Pomoc przy zakupie 2 LCD 32'

mb79

New member
Witam.
Chce kupić 2 telewizorów LCD 32'.
Jeden dla mnie a drugi dla moich rodziców.
Telewizory LCD: przekątna 32', jeden z telewizorów ma być Full HD-oglądanie Polsatu Cyfrowego (nie HD) oraz DVD, drugi tv ma być do oglądania telewizji kablowej o sygnale średniej jakości, bez podłączania DVD ani innych urządzeń.
Wpadł mi w oko LCD z gazetki MM: Sony KDL 32W 4000E za około 2500zł.
Do zakupu tego telewizora zachęca mnie 5 lat gwarancji jakie daje Sony, BRAVIA ENGINE 2, zintegrowany tuner MPEG-4.
Rozmawiałem ze sprzedawcą w MM i polecał mi TV JVC oraz Sharp jako produkty Japońskie, niezbyt pochlebną opinie miał na temat Samsunga oraz ich awaryjności.

Na zakup w LCD 32' będę mógł przeznaczyć od około 4500 do maksymalnie 5000 zł.
Preferowane marki to Sony i Panasonic ale jestem otwarty na wszelkie wskazówki.

Będę wdzięczny za porady oraz pomoc w wyborze TV.
 
Ostatnia edycja:

mb79

New member
kiki napisał:
nie załapałem jaka klasa cenowa - 4500 zł na obydwa modele?
Będę posiadał kwotę od 4500 do 5000 na 2 telewizory LCD 32'. Z tym że 5000 to naprawdę maksymalna kwota.
Telewizor dla rodziców raczej bez HD, prosty w obsłudze i solidny.
Im więcej czytam o zakupie LCD tym mam większy mętlik w głowie.:sad:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie masz sygnału HD - to SD lepiej skaluje :
Toshiba 32 R 3500
JVC 32 P80
Sharp 32 Rd 8 - a różnice są widoczne.
I zmieścisz się z dwoma sztukami w cenie 5000 zł .
Jesli pytasz o LCD Full Hd - to rozumiem że będziesz siedział z sygnału hd 1-1,5 metra od telewizora.
Lepiej zadbaj o płynność i obróbkę szumów.
 

mb79

New member
Raczej zdecyduję się na LCD firmy Sony.
Gwarancja 5 lat przekonuje mnie do ich produktów.
Proszę o wskazanie i pomoc w wyborze z pośród modeli Sony 32' 1 TV z Full HD a drugiego HD Ready.
Na stronie Sony wg 32' pokazało mi poniższe modele:
KDL-32W4000
KDL-32V4000
KDL-32V4500
KDL-32T3000
KDL-32S4000

Który z nich jest wart zainteresowania a którego nie polecacie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 32 W 4000.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741


No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

mb79

New member
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie ten model wpadł mi w oko, oglądałem go w MM i całkiem dobrze się zapowiada.
Jeszcze jakiś model który nie ma HD i będzie już wszystko.
Czy to prawda że LCD Sony mają te same matryce do Samsung ?
Wyczytałem to wczoraj wieczorem i co najmniej trochę mnie to zdziwiło.
 

mb79

New member
W centrum Sony pytałem o gwarancję na 5 lat i potwierdzili że jest to gwarancja na 2 lata + po rejestracji dosyłają dokumenty stwierdzające że gwarancja przedłuża się do 5 lat.
Zastanawiam się nam tym czy jak kupuje się LCD w sklepie internetowym to przychodzi gwarancja w pudełku bez pieczątek itp a później nie będzie problemu żeby przedłużyć gwarancję do 5 lat ?
Może ktoś z Was już to załatwiał ?
 

fr3

New member
Kupiłem 32w4000 w sklepie internetowym. Gwarancja w środku jest podbita pieczątką sklepu. Zarejestrowałem tv na stronie sony i mam gwarancje 5 lat w pdf. Wystarczy tylko wydrukować. Oprócz tego należy trzymać dowód zakupu w moim przypadku została wystawiona faktura.
 

mb79

New member
fr3 napisał:
Kupiłem 32w4000 w sklepie internetowym. Gwarancja w środku jest podbita pieczątką sklepu. Zarejestrowałem tv na stronie sony i mam gwarancje 5 lat w pdf. Wystarczy tylko wydrukować. Oprócz tego należy trzymać dowód zakupu w moim przypadku została wystawiona faktura.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, rozwiązała moje wątpliwości.
Jeśli można wiedzieć w jakim sklepie internetowym kupowałeś ?
Patrzyłem na Agito ale nie ma tam wszystkich modeli które mnie interesują.
Ciężko znaleźć sklep internetowy w którym będą 2 różne modele w dobrej cenie żeby zapłacić raz za przesyłkę.
Zastanawiam się czy ceny przed Świętami spadną czy będą nieco wyższe :confused:
 
Ostatnia edycja:

fr3

New member
W electro. Ale z tego co widzę co załapałem się na ostatnie sztuki bo w tej chwili maja braki na magazynie.
 

mb79

New member
Z tego co widzę na stronie Sony to żaden model LCD 32' nie posiada 100Hz.
W LCD Sony 100Hz zaczyna się od 40' cali a to już inna półka cenowa.
 
Ostatnia edycja:

majk!

New member
Spokojnie kupuj Soniacza, brak 100Hz w tym modelu wogóle nie przeszkadza. Oglądam na nim piłkę nożną i siatkówkę i nie mam zastrzeżeń. Mam porównanie, ponieważ w drugim pokoju stoi Philips 9632D z 100Hz HD Natural Motion i szczerze mówiąc wole obraz z Sony. 100Hz może i poprawia płynność, ale obraz staje się nienaturalny jak w teatrze telewizji i tworzą się artefakty wokół szybko przemieszczających się obiektów. Mistrzem artefaktów jest Sharp RD8, rozważałem go przed zakupem Sony, ale po dokładnym obejrzeniu byłem załamany. Kupiłem W4000 i jestem super zadowolony. W klasie 50Hz nie znajdziesz lepszego. No i te kolory...
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Ten Panasonic bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD...polecilek kumplowi ten TV kupil go i jest bardzo zadowolony...obraz z Polsatu cyfrowego który odbiera wygląda bardzo dobrze...albo jeszcze Panasonic lzd80...jeszcze lepszy model pod wzgledem odbioru
 

majk!

New member
Nie mówię, że jest zły, ale Sony na n-ce gra rewelacyjnie bez względu czy to sygnał SD czy HD. Tak czy siak, każdy z tych TV będzie świetnym wyborem, liczą się osobiste preferencje więc i tak polecam zobaczyć jak grają oba TV osobiście. Kupowanie w ciemno czy z polecenia innych użytkowników nie jest dobrym wyborem.
 
Do góry