Pomoc w Dobraniu SUBa (1-1,5 tys.)

BBBBBB

New member
Od jakiegoś czasu ponownie przeglądam forum w poszukiwaniu własciwego SUBa do mojego zestawu:
AMPLITUNER: Onkyo TX-SR607
[FONT=&quot]GŁOŚNIKI: Klipsch Synergy F1/C1/B2[/FONT]
SUB - BRAK :(

Budżet dość skromny bo 1-1,5 tys., Sub do KD i Muzyki 60/40, pomieszczenie: salon z otwartą kuchnią pow. 30 m2

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 

BBBBBB

New member
Myślałem nad nim ale tak się zastanawiam czy np. REL t5 nie byłby lepszy.
Kiedyś przez jakiś czas w poprzednim mieszkaniu miałem KLIPSCHA SUB-12, grał Fajnie tylko strasznie wielki gabarytowo.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Myślałem nad nim ale tak się zastanawiam czy np. REL t5 nie byłby lepszy.
Kiedyś przez jakiś czas w poprzednim mieszkaniu miałem KLIPSCHA SUB-12, grał Fajnie tylko strasznie wielki gabarytowo.

Rel T5 za mały na 30m2 , choć sam używam suba z 20-cm głośnikiem w 30m2 , ale tylko w kinie i obudowie BR , która w kinie da lepszego kopa , u mnie spoko wystarcza w połączeniu z dosć nisko schodzącymi kolumnami
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do 30mkw zapomnij że T5 da Ci odpowiedniego kopa w kinie. To dobry sub do wsparcia frontów w muzyce i nadaje do kina, ale w sporo mniejszych salonach. Jak do Ciebie to T9 lub droższe Rel'e, ale to i tak poza zasięgiem finansowym. Ja mając takie założenia finansowe, sprzęt, metraż i preferencje chyba bym celował w Klipsch SW 450 lub SW 110 (przy utargowaniu mozliwe że zmieścisz się w budżecie). Tak na marginesie, to i ciut większe kolumny by pasowały do Twojego salonu np. F20.
 

BBBBBB

New member
Tak na marginesie, to i ciut większe kolumny by pasowały do Twojego salonu np. F20.
Może z czasem znajdzie się i fundusz na takie zmiany :)

Przemyśl SW-110 Klipscha w okolicy 1500 zł kupisz. Pytaj blackninja.

Zerkne jeszcze sobie gabaryty i porównam SW-450 z SW-110.

Swoją drogą czy ktoś może mi jeszcze wyjaśnić jakich różnic w dźwięku powinienem się spodziewać pomiędzy Subem z głośnikiem na dole a Subem z głośnikiem z frontu, bo czytam i czytam i każdy coś innego pisze.:-?
 
Do góry