Pomoc przy wyborze tv

samsung1117

New member
Witam, od pewnego czasu obserwuje to co dzieje się na rynku ledów 3d, ponieważ w najbliższym czasie przymierzam się do zakupu tv z tej kategorii, mam nadzieje że wasze fachowe zdanie pomoże mi w dobraniu optymalnego dla mnie telewizora.
Interesuje mnie led 3d 46-47 cali. Odświeżanie co najmniej 200 hz.
Odległość od tv to 2 metry. Z tv korzystam w zdecydowanej większości czasu wieczorem, filmy oglądam przy zgaszonym świetle zazwyczaj w 2 osoby na wprost tv, do tego pokój jest w dzień średnio oświetlony. Nie zależy mi żeby telewizor był jakaś maszyną multimedialną, tv i tak będzie podłączony do komputera i internet będzie używany własnie z niego.
Na tv oglądane będą przede wszystkim filmy, sport, gry na ps3. Telewizję oglądam bardzo mało jeżeli już to mecze, czasem seriale. Istotna jest dla mnie kwestia cloudingu zwłaszcza ze względu na porę korzystania z tv. Przedział cenowy to max. nieprzekraczalne 4000 zł najlepiej 3500-3800. Z obserwacji wytypowałem kilka modeli :
1) Samung ue46 es6710
2) Toshiba 46 vl933
3) Panasonic tx-l47et50e
Prawde mówiąc od pewnego czasu zwłaszcza model Samsunga przykuł moją uwagę ale ciągle czytam o tym nieznośnym cloudingu w Samsungach.
Wizualnie zdecydowanie najbardziej podobają mi się Samsungi i Panasonic z serii et50e, ale nie jest to sprawa najistotniejsza ( zdecydowanie bardziej liczy się jakość obrazu), choć ważna zwłaszcza dla mojej kobiety.
Aha i co do 3d to ma to być dodatek również nie sprawa pierwszej wagi chociaż w tej cenie chciałbym już full hd 3d, w miarę jakość i tak jak pisałem odświeżanie chociaż 200 a najlepiej 400 hz.
Z góry dzięki za każdą opinie.
Pozdrawiam
 

enceladus

Banned
Różnica między 200Hz a 400 jest w zasadzie zerowa. To już nie to samo co pomiedzy 100 a 200Hz. Bierz Sasmunga albo Toshibę, Panas jest na matrycy IPS czyli denną czerń (a właściwie jej brak) i kontrast masz jak w banku.
 

samsung1117

New member
Dzięki za info, własnie czytałem o tym, że Panasonic ma lipny czarny kolor, a powiedzcie mi jeszcze bo byłem dzisiaj w Saturnie i RTV moją uwagę przykuł jeszcze taki tv:
Toshiba 47VL963, jak on wypada na tle samsunga UE46es 6710 lub 6800? cenowo wyglada to identyczne ciekaw jestem który zgodnie z tym co pisałem w 1 poscie byłby dla mnie lepszy a może, macie jeszcze jakieś propozycje.
 

SIII

New member
Ja bym a twoim miejscu bral tego Samsunga TV 3D SAMSUNG UE46ES6800 niby prawie 4tys ale telewizor jest calkiem przyzwoity. Polecam Samsunga bo sam napisałeś ze najlepiej by ci odpowiadal. Ja osobiście bym pomyślał nad toschibą ale to twoj wybor Samsung tez nie bedze zly:)
 

samsung1117

New member
Zapomniałem jeszcze o modelach LG , które widziałem i mnie zainteresowały to:
LG 47LM615S LG 47LW5500 oba są o tysiaka tańsze od wyżej wymienionych a w funkcjach na pierwszy rzut oka wiele sie nie różnią, nie mogę tylko znaleźć o nich żadnych sensownych, fachowych opinii, a może ktoś któregoś ma i podzieli się opinią.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Dzięki za info, własnie czytałem o tym, że Panasonic ma lipny czarny kolor, a powiedzcie mi jeszcze bo byłem dzisiaj w Saturnie i RTV moją uwagę przykuł jeszcze taki tv:
Toshiba 47VL963, jak on wypada na tle samsunga UE46es 6710 lub 6800? cenowo wyglada to identyczne ciekaw jestem który zgodnie z tym co pisałem w 1 poscie byłby dla mnie lepszy a może, macie jeszcze jakieś propozycje.

