Pomoc w podłączeniu kolumn do TV

sparrowx

New member
Witam,

Szukam pomocy w następującej kwestii.
Mianowicie, chciałbym podłączyć do telewizora wieże audio albo przynajmniej same kolumny, jednak nie mam bladego pojęcia jak się do tego zabrać i czy jest to w ogóle możliwe?

Gdyby ktoś posiadał wiedzę na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny :)

Sprzęt to:

- telewizor Philips 37PFL350H/12 3500 series
- wieża audio Technics SC-EH500

Z chęcią bym załączył również zdjęcia, które powinny bardziej zobrazować sytuację jednak nie jest to możliwe z uwagi na to że jestem nowym użytkownikiem na tym forum :(

Na tyle ile to możliwe proszę o pomoc i wskazówki.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprzęt to:

- telewizor Philips 37PFL350H/12 3500 series
- wieża audio Technics SC-EH500

Z chęcią bym załączył również zdjęcia, które powinny bardziej zobrazować sytuację jednak nie jest to możliwe z uwagi na to że jestem nowym użytkownikiem na tym forum :(

Na tyle ile to możliwe proszę o pomoc i wskazówki.

Witam,

6 postów wystarczy do załączenia zdjęć. :)

Ten Technics to chyba stara wieża, więc na 100% ma tylko wejścia/wyjścia typu CINCH.
Jeżeli Philips ma tego typu wyjścia audio (a chyba ma) ty tylko kable CINCH. Jeśli nie ma to kabel SCART(do TV)/CINCH(do wieży).

Pozdr.
 

sparrowx

New member
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Trochę bryndza panie kolego. Technics stary, a TV nowy.
Tak jak przypuszczałem w Technicsie masz tylko wejście audio na CINCH. W TV nie ma takowych wyjść.

Z TV możesz wykorzystać albo (1) łącze SCART, o ile jest tam wyjście audio, albo (2) wyjście słuchawkowe.
Oczywiście w obu przypadkach potrzebne są odpowiednie przejściówki.
Opcja (3) to z TV wykorzystać wyjście digital audio, ale wtedy potrzebny jest konwerter cyfrowo analogowy.
Najlepsza jakość dźwięku jest w kolejności (3), (1), (2).

Wybór należy do ciebie.

Nie ma żadnej zagadki w ilości wejść/wyjść w TV i wieży. W TV masz wejścia, a w wieży wejścia i wyjścia do urządzeń zewnętrznych. VCR - magnetowid, VDP - audio/video odtwarzacz.
Kable w linku to i owszem 2xCINCH(RCA) o ile opcja 3 jako spięcie konwertera z wieżą.
 

sparrowx

New member
Dzięki za zainteresowanie się tematem i poświęcony czas :)

Rozwiązania z konwerterem raczej odpadają, bo to dość droga opcja. Sam konwerter to 150-200zł, a do tego jeszcze dojdą zapewne różne kabelki itd. Chciałbym to zrobić jak najniższym kosztem, dopóki z biegiem czasu nie przesiądę się na jakieś porządne kino domowe :smile:

Rozwiązanie z gniazdem słuchawkowym wydaje mi się najprostsze i najbardziej ekonomiczne. Może i dźwięk nie będzie cudowny i krystalicznie czysty ale nie jestem jakimś melomanem by za wszelką cenę mieć najwyższą jakość dźwięku :smile:
Jednak prosiłbym o podpowiedź w jaki sposób to zrobić? Próbowałem na swój sposób za pomocą kabelka jack-jack 3,5mm od głośników komputerowych, jednakże bez efektów, żadnych zmian, nic się nie dzieje :sad: Rozumiem, że jest niezbędna jakaś przejściówka lub wgl konkretny rodzaj kabla? Mogę liczyć na jakąś podpowiedź?


Edycja:
Czy taki kabel byłby rozwiązaniem?
(http://allegro.pl/accura-kabel-stereo-minijack-2xchinch-m-m-1-5m-i3935257447.html)
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki za zainteresowanie się tematem i poświęcony czas :)

Rozwiązania z konwerterem raczej odpadają, bo to dość droga opcja. Sam konwerter to 150-200zł, a do tego jeszcze dojdą zapewne różne kabelki itd. Chciałbym to zrobić jak najniższym kosztem, dopóki z biegiem czasu nie przesiądę się na jakieś porządne kino domowe :smile:

Rozwiązanie z gniazdem słuchawkowym wydaje mi się najprostsze i najbardziej ekonomiczne. Może i dźwięk nie będzie cudowny i krystalicznie czysty ale nie jestem jakimś melomanem by za wszelką cenę mieć najwyższą jakość dźwięku :smile:
Jednak prosiłbym o podpowiedź w jaki sposób to zrobić? Próbowałem na swój sposób za pomocą kabelka jack-jack 3,5mm od głośników komputerowych, jednakże bez efektów, żadnych zmian, nic się nie dzieje :sad: Rozumiem, że jest niezbędna jakaś przejściówka lub wgl konkretny rodzaj kabla? Mogę liczyć na jakąś podpowiedź?


Edycja:
Czy taki kabel byłby rozwiązaniem?
(ACCURA kabel stereo miniJACK - 2xCHINCH M/M 1.5m (3935257447) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.)

Witam,

Kolega chciał podłączyć TV i wieżę kablem jack-jack ? :)
Jak nietrudno zgadnąć kolega podłączył wyjście słuchawkowe w TV z wyjściem słuchawkowym w wieży.
To nie mogło zadziałać. Kabelek z linku oczywiście załatwia temat. Trzeba go włączyć na górne wejście w wieży (VDP IN). Pilotem od wieży zmienić wejście na VDP i powinno działać. Regulację głośności można będzie ustawiać z pilota od TV.
 

sparrowx

New member
Działa :)
Śmiga aż miło, dźwięk wbrew pozorom bardzo czysty, mocny bas, tym bardziej po drobnych korektach equalizerem. Aż jestem mocno zaskoczony. A cała zabawa kosztowała śmieszne 10zł.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Temat do zamknięcia.
 
Do góry