Pomoc przy wyborze LG :)

tomasz-mistrz1

New member
Witam,

Panowie jestem nowym uzytkownikiem forum i mam nadzieje ze po przejrzeniu regulaminu swoim tematem nie zlamie jego postanowien:)

Zwracam sie do Was jako do Fachowocow i licze na pomoc dla kogos tak nowego w temacie jak ja.

Przegladalem watki na forum ale nie znalazlem nic co by rozwialo moje watpliwosci.

Zastanawiam sie nad trzema modelami - jako ze 2 z nich to plazmy a trzeci Lcd postanowilem napisac w dziale Plazma:)

42PQ200R
42PQ3000
42LG3000

Mam bardzo ograniczony fundusz ktory wynosi 2000-2200 zł wiec fajerwerkow sie nie spodziewam - nie mam zbyt wygorowanych wymagan ale tez nie chce wydac sporej jak dla mnie sumy na przyslowiowe badziewie.

Telewizor bedzie urzytkowany glownie do filmow typu .avi itp. ewentualnie do normalnej telewizji czasem takze do gier.

Mam nadzieje ze Panowie jako fachowcy doradza mi najlepszy wybor.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc
Pozdrawiam
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Kup lepiej jakiegos SAMSUNGA;) Za te pieniadze to pewnie juz cos zlapiesz...

A jesli sie juz tak bardzo uparles na LG to najlepiej 42LG3000, bo z tego co widze to on ma 1366x768 pixeli a te plazmy TYLKO 1.024 x 768 Pixeli wiec to tylko 720p :/ a zapewniam cie ze na takim TV 720p nie osiagniesz nawet minimum tego co oczekujesz...
 
Ostatnia edycja:

Trane

New member
kg100 napisał:
bierz PQ3000 - masz dvix w TV -USB u konkurencji tego nie ma - no chyba że dwa razy droższych modelach

Też mi się wydaje że bęzie to najlepszy wybór w tej klasie cenowej. Plazmy Panasonica są droższe, mają skromne wyposażenie, a obraz podobny do LG. Samsung - ceny zbliżone do LG, ale mniej dodatkowych opcji.
Co do LCD - napisano już chyba wszystko na temat wyboru pomiędzy plazmą a LCD i nie ma sensu tego wałkować po raz kolejny. Dla mnie obraz w plazmach jest bardziej naturalny, nie ma kluczowych wad LCD - świecenie czerni, kiepskie odwzorowanie obrazu przy sygnale SD, no i sprawa kątów patrzenia. Oczywiście te uwagi dotyczą konkretnej klasy cenowej, plazmy i LCD z wyższej to zupełnie inny temat.
To co napisałem powyżej to są moje subiektywne odczucia i decyzję co do zakupu trzeba oczywiście podjąć samodzielnie.
 

gslaw

New member
ja mam 42PQ6000

jestem naprawdę zadowolony. zastanawiałem się nad panasem TX-P42X10 który jest w podobnej cenie, ale jak zobaczyłem obraz na żywo to dalem sobie spokój. 42PQ6000 kupiłem w necie za niecałe 2800 z dostawą do domu w sobotę. TV jest naprawdę cool.
 

stanley-ss

New member
Seria PQ to już teraz przeżytek
wejdź na strone LG teraz są nowe plazmy z oznaczeniem PS
PS8000
PS7000
PS6000
PS3000
Wszystkie maja Full HD i bardzo mała biora energii 50" srednio 280 W !!!
Poza tym modele 8000 - 6000 maja design w postaciu tafli szkla bez ramek
oraz interpolacje 600 Hz
 

bigxlx

New member
stanley-ss

Mieszasz ludziom w glowach, seria PQ to modele XGA skierowane do innego segmentu odbiorcow niz modele FHD.

To tak jak bys mowil ze Merc A-klasa to przezytek bo jest S-klasa.

Zarowno PQ jak i PS to tegoroczne modele, a PQ6000 tez ma "design w postaciu tafli szkla bez ramek" i 600Hz maja wszystkie PDP LG 2009
 

feko

New member
bigxlx napisał:
stanley-ss

Mieszasz ludziom w glowach, seria PQ to modele XGA skierowane do innego segmentu odbiorcow niz modele FHD.

To tak jak bys mowil ze Merc A-klasa to przezytek bo jest S-klasa.

Zarowno PQ jak i PS to tegoroczne modele, a PQ6000 tez ma "design w postaciu tafli szkla bez ramek" i 600Hz maja wszystkie PDP LG 2009
Swoim skromnym zdaniem dodam jeszcze, że ta seria ma tylko 50' i 60' a kolega pyta o 42'
 

Qjanusz

New member
stanley-ss napisał:
Faktycznie!!! Sorry Zwracam Honor
nawiasem troche dziwne ze ktos kupuje HDReady

Ja tam się wcale nie dziwię.

Oglądałem sobie 50-cio (full hd seria PS i hd ready seria PQ ) calowe plazmy, na którym leciał matreiał HD. Plazmy stały obok na wyspie LG w Saturnie.
Bardzo mocno przygladając się krawędziom i innym newralgicznym kawałkach obrazu, nauczyłem się odróżniać obraz full od ready.
Było to metr od ekranu. Następnie oddalając się od plazm, uchwyciłem odległość, przy których różnice się zacierają. Było to ok 3,5 metra.

Jeżeli kupujesz plazmę 50 cali i oglądasz ją w domu z odległości np 4 metrów, to kupując full hd dopłacasz 2-3 tysie o tyle bez sensu, że różnicy nie zauważysz. No chyba że zależy na znaczku full-HD, ale to już inna historia.

Inną też historią jest zakup 42 cali full hd (siedzenie 1,5-2 metry od TV??)
 

archie39

New member
stanley-ss napisał:
Faktycznie!!! Sorry Zwracam Honor
nawiasem troche dziwne ze ktos kupuje HDReady

przy sygnale SD HDReady lepiej się sprawdza od FHD gdzie niedoskonałości obrazu są bardziej widoczne. Przy sygnale FHD roznica nie jest aż tak powalająca (obraz w 50" PQ6000 jest bardzo dobry i z odległości 3 m nie zauważy się różnicy z FHD) aby płacić sporo wiecej za tv oraz sporo większe rachunki za prąd. Przy matrycy 42 " te różnice mogą być bardziej widoczne bo mają matryce o ponad 30% mniejszej rozdzielczości niż 50". W tej chwili nowe FHD zaczynają być bardziej energooszczędne, ale raczej nie zejdą do poziomu HDReady. Osobiście po kilku miesiącach posiadania plazmy gdybym miał wydać więcej kasy na tv to kierowałbym się wielkością matrycy - 50" jest OK, ale 60" byłby jeszcze lepszy :D
 

skip300

New member
to poradź PS czy PQ tańsze 50'' ale na przyszłość bo wiadomo że tV nie kupuje sie na rok mam zamiar kupić jeszcze blu rey 370 bo teraz w wypozyczalni i tak prawie na równo wychodza DVD i blu rey czy na PQ tak samo bedzie widać tą jakość
 
Do góry