Pomoc przy wyborze sprzętu audio

SopranoPL

New member
Witam serdecznie. Nadszedł czas na zakup lepszego sprzętu grającego niż ten, który posiadam. Prosiłbym o wszelkie porady. Postaram się przedstawić jak najwięcej informacji o moich preferencjach i o tym czego oczekuje tak naprawdę. Na ten moment dysponuje takim o to sprzętem audio - video:
IMG9.JPG


Telewizor Toshiba C3500 37" 2 wejścia HDMI, oraz sprzęt grający (w spadku) o którym wiem tylko tyle że jest to marka UNITRA jest to coś na górze nie wiem jak to nazwać i chyba to na dole to wzmacniacz:) (nie jestem specjalistą od audio). Do tego sprzętu są podłączone dwa głośniki UNITRA - TONSIL rok produkcji 1986
IMG10.JPG

oraz DVD Manta który odmawia już posłuszeństwa i też chciałbym kupić nowy sprzęt oraz dekoder TV Cyfrowej INEA (2 euro, SPDIF - chyba do dźwięku).

W tym momencie podłączone mam wszytsko tak, że do dekodera cyfrowego mam podłączone DVD, dekoder jest podłączony kablem euro do TV, a dźwięk z UNITRY jest podłączony do dekodera Czinczą więc oglądając TV cyfrową plus DVD dźwięk mam na dużych głośnikach. Analog muszę oglądać na glośnikach z TV.

Jeżeli chodzi o sprzęt to wszytsko idzie do wymiany. W pierwszej fazie mogą zostać głośniki jak nie będzie kasy na nowe, ale mam tutaj pytanie są kabelki ale one wchodzą w jakąś czarną wtyczkę która wchodzi do wzmacniacza, czy zostawiając je po rozbrojeniu tej wtyczki mając 2 kabelki do każdego głośnika będę mógł to podpiąć do np. amplitunera? Jeżeli tak to narazie by zostały.

Na sprzęt planuje przeznaczyć do 1000zł. Nie jestem jakims audiofilem. Jeżeli moglibyście mi coś doradzić sensownego to może zostać ta konfiguracja z 2 głośnikami. Rozumiem, że wtedy np kupuje amplituner, nowe DVD np Pioneer DV-410, podłączam do mojego amplitunera stare głośniki, dekoder cyfrowy łącze SPDIF z aplitunerem, a aplituner z TV poprzez HDMI. Dekoder plus DVD jest podłączone tak jak pisałem wcześniej. czy taka opcja jest dobra? Wydaje mi się, że wtedy miałbym także dźwięk z analoga na dużych głośnikach. Czy może lepiej od razu kupić jakiś zestaw 5.1 z aplitunerem i DVD za 700 - 800 np LG albo Panasonica, czy lepiej osobno kompletować. Bardzo proszę o jakieś rady:) Przepraszam, jeżeli tekst jest za długi albo nie dokładny.

Sprzęt tylko do DVD, dużo sportu sporadycznie radia, nie jestem audiofilem to co mam teraz mi wystarcza, ale chciałbym to "odnowić" tylko nie wiem jak:)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
O zintegrowanych kinach pisałem w tym artykule. Brzmieniowo żadne nie będzie nawet namiastką Twojego obecnego sprzętu. Muzyka będzie drażnić. Jeżeli masz zamiar używać kina wyłącznie do DVD, proponuję zastanowić się nad zakupem amplitunera z niższej półki cenowej, lecz z kompletem pełnowymiarowych, "drewnianych" kolumn.
 

SopranoPL

New member
Po wnikliwej analizie, raczej zdecyduje się na któryś z modeli zintergrowanych. Patrząc opisy i oceny i oczywiściw wkrótce testowanie będzie to któryś z modeli LG:
http://www.ceneo.pl/1609743s
http://www.ceneo.pl/1535488s
http://www.ceneo.pl/412117s

Myślę, że taki zestaw w zupełności wystarczy. Mam jeszcze dwa pytanka o rozmieszczenie i kable.

Czy głośnik basowy zawsze musi stać pionowo, czy można go położyć w poziomie, pod stolik, na to dać DVD i na to głośnik centralny. Czy trzeba go jednak ustawić w pionie i najlepiej z boku TV prawie na wprost siedziska (trochę będzie mi to zaburzało ułożenie sprzętu jak coś nie jest symetrycznie ustawione) czy będę musiał położyć go z prawej bądź lewej strony TV.

I pytanie o kable. Czy jeżeli podłącze sprzęt tak:

DVD - TV -> HDMI
Dekoder Cyfrowy INEA - TV -> SCART
Dekoder Cyfrowy INEA - DVD - > SPDIF

Czy w takiej konfiguracji będę miał dźwięk na dużych kolumnach z dekodera cyfrowego, dvd i analogu?

dziękuje za odpowiedź.

edit. Tak wygląda tył tych urządzeń:

Kino domowe

95_1206155530.jpg


Dekoder INEA
308c0713b0d9a330.jpg


Oczywiście TV wyposażony jest w 2 HDMI.
 
Ostatnia edycja:

SopranoPL

New member
Mogę chociaż prosić o odpowiedź na pytanie czy takie połączenie będzie dobre?

DVD - TV -> HDMI
Dekoder Cyfrowy INEA - TV -> SCART
Dekoder Cyfrowy INEA - DVD - > SPDIF
 

SopranoPL

New member
Jednak sprzęt będę kompletował. Na początek DVD Pionnera DV-410. Mam w związku z tym pytanie.

Dekoder INEA jak na wyżej załączonym obrazku ma łącze cyfrowe optyczne , natomiast DVD ma coaxialne. Czy w takim razie, aby cieszyć się dźwiękiem na dużych kolumnach będę musiał zakupić to?

http://allegro.pl/item532503187_konwerter_s_pdif_coaxial_optical_nowy_fv.html

Mam nadzieję, że ktoś pokusi się o odpowiedź bo nie mam zamiaru sam ze sobą prowadzić dialogu.

edit. Pioneer od tyłu

zestaw-kina-domowego-pio_5781.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry