Pomoc w ostatecznym wyborze: 32", Full HD

mb79

New member
W najbliższym czasie chce kupić telewizor 32" Full HD.
Kryteria wyboru to: cena 2000 do 2200zł, Full HD, rozsądne zużycie prądu, dobra jakość odbioru TV, tuner MPEG4 jeśli będzie to ok, odbierane będzie Polsat Cyfrowy w wersji bez HD a za kilka miesięcy dekoder HD PC lub N.

Po kilku miesiąca studiowania tego forum i śledzenia zmian na runku LCD
zostało 3 głównych konkurentów:
SHARP LC-32DH65
Samsung LE32B550
Panasonic TX-32LZD80

SHARP LC-32DH65-wyczytałem na tym forum że kilka osób miało problem ze współpracą tego LCD z dekoderami przez system sterowania pilotem który zakłóca pracę innych pilotów. Czy spotkał się ktoś z takim problemem ?

Za Panasonic-iem przemawia do mnie firma za którą mam nadzieje idzie jakość, niestety brak 100Hz oraz model z poprzedniego roku.

Samsung B550 nowy model, nie jest jasne czy rzeczywiście jest taki energooszczędny, brak 100Hz, nie do końca jestem przekonany do jakości sprzętu tej marki.

TV będzie oglądany z odległości 2,0-2,5m , telewizja Cyfrowy Polsat z dekoderem Echostar a za kilka miesięcy zmiana na dekoder HD PC lub N.

Proszę o sugestie i wrażenie osób które posiadają w/w wymienione modele lub w tym przedziale cenowym jakiś inny LCD Full HD.

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

Mirek2407

Member
info

Witam. posiadam TV Samsung LE32B530 i jestem z niego zadowolony tv w rozsądnej cenie w Twoim przedziale masz LE32B550 który wymieniłeś, dodatkowo ma on USB do odczytu mp3 i jpeg, kontrast b.dobry jak i czerń oczywiście jak na swój przedział cenowy także duża zaleta tuner MPEG4 więc jeśli nie masz jakiś super wymagań ten tv jest godny polecenia!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb z Twojej oferty wybrałbym Sharpa DH65.
Ale każdy z wymienionych ma jakiś element który nie spełnia wszystkich Twoich potrzeb.
Najbliżej klasy cenowej jest Sharp 32 DH 77 - którego nie wymieniłeś. Za niewielka dopłatą.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38305


naprawdę dobrze radzi sobie z przetwarzaniem sygnału , tym bardziej że zdjęcia są wykonane z odległości jednego metra
043_P1140604.JPG
 

mb79

New member
Nie chce zakładać kolejny raz wątku w tym samym celu.
Ułożyło się tak że w dalszym ciągu jestem bez LCD.
Kryteria wyboru pozostają bez zmian, pojawiło się kilku nowych konkurentów.
Po raz kolejny proszę o pomoc w wyborze, zanim rozejdą się pieniążki na inne wydatki ;)

Podam modele i szacunkowe ceny modeli które biorę pod uwagę:

LG 32LG5600 i LG 32LG5700 - różnica w cenie około 200zł, większych różnic pomiędzy nimi nie zauważyłem.
LG 32LH3000
LG 32LH3000-różnica w cenie około 250zł, jakie różnice ?

Samsung LE32B550 i
Samsung LE32B550 - różnica w cenie około 500zł, przewaga B650 ze względu na 100Hz

Panasonic
TX-32LZD80-starszy model który ciągle trzyma cenę, nowe modele Panasonica koszmarnie drogie

Sharp LC-32D653E , LC-32D654E , LC-32DH65E-różnice w cenie niewielkie pomiędzy dwoma pierwszymi modelami.

32DH65 w cenie około 1950zł jest moim faworytem. Niestety nie ma 100HZ chociaż niektórzy uważają ta funkcję za zbędną. Opinie o LCD Sharpa różne, jedni chwalą inni narzekają. Model 32DH77 trochę za drogi.
Chciał bym zmieścić się w kwocie trochę ponad 2000zł.
Największe zaufanie mam do Panasonica i Sharpa ale ten pierwszy od jakiegoś czasu ma ceny zaporowe.

Proszę o wyrozumiałość podczas czytania moich przemyśleń i Wasze rady lub spostrzeżenia co do w/w wymienionych modeli.

 
Ostatnia edycja:

mb79

New member
Sharp LC-32DH65E jest od jakiegoś czasu moim faworytem, kusi mnie Samsung B550 ale jednak pozostanę przy Sharp-ie.
Nie ma super funkcji ale wydaje mi się solidny i na moje potrzeby raczej wystarczający. Cena na chwilę obecną w Agito to 1923,00 zł plus przesyłka.
Wezmę odbiór osobisty bo piszecie o problemach z firmami kurierskimi.
Mama nadzieję że będzie się Żonie podobał ;)

Sharp 32 DH 77 jest trochę jeszcze za drogi.
 
Ostatnia edycja:

maro18

New member
kiki napisał:
pamiętaj tylko o promocji na blu raya.

o co chodzi z tą promocją? bo ta o której wiem (odtwarzacz BR za 499 zł) miała się skończyć 1 kwietnia. Przedłużyli ją, czy jest jakaś nowa? zresztą ten odtwarzacz bez promocji można kupićza 520 zł w necie...
 

mb79

New member
Byłem w MM w Lublinie na "czyszczeniu magazynów".
Mają Sharpa 32 654 E za 1699zł, cena raczej dobra.
Patrząc na parametry to nie widzę nic oprócz różnicy w MPG4 pomiędzy 654 a DH65. Różnica w cenie około 350zł więc nie mało.
Rozmawiałem o bardzo miły sprzedawcą który dla mniej wymagających polecał za około 1200zł Funai.
Jakie jeszcze różnice pomiędzy DH65 a 654 lub 653 oprócz MPG4 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry