Pomoc w kupnie TV 50 - 55 cali

Arturov

New member
Witam wszystkich,

szukam dla siebie odpowiedniego TV, może na początek odpowiedzi na pytania pomocnicze:


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,1 x 4,6 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? TV będzie na koncu tej dluzszej sciany a kanapa w rogu, wiec jakies 4,4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? w 90% sytuacji na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? dopiero się tam wprowadzam więc nie przeprowadziłem dokładnych obserwacji, jednak w słoneczne dni światło w pokoju nie było rażące i w miejscu gdzie ma stać tv było zaciemnione bo to akurat róg pokoju
7.Jaki masz obecnie telewizor? 42" ale to w starym mieszkaniu w mniejszym pokoju niż obecny
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? stawiam na jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kanały cyfrowe + HD z Multimedii za pomoca modulu CAM, dość często będą oglądane filmy z laptopa z kabla HDMI
10.Jakie urządzenia? będę chciał podłączyć wieżę ale to chyba do każdego TV można
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat ale błyszcząca też może być
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, za pomocą laptopa i kabla HDMI, ale raczej niedużą ilość czasu
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby obraz oraz gdy kanały bardzo wolno się przełączają
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 35% dzień , 65% wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~3200, jak będzie warto nagiąć to max 3500 ale to już absolutny max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - dla mnie zbędne


A teraz konkrety - jak pisałem wyżej TV oglądany będzie z ok. 4.4m.
Wciąż się waham czy 50" czy uderzyć w 55. Z 50" moim faworytem jest Panasonic TX50AS650E i to na nim głównie się skupiałem, lecz zupełnie przypadkiem w internecie trafiłem na Philips 55PFH5609. Co możecie powiedzieć o tym Philipsie? Nie odbiega jakością obrazu zbytnio od tego Panasa ? Bo dla przykładu ten model Panasa ale w wersji 55 cali kosztuje niecałe 5 tys. a tu Philipsa 55 cali mamy za 3200zł... No i pytanie numer 2 - czy 55 cali nie będzie za duży do takiego pokoju do oglądania z takiej odległości?

A może jakiś inny TV ktoś poleci do moich kryteriów ?

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Do góry