Pomoc w doborze Subwoofera i Kabli

Mati1124

New member
Witam,

Na wstępie chciałem zaznaczyć że nie jestem audiofilem, tak naprawdę to moje pierwsze kino domowe do tej pory były słuchawki i głośniki z TV tak więc cudów od sprzętu nie oczekuję :) , ale wracając do tematu to posiadam następujący zestaw kina domowego (kupiony nowy za grosze, dlatego ten a nie inny zestaw :razz:) :
Kino domowe YAMAHA RXV 479 + Viena Grand - Media Expert

Teraz tak, potrzebował bym jakieś 30-35 metrów kabla głośnikowego + kabel RCA-RCA (0.5-1 m) do podłączenia amplitunera z nc+ przeznaczyć na to mogę około 3000zł (chciał bym żeby kable były naprawdę dobre aby nie zmieniać ich już w przyszłości) oraz jakiś subwoofer w cene tak koło 500 zł (głośniki i suba mam zamiar wymienić do roku czasu na coś konkretniejszego, a nie mam teraz tyle funduszy żeby kupić wszystko na raz więc wybór padł w pierwszej kolejności na kable).

Ogólnie kino będzie użytkowane w 65% film / 35% muzyka głownie techno / dance / rock (z resztą praktycznie wszystko co wchodzi w ucho poza metalem, hip hopem i disco polo ).
Dodatkowo nie wiem za bardzo gdzie najlepiej umieścić satelitki i suba jeśli już go kupię:razz:
(na chwilę obecną stoją na oknach, ale spokojnie można by je powiesić na ścianie) tak aby było dobrze słychać z łóżka i foteli przy stoliku (ten przy kompie można olać).
No to chyba napisałem wszystko mam nadzieję że nic nie pominąłem :p.

Tyle się napociłem żeby w paincie narysować pokój, a tu że nie mogę dać linka :x więc osoby zainteresowane pomocą prosił bym o maila to wyślę zdjęcie, ewentualnie mogę mniej więcej opisać rozmieszczenie mebli itp, ale chyba lepiej obrazowo :) .

Z góry dzięki za pomoc
 

Mati1124

New member
taki miałem zamiar na starcie, ale gdzie nie czytam to piszą że kable mają ogromne znaczenie, a rozbieżności w cenie kabli są ogromne np. RCA-RCA na allegro widziałem od 10 zł do 11500 zł za metrowy kabel, tak samo z głośnikowymi od 1.5 do kilkuset nawet za metr, ale jeżeli te po 2 złote są dobre to jak najbardziej mnie to odpowiada, a co do hdmi to nie da rady bo w tunerze nc+ jest tylko jedno wejście no chyba że da się to po podłączać samymi kablami hdmi (mam namyśli tv,nc+ i amplituner).
 

SternQuest

New member
Moim zdaniem kable powinno się dobierać do posiadanego sprzętu. Jeżeli chcesz już mieć w miarę przyzwoite kable to kupiłbym lepszy kabel do frontów ewentualnie do centralnego (50-max100 pln/mb) a na tyły zastosował jakiś tańszy - taki za 5-8 pln spokojnie sobie poradzi. Pewnie te metry nabijasz właśnie głośnikami tylnymi. Ważne jest też to czy różnice jakie są między kablami są dla Ciebie zauważalne. Może się okazać że różnica w dźwięku in plus będzie dla Ciebie tak znikoma że wydawanie większej kwoty okaże się dla Ciebie bez sensu. Najważniejsze to dobrać to pod sprzęt, bo jeden kabel w zestawieniu z innymi wzmacniaczami może nam różnie ten dźwięk zmienić. Oczywiście też może okazać się że droższy wcale nie znaczy lepszy. Polecam odsłuch przed zakupem.
 

Mati1124

New member
Spoko, poszukam jakieś na allegro tak do max 5 zł za metr ale zanim to zrobię kupię do frontowych właśnie jakieś markowe i zobaczymy czy będzie jakaś różnica bo na tych za 1.5 zł które aktualnie posiadam to słychać szumy nawet przy cichym słuchaniu, ale może to też po prostu od kolumn być, a suba to najwyżej wezmę na razie z Yamahy jakiegoś SW30 albo FSW050
 
Ostatnia edycja:
Do góry