Pomoc w dokonaniu wyboru pierwszego stereo.

pawel1000

New member
Witam.
Mam kilka gotowych propozycji odnośnie pierwszego zestawu.Pokój w którym będzie grał sprzęt ma około 10 m kwadratowych.Muzyka głównie rock (Pink Floyd , Gun's roses, ballady rockowe, polski rock).
Mam kilka propozycji:
Wzmacniacz:
-denon pma 720ae bądź tańszy 520 ae
Odtwarzacz
-tu głównie ze względu na dostęp nie których płyt wolał bym aby miał funkcję usb bądź odczyt płyt mp3 a więc denon dcd 720ae
Kolumny
-odsłuch wskazany więc będę chodził po sklepach i na żywca słuchał ale chodzi mi o wasze propozycję .
W przyszłości chciałbym dokupić gramofon gdyż mam kilkanaście płyt a więc można było by posłuchać.

Zakładam ten temat gdyż chciałbym dowiedzieć się co nie co o sprzęcie którego na rynku jest pełno a człowiek ginie już w samej ilości a niekiedy różnica w cenie jest kilkaset złotych.
Jeszcze mam na oku marantz pm 5005 zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz ale on już jest droższy od wspomnianego denona.
Z góry dziękuję za zaangażowanie w temat.
 

Rafal7

Banned
Kolega Whiplash ma taka elektronikę i jbl studio 280 zapytaj go jak się sprawuje takie zestawienie w tym gatunku muzycznym
Miał Zensor 7 i wymienił je na Jbl.
Wtedy może Studio 230
 

pawel1000

New member
3500-4000
Taka górna granica wiadomo że jak bym znalazł coś tańszego do by był lepiej ba najlepiej by było 4000 razem z gramofonem ale na gramofon na razie nie mam ciśnienia także do 4000zł.

Czy ta kolumna kolego kapusta7 czyli JBL Studio 280 nie jest za duża na ten pokój.
Widzę w twoim podpisie że posiadasz zestaw denona. Jakie masz uwagi , sugestie względem niego.
Czy taki odtwarzacz Cd jest awaryjny tzn. jak długo odczytuje płyty bez problemowo czy laser można naprawić
Tak wiem sa to pytania c"ciężkie" ale jedyny sprzęt jaki dotychczas miałem co wieża cd , jakiś bum box czy coś w tym stylu i budżetowe kino domowe gdzie odczyt płyt jest tragiczny na zasadzie jak się uda.Znajomi mają jakieś tam zestawy kina domowego ale ich wiedza jest powalająca bo jak nazwać kogoś kto ma kino domowe i chwali jego dzwięk i jeszcze dodaję że w latach 90 miał wypasiony zestaw technisa za nie wiadomo ile a teraz ma w sumie też nie wiadomo co.
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
"pawel1000", w ogłoszeniach mam wystawione monitorki Tannoy Mercury M1. Do Twojego metrażu wpasują się idealnie. Za 400 zł masz już całkiem przyzwoite głośniki,które w swoim czasie zdobyły nawet nagrodę Eisa. Wyglądają jak nowe. Zostaje Ci sporo kasy na pozostałe komponenty,nawet zapewne z gramofonem :)
 

Garos

New member
A może pomyśl o jakimś starszym wzmacniaczu z wyższej półki?

Pożyczyłem od kolegi wzmacniacz Marantz Model 1090 bo gramofon nie za bardzo grał z moim amplitunerem, nawet z pre-ampem i jak hulnęło to jestem pod mega ogromnym wrażeniem jak może zagrać 38-letni wzmacniacz :shock:
Na szczęście kolega chce go sprzedać więc robię przymiarki :smile:
 

Digimonix

New member
Jak kolega nie jest doświadczony, to lepiej niech nie kupuje starych wzmacniaczy, bo może się nieźle nadziać.

Prędzej niech rozejrzy się za jakimś NADem C316 używanym i do tego jakiś cd, też używany, może nawet być ten DCD720ae i do tego np. Paradigm Mini Monitor V.7. Powinien się zmieścić w tym budżecie nawet razem ze standami, jeśli ustrzeli gdzieś używane monitory.

Oprócz Paradigm możesz też rozejrzeć się za Klipsch czy JBL.
 

Rafal7

Banned
Pewnie że zaduza, przecież napisałem o studio 230

Zestaw sprawuje się bardzo dobrze, płyty wczytuje szybko, miałem wcześniej inny cd denona i to była klęska jeśli chodzi o odczyt płyt.
 

pawel1000

New member
To mam jakiś punkt odniesienia.
Wolałbym uniknąć kupna używanego sprzętu gdyż tak jak pisałem chciałbym przeprowadzić odsłuch mając jakiś punkt odniesienia a te kolumny jbl 230 cenowo na początek nawet by mi odpowiadały.
 

Digimonix

New member
Ruszaj zatem na odsłuchy. Nic lepiej nie zweryfikuje obranej drogi, niż odsłuch. Nasze podpowiedzi niewiele dadzą, dopóki sam nie posłuchasz kilku zestawów. Nie kupuj w ciemno.

Oczywiście na koniec podziel się wrażeniami z odsłuchów. ;)
 

pawel1000

New member
Oczywiście że napiszę jaki dokonałem zakup.Na dzień dzisiejszy nie wybrałem się na odsłuch gdyż brak czasu powoduję u mnie odwlekanie tego tematu ale zarys i co będę szukał mam.Dali zensor, jbl 230 na pewno odsłucham a co wyjdzie w rzeczywistości o tym napiszę.
 
Do góry