Pomoc w doborze sprzętu do 3500zł

quasimodek

Member
Bez reklam
Przez HDMI pójdzie więcej niż 7.1 także jest OK. Optyk niepotrzebny.
Jak pojawią się ewentualne problemy z HDCP i obraz będzie ciął lub wogóle go nie będzie, lub też nie chcesz oglądać non stop z załączonym ampli to połącz dekoder bezpośrednio pod TV przez HDMI a do ampli poprzez optyk (chyba że masz w TV funkcję ARC) to wtedy optyk zbędny.
Zobacz w dekoderze nc+ jaki sygnał masz ustawiony na HDMI też żeby w pełni wykorzystać sprzęt.
 

lukkil

New member
lub też nie chcesz oglądać non stop z załączonym ampli to połącz dekoder bezpośrednio pod TV przez HDMI a do ampli poprzez optyk (chyba że masz w TV funkcję ARC) to wtedy optyk zbędny.
Zobacz w dekoderze nc+ jaki sygnał masz ustawiony na HDMI też żeby w pełni wykorzystać sprzęt.
w aplitunerze ustawiłem hdmi pass through więc jak wyłącze ampli to mam dźwięk z głośników TV
tylko że jak puszcze film z dysku USB podłączonego do TV lub przez DLNA to nie mam dźwięku na amplitunerze - czyli dodatkowo połączyć TV z amlitunerem kablem optycznym?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jeżeli nie masz funkcji ARC w TV to tak, podłącz optykiem. Ja mam tak zrobione i działa idealnie.
HDMI pass through pobiera trochę energii. Nie wiem jak to jest w Marantzach ale np. w moim Onkyo zmierzone było 30 W co jest dość sporym poborem jak na funkcję załączoną 24h/365 dni w roku. Koszt podchodzący pod 200 PLN rocznie. Dyskutowaliśmy o tym dość sporo na tym forum.
 

lukkil

New member
mam TV z funkcją ARC. TV to Samsung 48UEH6640
na TV mam HDMI2 oznaczone jako ARC i obecnie mam tam podłączony amplituner.

czyli jak to podłączyć i ustawić bez kabla optycznego by dźwięk z TV (np gdy bede ogladał film z USB) szedł na amplituner?

Apropo's pobierania energii w trybie HDMI Passthrough to chyba 2.7W a ile jest realnie to nie wiem :D

EDIT:
już chyba wiem o co chodzi. mogę mieć nie odpowiedni kabel bo ARC chyba jest od HDMI w wersji 1.4 :)
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
pytanie do quasimodek , czy to pobieranie energii to chybga tylko jak jest właczony ampli ? i ktos nie chce dzwięku w kolumnach tylko przez tv a ampli służy jako przekaźnik ?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
lukkil - dokładnie tak, funkcja audio zwrotnego obsługiwana dopiero przez kabel w wersji 1.4
Podłącz optyk i zobacz Czy działa tak jak chcesz i Ci odpowiada takie rozwiązanie.

boromirep - niestety nie jest tak jak myślisz. 30W przy wyłączonym ampli i działającym module HDMI pass through. Czyli ampli przepuszcza tylko sygnał w stanie stand by.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Co lepsze, instrukcja do 609 podaje (niestety nie w parametrach technicznych urządzenia a dopiero w sekcji Inne na str. 73:

Pobór mocy w trybie czuwania.

W następujących wypadkach pobór mocy w trybie czuwania może osiągnąć maksymalnie 50W: s18, s56, s57, s58

1. Używasz gniazdo Universal Port.
2. W parametrze „Network Control” ustawienia
„Network Setup” wybrano opcję „Enable”.
3. W parametrze „HDMI Control(RIHD)” wybrano opcję
„On”. (W zależności od statusu telewizora, odbiornik
AV przełączy się jak zwykle w tryb czuwania).
W ustawieniu „HDMI Through” wybrana jest inna
opcja niż „Off”.
 

boromirep

New member
a mnie się własnie gdzies zawieruszyła instrukcja ( żona sprzątała bo przeszkadza , tylko sie pytam w czym ? ) jak znajdę to się wczytam
 

quasimodek

Member
Bez reklam
505e nie ma z tego co widzę takiej opcji jak przesyłanie sygnału HDMI przy wyłączonym ampli. Ale oczywiście mogę się mylić. Jak to jest u Ciebie?
 

lukkil

New member
kabel mam taki: 3m voice kraft vk 42005
mam krótszy jakiś no name i na nim jest jeszcze gorzej, wiec pewnie wina kabla?

kupiłem optyka i chyba tak połacze tv z amplitunerem:)
 

lukkil

New member
na optycznym jest lepiej ale na początku jest małe przycięcie ale wydaje mi się że to wina TV bo jak wejde w MENU to wszystko się tnie :D

takie pytanie techniczne dla mądrzejszych:

"może mi ktoś wyjaśnić różnicę DD vs PCM?
mój dekoder Pace PVR nie daje DD przez HDMI tylko przez optyczne/coaxialne
wtedy z TV na amplituner (bo mam podłączony dekoder do amplitunera przez HDMI a TV z ampli optykiem) idzie PCM wielokanałowy i mam 5.0 (amplituner przestawia się na DOLBY PL II Movie/NEo Cinema lub DTS)

czym się to różni od DD?
podłączyłem dekoder optykiem pod amplituner i na niektórych filmach jest DD i z tego co zauważyłem to dźwięk chyba taki sam, baaaa tylko ciszej...

Więc czy jest sens podłączać ten dekoder pod amplituner kablem optycznym?
"
 

raul791

New member
A czy TV w ogóle wysyła dźwięk DTS 5.1/DD 5.1 do ampli? Gdzieś na forum wyczytałem, że niewiele TV jest w stanie wysłać tak dźwięk przez HDMI, w większości przypadków niezależnie od źródła wysyła dźwięk TYLKO PCM 2.0, a ampli go sztucznie mixuje do 5.1 i lepiej podłączyć np. odtwarzacz BD/sieciowy, PC itp. bezpośrednio do ampli i z niego odtwarzać filmy prosto do ampli, a przez ampli wysyłać jedynie obraz do TV, wtedy mamy dźwięk DTS/DD (pokazują się ikonki na ampli).
 

BurnerPL

New member
Ja mam dziwną sytuację z dźwiękiem, ale chodzi chyba o połączenie DVD - Ampli... Mianowicie - stare DVD Sony (brak HDMI i wyjścia komponent) połączone chwilowo z Marantzem SR5008 kablem (?) video, a dźwięk puszczony kablem coaxial. Ori Skyfall puszczony na DVD i Marantz pokazuje jako input PCM (a nie DD 5.1) a w Sound Mode nie mam w ogóle DD 5.1, jedynie aby mieć pseudo dźwięk przestrzenny mogę wybrać Dolby ProLogicII, DTS Neo6 i Multi Chanel Stereo. Dlaczego?
 
Do góry