pomoc ustawienie projektora, lens shift , eh-tw5300/5350

crimson-pirate

New member
witam
bardzo prosze o pomoc :)
zdecydowałem sie na zakup projektora wybór padł na Epson th-tw5300/5350 + ekran ramowy.
Problem pojawil sie przy kalkulacji :
OD SUFITU DO GORNEJ CZESCI MAM SPADEK 64cm. Więc ekran ramowy będzie na ścianie od góry na wysokości 64 cm. Niestety to wymusza położenie projektora na podobnej wysokości od sufitu (73 cm)
I tutaj jest problem. Projektor będzie zawieszony na suficie i troche słabo aby był na środku pokoju +73 cm ... gdzie pokój ma 240 cm. Chciałbym aby projektor zawieszony był gdzieś maksimum 30 cm od sufitu . Z tego co czytałem to projektor ten ma lens shift tylko w poziomie , więc mam rozumieć , ze nic z tym zrobic nie mogę tak ? Mam tutaj jakies inne opcje ? ewentualnie wybór droższego projektora , który umozliwi mi zmiane polozenia soczewki w pionie ? Czy taka opcja nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu ? Ewentualnie jakies porady z tego zakresu ,to miał byc mój pierwszy projektor i nie ukrywam jestem laikiem w tym temacie . Niestety schody zaczęły się dosyć szybko ;/
Znalazłem tez taki wpis " Optyka projektora zapewnia stałe przesunięcie obrazu w pionie i nie posiada regulacji ani w tej osi, ani w poziomej"
czy to znaczy ? ze jednak jest jakas mozliwosc przesuniecia obrazu ? czy jest to zwiazane ze spadkiem jakosci
http://pics.tinypic.pl/i/00925/qeqlqfd81cj0.jpg

 
Ostatnia edycja:

gerrard

New member
Te projektory nie mają regulacji.
Używasz "korekcji trapezem".
Będzie delikatny spadek jakości, ale mało komu to przeszkadza.
 

crimson-pirate

New member
Te projektory nie mają regulacji.
Używasz "korekcji trapezem".
Będzie delikatny spadek jakości, ale mało komu to przeszkadza.

Zapewne jest to pojecie wzgledne jednemu przeszkadza innemu nie :) Czytajac setki postów spotkałem tutaj wpisy uzytkowników , którym to przeszkadzało. NO nic wezme pod uwage jeszcze model 6700. Niestety jest zdecydownie droższy...
 
Do góry