pomoc przy wyborze zestawu

sonika

New member
Witam,

Jestem nowa na forum i ze wzgledu na niezbyt duza znajomosc tematu potrzebuje pomocy przy wyborze kina domowego telewizora itp.:rolleyes:
Probowala troche poczytac na te tamaty ale ciezko mi sie przez to wszystko przebic i przegryz poniewaz nie mam w TYM doswiadczenia:oops:
Prosilabym o pomoc jakichs zorientowanych forumowiczow malej niesmialej i nie bardzo kumatej dziewczynce.
Generalnie kupilam dom i mam salon okolo 25mkw. od telewizora bedize jakies 5m. Myslalam o jakims telewizorze maks 3.5tys pln (moze przy dobrych wiatrach 4tys.) A moze udalo by sie taniej to zawsze zostanie na imprezke.
do tego musze jeszcze kupic jakis zestaw zeby mozna posluchac muzyki, obejrzec film z dvd, podlaczyc komputer itp (normalne uzytkowanie sprzetu w domu)
Nie wiem jak sie do tego zabrac nawet (chociaz dojscie na to forum to chyba juz jakis dobry pierwszy krok).
Prosze wiec o porady.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu ?
Jak słońce świeci ?
Jaki masz sygnał ?
jakie potrzeby i oczekiwania od telewizora?
itd.........


jakie kolumny ?
kolor?
małe czy duże?
Jakie wyposażenie?
tylko do kina czy również do muzyki?
jaki rodzaj muzyki ?
jaka klasa cenowa?
itd.............
 

sonika

New member
Moje warunki:
Jakie masz warunki = ok 5 m x 6 m. Telewizor stoi na scianie zachodniej, okno od strony poludniowej 180x150 oraz wyjscie na taras na tej samej scianie co TV zaraz obok 1.80x2.20
odleglosc od TV = od 4 do 5m
Preferowana wielkość matrycy = 40 - 46 (nie wiem czy 40 nie za maly)
Preferowane marki = brak
Preferowana technologia = zielona jestem :oops:
Jaki sygnał = bedzie telewizja z talerza polsatu albo cyfry - jeszcze sie zastanawiam
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, Komputer, moze w przyszlosci jakies ps3 czy cos podobnego
Jaka klasa cenowa = 3-3.5tys (jezeli bedzie warto ale naprawde warto dolozyc pare stow to moze cos wygrzebie - najwyzej nie kupie opon zimowych :D)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej popołudnie wieczór i noc, ale w wekendy i święta raczej w dzień
Jaki masz ulubiony program = genearlnie lubie ogladac telewizje, filmy, DVD, podlaczyc laptopa i obejrzec cos z dysku, oraz lubie ogladac siatkowke (sama gram) i boks, oraz inne sporty rowniez interesuje sie filmami przyrodniczymi i nowinkami technicznymi czyli discovery itp.
Jaki masz telewizor = 21" stary ledwo co zipie nawet nie wiem jaka firma
Ma stać czy wisieć = raczej wisiec ale to jeszcze nie przesadzone
Czy ma być HD Ready czy Full HD – nie wiem - czy potrzebny mi Full HD prosze tu o wyjasnienie. Od razu powiem ze TV ma sluzyc przez dlugi czas (tzn, ze jak sie zmieni jakas technologia po paru latach to zeby dalej dobrze dzialalo)

Jezeli jeszcze jakies pytania to smialo zadawajcie. Rozumiem, ze czym wiecej inforamcji tym lepiej.

Mi glownie zalezy na dobrym sprzecie, do ktorego mozna podlaczyc laptopa, kamere, dvd, amplituner i co tam jeszcze potrzeba. Zaznaczam ze nie jestem audiofilka i nie jestem zorientowana na hajtek. jezeli chodzi o wzornictwo to lubie rzeczy proste bez zbednych bajerow i najlepiej czarne. kolumny moga byc troche wieksze ale nie za duze.

sprzet ma byc rowniez do sluchania muzyki i radio. musyka to glownie acid jazz, funky, techno, ragga, itp. generalnie lubie muzyke z duzo iloscia dzwiekow (czyli nie jakies tam umcy umcyu, tylko umcy,buf,patacicc,psyyy,kii, umcy,buf,patacicc,psyyy,kii,umcy,buf,patacicc,psyyy,kii - czyli muzyke przestrzenna)

jezeli chodzi o kase to bardzo duzo potrzebuje kasy na ograniecie calego domu, ale potrzebuje miec dobry sprzet zebym byla zadowolona ale zeby nie przeplaca i potem nie uzywac.

