Pomoc w kupnie telewizora

Bizon1980

Member
Odległość od ekranu - 3 metry po lekkim skosie
Jak słońce świeci w pokoju? - słonce swieci od rana do 15
Jak duży jest pokój - 18mkw
Preferowana technologia - LCD/LED
Jaki masz obecnie telewizor – Sharp46 le830e (niestety padła matryca i zasilacz L )
Jakie programy najczęściej oglądasz - Filmy, sport,
Oglądasz w dzień czy wieczorem - W godzinach popołudniowych ,wieczornych
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – mam zrobione światło za telewizorem
wolisz obraz ostry czy łagodny - Ostry
matryca błyszcząca czy matowa – preferowana matowa lub połmatowa
preferowana wielkość telewizora -46-50
preferowana marka - Brak
czego nie lubisz w telewizorach – smużenia, braku ostrości,
jakie urządzenia będą podłączone - Komputer, konsola, amplituner, tuner telewizji kablowej lub karta CI
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50% TV, 30% komputer, 20%konsola
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych – na skos i na wprost
Czy ważne jest wifi - Tak
Czy będziesz korzystać z widgetów? – raczej tak jeśli będą jakies sensowne
Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora - Tak
Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla ,Facebook,youtube,tvn player - tak ale nie jest to warunek konieczny
Ma mieć 3D? - nie musi
Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami 22 - Tak
Czy ma miec PVR - tak
Ile wejsc HDMI - minimum 4
Ma mieć slot na karty SD - Niekoniecznie ale fajnie jakby bylo
Ma mieć tuner DVB-S - tak
DLNA-Tak
Miracast - niekoniecznie ale fajnie jakby bylo
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI
Ile godzin dziennie ma grać telewizor - 6h
ma stać czy wisieć - Wisieć
Rozdzielczość – Preferowane 4K te prawdziwe!
Dvb-t – Tak
DLNA – Tak
Bluetooth -Tak (mam klawiaturę na bluetooth)
Na czym najbardziej Ci zależy – jakość obrazu, maly imput lag, matryca przynajmniej 100Hz
Ile osób ogląda - 2
Jaka klasa cenowa - max 4k (ale 200,300zl jestem w stanie dozucic jesli byloby warto)
 

Bizon1980

Member
Do takich potrzeb :
- Philips55PUS6561
- Sony 5W809
- TCL 58S7806
- TCL 55S7606

Kiki a co myślisz na temat tego sharpa 49XUF8772ES bo przyznane szczerze zastanawiam się nad nim ale nie mogę znaleźć nigdzie testów tego TV. Czy te tv co mi podałes nie są większe niż 50cali bo ja mogę mieć MAX 50
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kiki a co myślisz na temat tego sharpa 49XUF8772ES bo przyznane szczerze zastanawiam się nad nim ale nie mogę znaleźć nigdzie testów tego TV. Czy te tv co mi podałes nie są większe niż 50cali bo ja mogę mieć MAX 50

Należy pamiętać, że ten Sharp ma matrycę 50/60Hz, więc demonem płynności nie jest :) Poszukaj czegoś na 100Hz, bo na muła kasy szkoda.
Sprawdź modele:
- Phlilips 49PUS6561,
- Samsung 49KS7000,
- Panas 50DX750,
- Phlilips PUS7101

Ludzie nie doradzajcie laikom TV na badziewnych matrycach 50/60Hz tylko na 100/120Hz. No chyba, że ktoś chce kupić TV 32". Na dużych przekątnych 50Hz wali po oczach przy sporcie i dynamicznych scenach akcji w filmach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobra oferta .
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny z kalibracja gratis.
 

Bizon1980

Member
Należy pamiętać, że ten Sharp ma matrycę 50/60Hz, więc demonem płynności nie jest :) Poszukaj czegoś na 100Hz, bo na muła kasy szkoda.
Sprawdź modele:
- Phlilips 49PUS6561,
- Samsung 49KS7000,
- Panas 50DX750,
- Phlilips PUS7101

Ludzie nie doradzajcie laikom TV na badziewnych matrycach 50/60Hz tylko na 100/120Hz. No chyba, że ktoś chce kupić TV 32". Na dużych przekątnych 50Hz wali po oczach przy sporcie i dynamicznych scenach akcji w filmach.

ja slyszalem i czytalem tu na forum ze ten tv sharpa ma 100Hz matryce.Wiec jak to jest wkoncu?
 
Do góry