Pomoc przy zakupie nowego TV

Makrys

New member
Tak jak wszyscy ja też poproszę o pomoc znawców tematów co do wyboru TV.
Obecnie mam b. stary LG 32LC2R.
Wykorzystywanie to oglądanie filmów z Youtuba, kino domowe oraz z z dysku przenośnego.
Zależy mi na bardzo dobrym smart tv ( TITZEN samsunga ? )
Myślałem o takich TV:
LG 55UF850V
Samsung UE55JU6740 Curved
Samsung UE50H6400

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16M
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 W Łóżku TV będzie w sypialni po przeciwległej stronie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? prosto
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój ma okna na wschód więc słońce nie przeszkadza w ciągu dnia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LC2R
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ostry, naturalny i płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVBT
10.Jakie urządzenia będą podłączone? kino domowe Yamaha, komputer/ laptop , dysk sieciowy smartfon.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie ale chyba matowa lepsza ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, programy informacyjne, czasem sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak jak najbardziej- youtube !!!
15.Czy zamierzasz grać w gry ? sporadycznie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, brak płynności, nienaturalne kolory brak smart tv
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudniu i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do max 5000
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? może ale nie musi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? delikatne światło
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
24. Czy ważne jest wifi ? musi mieć
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu płynność, multimedialny pilot do przeglądania stron internetowych

Bardzo dziękuje za pomoc
 

kacper-24

New member
mogę polecić samsung 55ju7000. Posiadam go i jestem bardzo zadowolony. Słabe kąty ale jak ma wisieć i masz możliwość regulacji to problemu nie będzie. 55 cali jest droższy ale są dostępne też 48 calowe. Spełnia wszystkie twoje wymagania. Z drugiej strony jak oglądasz tv z 3 metrów to może rozglądnij się za FullHD bo i tak dużej różnicy nie zauważysz, a za tą kasę to będziesz miał większy wybór...
Samsung UE50H6400 byłby ok ale są różne opinie i w zależności na jaki model trafisz...
Sony 55w809 ma bardzo dobry obraz ale z systemem gorzej, a zależy ci na płynności, więc raczej odpada ale poczytaj o nim bo warto...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Samsung to najgorszy wybor.
Przeczytaj informacje w linku nizej.

•• Samsung H6700 - problemy z serwisem - Interwencje Komputer Świata

cytat
Najbardziej bulwersującą dla mnie sprawą jest podejście serwisu do klienta - podkreśla Rafał. - Dzwoniąc na infolinię w celu zgłoszenia usterki, konsultant prosi o nakreślenie problemu, podanie nr seryjnych itd. Następnie informuje, że konieczne będą oględziny technika. Technik przyjeżdża na oględziny z gotowym, wypełnionym danymi drukiem informującym o odrzuceniu roszczenia gwarancyjnego z w/w powodu. Technicy podczas wizyt informują również, że nawet odpłatne czyszczenie matrycy pomoże tylko na kilka miesięcy, problem z czasem powróci.




Po próbach zdiagnozowania problemu dowiedziałam się, że według Samsunga jest to wewnętrzne zabrudzenie matrycy spowodowane kurzem, które nie kwalifikuje się do naprawy w ramach gwarancji - relacjonuje nasz Czytelnik. - Problem w tym, że Samsung nie określa w jakich warunkach sprzęt powinien być użytkowany aby nie narażać go na zakurzenie. Nikt nie trzyma telewizora w tartaku. Telewizory te są normalnie używane, w typowych pomieszczeniach do których telewizory są dedykowane.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego Makrys te co podałeś to nie,polecam zdecydowanie Samsunga UE55"JU7000 ! lub Samsunga UE55"J6300 albo płaski 6200.
 

Makrys

New member
Koledzy dzięki za pomoc.
Czy dobrze rozumiem, że zamiast w 4K wybrać FullHD?
Mam jeszcze pytanie odnośnie promocyjnych rat w rtv euro agd. ( może ktoś je brał )
Czy one naprawdę są 0 % nie ma jakiś ukrytych kosztów ?
 

topol

New member
Moim zdaniem 4K to dla normalnego telewidza to gadżet.
W Euro raty 0% są faktycznie 0% jeżeli nie weźmiesz ubezpieczenia.

Passportnąłem SE
 

Makrys

New member
Właśnie przeglądam ofertę MM i trafił mi się model UE55JU7500 cena 6349 - 15 % Czy to dobry TV spełni moje oczekiwania ? Jeśli tak to lecę do sklepu .
 

racuh

Banned
Właśnie przeglądam ofertę MM i trafił mi się model UE55JU7500 cena 6349 - 15 % Czy to dobry TV spełni moje oczekiwania ? Jeśli tak to lecę do sklepu .

ten model to to samo co 55JU7000 tyle tylko że ma zakrzywiony ekran, Musisz zadecydować czy co to odpowiada a to ponad 500 zł różnicy.
 

