Pomoc przy wyborze ...

Zeraw

New member
Witam, planuje zakup nowego TV, poprzednio miałem plasme Samsunga PS-42C7H http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/10987-lg-42pc1rr-vs-samsung-ps-42c7h.htmltrochę starawy i do tego HD ready :/ tak wiec przyszedł czas na coś nowego i wybór prawie padł ale jednak pojawiły się pewne wątpliwości z jednej strony chciałem kupić 46" i wybór padł na Samsunga UE46B7000, ale z drugiej strony czy nie lepiej by kupić tyle tylko ze 40" Samsunga UE40B8000, modelowo wyżej w efekcie one chyba się różnią tylko 100Hz a 200Hz tak mi się wydaje, no i pytanie do Was w który lepiej zainwestować za mną przemawia bardziej 46" bo jednak nie chciałbym zmniejszać tv ale sam już nie wiem czy nie lepiej brać 200Hz czy rzeczywiście jest to jakoś bardzo zauważalne ?!
Brać większy 100Hz czy mniejszy ale 200Hz ? no chyba że jeszcze są jakieś znaczace roznice miedzy tymi modelami ?

dodam ze na 46" z serii 8 już siana braknie i dlatego biorę pod uwagę 40" z tej serii albo 46" z serii 7


Tv używam do PS3, Filmy BD i DVD, na ta chwile kablówka z dekoderem HD ale chyba przesiądę się na N-kę

No i zawsze ewentualnie możecie zaproponować jeszcze inny tv :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

RAISER

New member
A ile masz do wydania ?
PS. Ja bym sobie darował to całe 200 Hz bo jeśli nawet jest jakaś różnica w obrazie to raczej bardzo minimalna.
 
Ostatnia edycja:

Zeraw

New member
he he ile do wydania ? wiadomo jak najmniej :p tylko np ten 46" ale model niżej czyli 100Hz jest droższy o 1000 od tego 40" ale modelowo 200Hz :-x bynajmniej dobrze by było jakbym się zmieścił tak do 6000-6500 ten 46" trochę wybiega za mój przedział ale pod pewnymi względami jest on jeszcze akceptowalny ;)
 

RAISER

New member
Hmm no skoro jest taka duża różnica w cenie to chyba jednak już lepiej ten mniejszy 200 Herzowy...
 
Ostatnia edycja:

Zeraw

New member
RAISER napisał:
Hmm no skoro jest taka duża różnica w cenie to chyba jednak już lepiej ten mniejszy 200 Herzowy...

tez tak myślałem ale obawiam się ze 40" będzie lekko za mały, moje stare 42" wydaje się być takie akurat, 2" niby nie dużo ale jak przyłożyłem taka "atrapke" wycinaną z ulotki samsunga w której były oryginalne wielkości tych tv to jednak ten 40" jest sporo mniejszy od mojej starej plasmy a jako ze nie ma 42" z tych TV to skłaniam się ku 46"

kiki napisał:
jaka odległość od ekranu ?
jakies 3-3,5m
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zamienić większy na mniejszy to nie jest najlepszy pomysł.
Wybrałbym 46" tym bardziej że masz dobre modele w klasie cenowej:
Sharp 46LE 820
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/51930-tv-sharp-46le-820-test.html
005_DSC_9597.jpg



JVC 47 Dv1
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/40313-jvc-lt-42dv1bu-test.html
017_P1180861.JPG


Toshiba 46LV 733
Toshiba | Leading Innovation
 

solar300

New member
witam.. jeśli masz kolego budżet 6000-6500 i chciałbyś mieć 200hz to proponuje np sony 46' hx700 porównywałem między innymi 100hz modelami sony i powiem szczerze, że jak dla mnie to jest nawet spora różnica obraz jest płynniejszy zdecydowanie i ogólnie ten model jest naprawde fajny jak na tą kategorie cenową.. można wychaczyć na allegro za 5600.. ewentualnie bardzo zachwalana toshiba sv685 takze 46' a obrazy naprawde niezłe noi oba mają 200hz to tylko moja propozycja co do 46' nie musisz rezygnować z wielkości i jakości jak chodzi o samsunga to nie widzialem ale to 200hz np w sporcie czy szybkim kinie akcji jest przydatne.. ja bym sypnął grosza więcej bo to przecież wydatek na lata a i nie ma potem "a można było tego tysiaka sypnąć więcej" ale to już kwestia własnego zdania na ten temat ;)
 
Do góry