dopisze jeszcze ze denerwuja mnie roznego rodzaju odbicia w telewizorach (np. slonce na podlodze sie odbija w monitorze lub widze jak ktos za mna przechodzi). Rowniez denerwujacy fakt to zle proporcje (czasami u kogos ogladam jakis program a tu same grubaski lataja)

buziaczki!!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
eliminując Twoje zdenerwowanie - to
Wychodzi na JVC 46S 90 - model matowy , z matrycą aktywną i
spełnia Twoje oczekiwania.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27285
Półmat ma Toshiba 46RV 555
To najmniejsza przekątna do tej odległości.
===================================
Nie podałaś danych do kina :

jakie kolumny ?
kolor?
małe czy duże?
Jakie wyposażenie?
tylko do kina czy również do muzyki?
jaka klasa cenowa?
itd.........
 

sonika

New member
po lekturze forum sklaniam sie do plazm panasonica
nie wiem tylko ktory model wybrac.

Jeszcze sie gubie w tych oznaczeniach

Mozesz nakreslic tu czym sie roznia te modele plazm panasonica?
no. 50x10y czy 50pv8 i jeszcze jakies inne?

no i np czym sie rozni x10y od x10e ???

no i to sa hd ready... pytanie czy lepiej upic 50cali w hd ready czy duzo mniejszy w full hd majac na uwadze dosc daleka pozycje ogladania (4-5 m)
bo jest jeszcze 46S10 i teraz nie wiem co lepsze czy full 46 czy ready 50 ?
 
Ostatnia edycja:

sonika

New member
juz chyba sie zdecydowalam na 50x10y

teraz prosze o przykladowe zestawy kina

zalozenia:
5.1
przednie stojace srednie do duzych
tylne wiszace male do srednich
kolor ciemny (drewno?)
dvd i amplituner proste ksztalty ciemne (Czarne) bez zbednych bajerow
audiofilka nie jestem aczkolwiek sprzet powinien byc dobry do sluchania muzyki z wieloma dzwiekami (acid jazz, triphop, dobre techno, itp - muza przestrzenna),
dobrze by bylo jakby mozna bylo mp3playera podlaczyc lub pen drive i posluchac muze z zewnetrznego zrodla.
klasa cenowa - 2 tys ( mam nadzieje ze da sie cos fajnego kupic za to)

jakie jeszcze pytania?
 

sonika

New member
powrot do tematu...
No i po paru dyskusjach zaczynam sie sklaniac ku 46S10. Bylam tez u znajomego i owszem z duzej odleglosci wsyzstko jest spoko.. ale jak sobie siade troche blizej to na zwyklej telewizji SD juz jest nieciekawie (zaczyna migotac i ogolne wrazenie jest kiepskie) Wiec chyba lepiej kupic mniejszy i nie miec problemu z tym, ze kiepsko sie oglada SD z bliskiej odleglosci.

I jeszcze jedna sprawa - czy ta plazma panasonica daje rade jezeli z boku mam okno 180x150 ? oczywisice mam mozliwosc zasloniecia okna na czas filmu czy meczu.. ale nie chce caly czas zaslaniac okna kiedy bede ogladala tv.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to zacznij od 47 DV1 JVC - matryca matowa aktywna.
----------------------------
Kino Pioneer 519 + jamo 416
 

sonika

New member
no wiec ten jvc niestety ale ponad budzetem i prawie 1.5k drozszy niz ten panasonic 46S10.
Czy rzeczywisice ten 46S10 bedzie mial problemy od tego okna?
boze pomozmi bo jestem w obledzie:blagam::bober:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu i sama najlepiej wybierzesz .
JVC jest w specjalnej cenie - wejdź na priw.
 

sonika

New member
No to teraz czas na telewizje

chce cyfre +

czy mam podpisac umowe z dekoderem HD za 10pln/mies oraz kupic talerz 88cm za 90pln czy lepiej sama kupic talerz i dekoder? jak tak to jaki dekoder i jaki talerz?

dzieki :*
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ciekaw jestem na jakim TV stanal wybor ? (z tym panasem mysle ,ze byl niezly pomysl)
z cyfra + ci nie pomoge - bo nie ma , ale mysle ,ze ktos ci napewno tutaj doradzi. natomiast co do reszty - kup odtwarzacz BD zamiast DVD - nie ma co juz kupowac "staroci" , a mysle ,ze w tej strefie z ktorej ty potrzebujesz sprzet (budzetowa) na dzien dzisiejszy nawet w stereo lepiej zagra player BD niz niewiele tansze DVD
 

sonika

New member
wlasnie sie zorientowalam ze dostalam 46g10e zamiast 46s10e
to chyba dobrze co?
tylko ze mam fature na s10 i tym samym brakgwarancji
 
Ostatnia edycja:
Do góry