Pomoc w doborze ekranu 240 cm na szybko.

Shamman

New member
Witam serdecznie po raz kolejny. Zbliża się zima i zapaliło mi się (w d*p*e) żeby w końcu spróbować zabawy z projektorem. Przeglądając setki tematów i po kilku miesiącach zastanawiania się stanęło na tym że spróbuje od jakiegoś niskiego pułapu cenowego. Na szybko wybrałem Benq W1070 i potrzebuję dobrać do niego dobry ekran elektryczny do powiedzmy 1000 zł. Nie potrzebuje bajerów tylko w miarę dobrej jakości i niezawodności. Jeżeli przygoda z projektorami mi się spodoba to w przyszłości sprzedam sprzęt i zainwestuje w coś lepszego. Od prawie 4 lat oglądam filmy na Samsungu PS64D8000 i jakość jest dla mnie bardziej niż wystarczająca. Zastanawiam się tylko teraz nad ekranem. Mimo całkowitego zaciemnienia pomieszczenia (rolety 100%) mam jasne beżowe ściany, jaki gain ekranu powinienem dobrać żeby czarny był naprawdę czarny, myślałem nad ekranem 0,8. Jaki ekran proponujecie dla W1070, 240 cm, z odległości 370 cm. Szczególnie zależy mi na dobrej jakości, przyzwoitej marce i przyzwoitej cenie.

Pozdrawiam i z góry dzięki.
 
Do góry