Ola Ola

New member
Witam,

Jako nowy uzytkownik nie wiem jak zalozyc nowy watek.... :)

Rowniez zastanawiam sie nad zakupem nowego TV.
Pomożecie?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby na kanapie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? NA WPROST
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? NIE
7.Jaki masz obecnie telewizor ? PANASONIC TH-42PV70PA
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?intuicyjna obsluga, zywe kolory, ostry, naturalny i płynny obraz, odtwarzanie z USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablowka multimedia
10.Jakie urządzenia będą podłączone? kino domowe Denon, odtwarzacz bluray Panasonic
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, programy informacyjne, F1,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? SPORADYCZNIE
15.Czy zamierzasz grać w gry ? NIE
16.Preferencje co do marki ? LICZE NA SUGESTIE - od zawsze mam Panasonic....
17.Preferencje co do wielkości ? ok. 50-60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? trudna obsluga, słaba jakość obrazu, brak płynności,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? WIECZORAMI
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? BRAK PREFERENCJI, NIE CHCE PRZEPLACAC ZA NIEPOTRZEBNE FUNKCJE
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? NIE MUSI
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? PRZY NIEWIELKIM OSWIETLENIU - LAMPA OBOK KANAPY
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
24. Czy ważne jest wifi? MOZE BYC
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? RACZEJ NIE
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i płynność, łatwość obsługi, moze byc mozliwwosc odtwarzania filmow z USB.

Z gory b. dziekuje
 

racuh

Banned
Witam,

Jako nowy uzytkownik nie wiem jak zalozyc nowy watek.... :)

Rowniez zastanawiam sie nad zakupem nowego TV.
Pomożecie?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby na kanapie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? NA WPROST
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? NIE
7.Jaki masz obecnie telewizor ? PANASONIC TH-42PV70PA
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?intuicyjna obsluga, zywe kolory, ostry, naturalny i płynny obraz, odtwarzanie z USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablowka multimedia
10.Jakie urządzenia będą podłączone? kino domowe Denon, odtwarzacz bluray Panasonic
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, programy informacyjne, F1,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? SPORADYCZNIE
15.Czy zamierzasz grać w gry ? NIE
16.Preferencje co do marki ? LICZE NA SUGESTIE - od zawsze mam Panasonic....
17.Preferencje co do wielkości ? ok. 50-60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? trudna obsluga, słaba jakość obrazu, brak płynności,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? WIECZORAMI
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? BRAK PREFERENCJI, NIE CHCE PRZEPLACAC ZA NIEPOTRZEBNE FUNKCJE
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? NIE MUSI
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? PRZY NIEWIELKIM OSWIETLENIU - LAMPA OBOK KANAPY
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
24. Czy ważne jest wifi? MOZE BYC
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? RACZEJ NIE
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i płynność, łatwość obsługi, moze byc mozliwwosc odtwarzania filmow z USB.

Z gory b. dziekuje

Ile chcesz kasy przeznaczyć?
 

Ola Ola

New member
A co sądzicie o : PANASONIC TX-55CS630E - tv dość podstawowy ale ma wg mojej oceny wszystko to co trzeba - tak jak pisałam nie korzystam z gadzetów w tv. Jeszcze jedno - nigdy nie miałem do czynienia z TV Samsunga - czy obsługa, ustawienia są proste w obsłudze? Tak jak pisałam od końcówki lat 80tych mamy w domu telewizory Panasonica i jak do tej pory zawsze spełniały nasze oczekiwania.
 

racuh

Banned
Samsung i LG mają najprostsze menu z wszystkich a zarazem bardzo rozbudowane. Panasonic się nie popisał w tym roku. Jak coś juz z tej firmy to 55CX680E. A ten model Samsunga jest rewelacyjny. Nię polecam tylko tegorocznej serii 6.
 

Makrys

New member
I zadowolony jesteś z zakupu ?

Witam ponownie tv zakupiony wisi już na ścianie a obraz to rewelacja.
Miałem kupić 55JU7000 w promocyjnej cenie w MM ale nie był już dostępny. To sobie myślę co tu zrobić. Porównywałem Sony 55w809 , Sony 55X8509C i LG 55UF850V. Pojechałem do sklepu RTV EURO AGD i na żywo zrobiłem porównanie wybranych modeli. Z tego co już się dowiedziałem to
w tv sony dysk przenośny bardzo długo się uruchamiał. Jak tv go zobaczył to film nie chciał się uruchomić. Nie było takiego problemu w LG ( jeden minus to nie czyta zdjęć zapisanych w rawach )
Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu to moim skromnym zdaniem LG lepiej się zaprezentowało.
Kolory bardzo naturalne ( i to nawet bez przeprowadzonej kalibracji ).
Tak jak może się domyślacie mój wybór padł na : LG 55UF850V
- lepszy obraz ( opinia po zobaczeniu tego samego materiału na tych tv )
- mój stary tv też był LG i działał u mnie 10 lat bez żadnych problemów. Dlatego postawiłem znowu na LG ( Stary tv będę sprzedawał i na pewno przyszłemu właścicielowi jeszcze trochę posłuży. )
- Bardzo cienkie ramki
- smart tv ( w sony był problem z obsługą - może nie były zainstalowane wszystkie poprawki )
-Rewelacyjne głośniki harman / kardon ( ale i tak mam podłączony do kina domowego )
-
Moim zdanie warto pomyśleć o tym TV.
Na polskich forach nie ma za dużo informacji o tym TV
Naprawdę polecam
 
Do góry