnym jest wszystko jasne. Jednak mam dylemat co do pozostałych. Nie wiem czy dobrze rozumiem, że dwa małe głośniki są tylnymi głośnikami zaś dwie stojące kolumny są przednimi. Jeżeli jest to prawda, czy można będzie zmienić ich ustawienia. Wynika to z tego że wolałbym żeby małe głośniki stały przy telewizorze zaś duże z tyłu kanapy.


to tak jak byś jechał na wstecznym z punktu A do B, gdzie A to twoje miasto a B cel podróży
 
S

spy

Guest
Jeżeli jest to prawda, czy można będzie zmienić ich ustawienia. Wynika to z tego że wolałbym żeby małe głośniki stały przy telewizorze zaś duże z tyłu kanapy.

Mozesz zmenic. Nie bedzie to na pewno optymalne ustawienie, ale bedzie dzialalo.
 

kochzg

New member
Cholercia, a może jest taki zestaw głośników, gdzie np. głośniki przednie były by o połowę mniejsze, zaś tylne było rozmiaru przednich. Tylko nie interesują mnie zestawy gdzie wszystkie kolumny są tego samego rozmiaru (np takie jak w zestawie Pioneer DCS-590K).


 

fotokrak

New member
hm, ale przecież obudowa głośników też spełnia swoją role w dźwięku i nie jest tylko obudową, no może poza plastykowymi komputerowymi bzykami
Głośniki za sofe możesz przecież powiesić na ścianie, będą tam bezpieczne.
A stojące duże przednie głośniki są po to by miały głęboki dźwięk a tylne są wspomagające, efektowe
 
Do góry