Pomoc w dokonaniu wyboru - Epson vs. Optoma

Który z projektorów polecacie, a który spokojnie zaspokoiły moje potrzeby


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Smasher

New member
Witam. Już od dłuższego czasu przeglądam forum i zbieram informację na temat projektorów. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem u ojca (w rodzinnym domu) projekcję puszczaną jeszcze wtedy z Panasonica AX100.
Pieniążki jakie mam zamiar na to przeznaczyć to około 4.000zł do max 6.500zł (podkreślam, że jest to MAX). Jeszcze miesiąc temu niezmiennie nastawiony byłem na markę Epson. Rozważałem zakup projektora pomiędzy TW3200, a 3600. Gdy już nastawiłem się na słabszy model 3200 przeczytałem o modelach z funkcją 3D, a mianowicie TW5900 oraz TW6000, a ostatnio Optoma HD33.
Teraz pytanie. Jestem osobą, która dostrzega w obrazie szczegóły ala efekt tęczy (w projektorach DLP - tzn było to w roku ok 2002/2004 i wtedy takowy dostrzegałem dość mocno...nie pamiętam na jakim modelu) jak i również migotanie w obecnej aktywnej projekcji 3d (a takowa też występuje w wymienionych projektorach). Nadmieniam, że nie jestem również zbytnim fanem aktualnego 3d (traktuję to raczej jako dodatkową opcję)
Który z w/w projektorów byście polecili i dlaczego. Wiem, że wielu jest zwolenników LCD i DLP. Proszę o obiektywną ocenę jakości. Pokój w którym będę puszczał projekcję jest dobrze zaciemniony (ciemne ściany) oraz szara do projekcji (przygotowana była do TW3200).
 

cezar1972

New member
I bardzo dobrze zrobiłeś. Ja użytkuję ten projektor od ponad roku i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Super obraz (jak dla mnie - oglądam tylko oryginalne płyty), łatwość instalacji (lens shift), cicha praca - czego chcieć więcej? Dla mnie jeden z faworytów w swoim przedziale cenowym.
Dodam, że zanim kupiłem Epsona miałem możliwość oglądać filmy w swoim domu na projektorach: BenQ, 3M oraz Optoma, więc z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dla mnie w moim pokoju obraz z Epsona najbardziej się podobał.
 
Do góry