Pomoc przy wyborze LED TV

mat25

New member
Na wstępie witam wszystkich, jestem tu nowy :)

Prosze Was o pomoc w wyborze telewizora. Od jakiegoś czasu planuję zakup, nadeszła na niego pora. Telewizor ma przede wszystkich służyć do oglądania filmów weekendowo, wiadomości w ciągu dnia czy też okazyjnie meczów w wysokiej rozdzielczości. Ma on wisieć w pokoju, odległość od widza będzie trochę większa niż 2 metry więc myślę że 40 cali będzie wystarczającą wielkością. Jeśli chodzi o technologie, koniecznością jest FULL HD, a także pełne 100hz (z tego co się dowiedziałem dzisiaj w sklepie od "fachowca" 100hz telewizory mają zwykle wpisane odświeżanie jakie 100, a tak naprawdę jest to tylko 50 podciąganie na 100 sztucznie, więc należy szukać telewizorów które mają wpisane 400hz? poprawcie mnie jeśli mówię źle ). Jeśli chodzi o smart tv, nie jest to konieczność, ale na pewno - nie zaszkodziłaby. Jeśli chodzi o środki przeznaczone na zakup to są one skromne - i w tej cenie sam znalazłem tylko jeden telewizor - a mianowicie TV LED PHILIPS 40PFL5007 K. Środki w moim wypadku nie mogą przekroczyć 2300 złotych. Proszę więc was o pomoc w ocenie tego telewizora (zrażają mnie do niego negatywne opinie na temat kiepskiego oprogramowania), a ewentualne inne propozycje bardzo chętnie rozważę!

Liczę na waszą pomoc :D
 

mat25

New member
Hej, sygnał będzie z cyfrówki naziemnej czyli MPEG-4, planuje też założyć telewizje N. Ahaa, jeszcze jedna sprawa - a mianowicie matryca. To kolejna wątlpiwość co do tego philipsa - od jakiegoś czasu montowane są też w nich matryce firmy Samsung (i opinie wskazują że są to matryce gorsze, smużą itp.). Dlatego tutaj jest loteria, czy trafisz na sharpa...

Czy podobnie cenowo możecie jeszcze coś polecić?
 
Ostatnia edycja:

xx5032

New member
Hej, sygnał będzie z cyfrówki naziemnej czyli MPEG-4, planuje też założyć telewizje N. Ahaa, jeszcze jedna sprawa - a mianowicie matryca. To kolejna wątlpiwość co do tego philipsa - od jakiegoś czasu montowane są też w nich matryce firmy Samsung (i opinie wskazują że są to matryce gorsze, smużą itp.). Dlatego tutaj jest loteria, czy trafisz na sharpa...

Czy podobnie cenowo możecie jeszcze coś polecić?

Jaka loteria poczytaj a dowiesz się jak rozpoznać matryce sharpa a jak samsunga szukaj (400),
Ps ten philips to bardzo dobry wybor
 

knick

New member
Jaka loteria poczytaj a dowiesz się jak rozpoznać matryce sharpa a jak samsunga szukaj (400),
Ps ten philips to bardzo dobry wybor
Po czym można rozpoznać producenta matrycy? Czy taka informacja jest zawarta w oznaczeniu modelu TV (chodzi mi np. o TV Philips PFL6007K - nosze się z zamiarem zakupu tego TV, ale przeczytałem ostatnio, że są w nim montowane także matryce Samsung, co podobno przekłada się na obniżenie jakości wyświetlanego obrazu - jak rozpoznać taką matrycę?)
 
Do góry