Pomoc w doborze i ustawieniu Dolby Atmos

qweluke

New member
Cześć,

Jestem na etapie budowy domu i chciałem pociągnąć kable tak, aby po zakończonej budowie móc zamontować jakieś głośniki i kino domowe z obsługą Dolby Atmos.

Tak mniej więcej wyglądać będzie salon, wysokość standardowa na płytę GK.

Na początek chciałbym kupić jakiś amplituner (onkyo?) i głośniki podłogowe, a później dokupywać sukcesywnie kolejne pary głośników. Docelowo chciałbym osiągnąć 5.1.2 albo 5.1.4 - do przemyślenia.

Czy możecie polecić jakiś sprzęt godny zakupu który później będę mógł spokojnie rozbudowywać?

attachment.php
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2020-05-26 o 23.26.31.jpg
    Zrzut ekranu 2020-05-26 o 23.26.31.jpg
    17 KB · Wyś: 298
Ostatnia edycja:

trynqzz

New member
Hej, polecam Onkyo txrz820 I klipsch rf82. Znajdziesz w uzywkach za niewielkie pieniądze. Ten model Onkyo ma wszystkie dekodery i 4K więc powinien Ci służyć długie lata. Rozbudowa to kolejne głośniki z serii reference w zależności od tego jak ustawisz kanapę i ile miejsca będziesz miał. :)

Ta kanapa przy samej ścianie trochę psuje koncepcję tylnych surround ów. Pomyśl czy nie da się jej odsunąć i coś tam jeszcze wsadzić. Ewentualnie zaplanuj zawieszenie ba niej czegoś małego... Np rb41

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolega dobrze Ci radzi. Jeżeli Onkyo to seria RZ bardzo dobrze się sprawdzi. Możesz zobaczyć 830/40.https://www.hfc.com.pl/test/3357,onkyo-tx-rz830.html
Nie określiłeś budżetu. Jeżeli coś tańszego to możesz zobaczyć np. Onkyo tx-nr686. Do Atmosa 5.1.2 nada się. Oczywiście to niższa półka, seria RZ zagra lepiej i ma większe możliwości rozbudowy.
 

qweluke

New member
Trudno mi określić***budżet bo nie wiem ile taki sprzęt może kosztować.
Pytanie czy w okolicy 5-6k jestem w stanie się zmieścić?

Jednak najlepiej byłoby w okolicy 3k za amplituner + głośniki (powiedzmy przód) z możliwością późniejszej rozbudowy o tył i górę.

AAaa, i dodam, że to będzie głównie do filmów. Muzykę będę bardzo sporadycznie słuchać
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Troszkę mały budżet (ten w okolicy 3tys). 5-6 tys - to już OK. Wybierając Onkyo tx-nr686 - kupisz do 2tys, zostanie Ci tysiąc z kawałkiem na głośniki. Skontaktuj się z blackninja, może coś wykombinuje.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj Denon AVR-S950 i do tego mocne fronty o wyższej efektywności Klipsch R-820F, u nas spokojnie się mieścisz budżetowo.
 

qweluke

New member
Obejrzyj Denon AVR-S950 i do tego mocne fronty o wyższej efektywności Klipsch R-820F, u nas spokojnie się mieścisz budżetowo.

Myślałem bardziej nad czymś montowanym na ścianę. Właśnie takich wysokich kolumn chciałbym uniknąć...
Np coś takiego: https://m.sklep.rms.pl/jamo-s-8-atm...-z-glosnikami-modulowymi-do-dolby-atmos-dts-x
Telewizor będzie wisiał na ścianie i obok myślałem nad jakimiś głśnikami które byłyby w ścianie albo na ścianie...

Mam też w domu Logitech Z906 ale tam atmosa nie odpalę. Jakość i głośność ich grania w zupełności mi wystarcza. Może mógłbyś polecić***mi jakieś***inne głośniki?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak chcesz bardziej kompaktowe to może być i soundbar z atmosem, np. JBL BAR 9.1atmos, nie trzeba wtedy amplitunera.
 

DarkMag

New member
TX-NR696 w tym przedziale cenowym będzie ok.
Do tego dokup kolumny podstawkowe i centralny i w 5-6k się wyrobisz ale bez subwoofera i atmosa.
I 696 obsłuży Ci jedynie 5.1.2/7.1, 5.1.4/7.1.2 to już Onkyo serii RZ.
Z podstawek jakie mam to Heco Aurora 300 i Fyne Audio F301 i obie mogę polecić.
Ale najlepiej jak sam posłuchasz kilku kolumn bo każda gra inaczej i nie koniecznie może się podobać Tobie.
A co oprócz amplitunera potrzebujesz to nie wiemy. Z czego chcesz oglądać te filmy? Bluray, Netflix, tv, VHS ; ) ?
 

qweluke

New member
Dzięki za rzeczową odpowiedź.
Filmy/seriale głównie z Amazon Prime Video albo Netflix. Do tego dochodzi prywatna kolekcja na dysku sieciowym.
Generalnie wszystko będzie szło przez mibox na którym jest zainstalowany Kodi oraz aplikacje do w/w serwisów.
 

DarkMag

New member
Mi box z tego co mi się wydaje nie obsługuje netflix w atmosie i nie jestem pewien czy w mi box można w kodi włączyć passthrough (żeby amplituner dekodował dźwięk a nie mi box), sprawdź sobie w ustawieniach kodi. Mi kiedyś w ręce wpadł jakiś starszy model mi boxa i nie mogłem w nim odpalić passthrough.
Co do kolumn to najlepiej posłuchać, a 696 to popularny model i powinien być w prawie każdym sklepie dostępny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
gweluke, nie wiem jak M box, ale w moim Zidoo nie ma problemu w Kodi z włączeniem passthrough. Także spokojnie Atmos idzie. Onkyo 696, tak jak kolega wyżej napisał to popularny model i kupisz go za niewiele ponad dwa tysiące zł.
 
Do góry