Toshiba ma lepsze kolory, większy kontrast, dla niektórych ładniejszy design, ale mniejszą multimedialność (brak wi-fi, ubogie funkcje smart tv). Zależy na czym Ci bardziej zależy, na Toshibie przy ustawieniu hollywood będziesz mógł mieć tak naturalne kolory jak na plaźmie.
 

krzychooo

New member
Ja bym w tej cenie i do tego do czego chcesz wykorzystywać TV i w jakich warunkach raczej Samsunga i LG odradzał ze względu właśnie na clouding i banding. W dodatku LG to pasywne 3D i o fullHD 3D w tym przypadku nie może być mowy.
Wybrałbym pomiędzy Panasonikiem o którym wspominałeś a Sony KDL HX750 46", cenowo się zmieścisz i z jednym i z drugim.
 

samsung1117

New member
Dziękóweczka za wszystkie odpowiedzi zawężyłem już ostatecznie poszukiwania do dwóch modeli Toshiby TL933 i Panasonica TX-L47ET50E popatrzę poczytam i na któryś się zdecyduje. Jeszcze tylko jedna kwestia mnie nurtuje przeglądając forum naczytałem się sporo pozytywnych opinii o Philipsie 46PFL5507K zresztą na zagranicznych serwisach tez bardzo pochlebne opinie. I teraz pytanko jak byście go Panowie zestawili z dwoma wyżej wymienionymi modelami bo cenowo tez wygląda to ekstra,
szczerze mówiąc nie znam nikogo kto by miał TV Philipsa ( co wcale nie uważam za jakąś wadę bardziej niepewność). To już ostatni model który rozpatrzę bo od tego wertowania tych telewizorów głowa boli a na coś się trzeba w końcu zdecydować.
Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pod względem jakości obrazu - minimalnie gorzej niż Toshiba i Panasonic. Pod względem multimediów - lepiej niż Toshiba, gorzej niż Panasonic. Pod względem szybkość działania - jeden z najwolniejszych TV jakie znam :p
 

samsung1117

New member
I zdecydowałem sie na toshibe tl 933, w dużej mierze dzięki Karpajowi. Bylem ją dzisiaj obejrzeć i obraz w sklepie wporzadku oby w domu bylo tak samo. Wstrzymałem się z zamówieniem bo sprzedawca polecił mi jeszcze toshibe wl863 jako model znacznie lepszy (na necie znalezc mozna ją poniżej 4k). Cena miesci sie w moim budżrcie, tylko czy warto dokladac te 600zl na ten model czy jest faktycznie zauważalna roznica. Zadtanawiam się bo tv planuje na ładnych pare lat więc zależy mi by model był najlepszy na miare możliwosci.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Rzeczywiście - 46WL863 jest w euro rtv agd za 3999, co jest bardzo dobrą ceną (klienci kupowali ten tv za 4900-5000 bez problemu, ze względu na jego parametry). Więc jeśli jest możliwość aby go wziąć - bierz, bo masz tam dużo lepsze parametry i procesor :) Model porównywalny np. z Panasonic DT50 lub Sony HX850, które są znacznie droższe :p
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czerń nie jest głęboka, ale mnie nie przeraża, choć ja sam nie jestem gigantycznym koneserem obrazu, to jednak gołym okiem widać różnicę. Kolory są jednak jak najbardziej prawidłowe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń w klasie cenowej jest bardzo dobra. Jeśli chcesz lepszą czerń to kup Philipsa 46PFL 9707
 

jaskol

New member
Czerń w klasie cenowej jest bardzo dobra. Jeśli chcesz lepszą czerń to kup Philipsa 46PFL 9707

Sam oceniasz telewizory w określonej klasie cenowej, dlatego nie proponuj 9707.

Bardziej interesuje mnie porównanie czerni w Panasie e5 do innych Tv w podobnej cenie,
czyli Philips 5007 czy toshiba
 
Do góry