Pomoc przy wyborze kina domowego.

steefl

Member
Witam:) wcześniej założyłem temat na forum Audio+video w dziale Stereo (może połączyć oba tematy ze sobą? Przepraszam za zamieszanie) "Wzmacniacz do 400zł + kolumny do niego", ale rozmowa przeszła na zestaw kina domowego i tocząc dyskusję z pkomp wspomniałem o logitecach z-5500. Pokój jakieś 7m/kw. Do czego sprzęt będzie używany? Myślę, że filmy i muzyka mniej więcej pół na pół. Obecnie posiadam technicsa se-ch570 i, dlatego też wspomniałem o logach, ponieważ słuchając ich u kolegi byłem pod dużym wrażeniem (mój technics przy nich wysiada). Ale zastanowiłem się jeszcze i teraz doszły jeszcze inne moje typy:

LG HT554TH w mixelectronics (wydaję mi się, że będzie to, jednak lepszy wybór niż logi)

DENON AVR-390+UNIVERSE CZARNY w mixelectronics (to, co wyżej, tym bardziej, że w przyszłości będę mógł go pewnie rozbudować, a logi nie)

ONKYO HTS TXSR308 CLASSIC 9920 w mixelectronics (to co wyżej)

z tym, że ten ostatni, to maksymalna kwota jaką mogę wydać ewentualnie coś dorzucić do 1500, ale te 100 złotych i tak nie zdziała cudów, jeśli chodzi o dobór sprzętu. Niestety, nie mogę wydać więcej z powodów opisanych w podanym na samym początku temacie. Chętnie przeczytam również inne propozycje:) Z góry dziękuję za pomoc i rady:) Ewentualnie zostanę przy opcji logitechów.
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Ja jak bym miał wybierać wziąłbym Denona, bo M-Audio jak dla mnie mają mało kontrolowany bas 308 znowu ma 3D, automatyczną kalibrację, HDMI 1.4. Więc pod względem brzmieniowym brałbym Denona, funkcjonalnym Onkyo. Choć najlepiej sobie tego posłuchaj i sam oceń, czy dla Ciebie jest różnica w brzmieniu i co Ci lepiej gra. Onkyo jest amplitunerem z nowej linii, więc póki co ma wszystko czego potrzeba. Z Denonem musisz się spieszyć, bo Eltax-y wychodzą ze sprzedaży na nasz rynek.
 

steefl

Member
A czym różni się HDMI 1.4 od 1.3? Posiadam TV LG 42PJ350 z HDMI 1.3 czy, to będzie z czymś kolidowało czy, to już ma znaczenie jedynie przy odtwarzaczu DVD lub Blue-Ray? Oczywiście w przyszłości będę chciał też dokupić subwoofer, to czy ten niekontrolowany bas w M-Audio też będzie miał duże znaczenie? Aha jeszcze jedno... planuję podłączyć kino pod laptopa samsung r40plus(stary model kupiony chyba w 2007) posiada tylko wejście na słuchawki i mikrofon. Czy będzie odtwarzany dźwięk przestrzenny czy będzie trzeba dokupić zewnętrzną kartę muzyczną? Na przykład Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
pytanie:
co w przyszłości będziesz jako pierwsze wymieniać?

jeśli się okaże, że coś, co będzie wymagać 1.4 a ty dzis odpuścisz sobie ten standard, to okaże się, że będziesz dwa sprzęty wymieniać - to tylko głośne przemyślenia. cena powinna pomóc dokonac ci wyboru.

w moim przypadku, gdyby tv nie obsługiwał 1.4 miałbym problem z podłączeniem [zerknij w stopkę].


życzę rozsądnego wyboru :wink:
 

steefl

Member
Nie potrafię się zdecydować co wybrać. Nigdy nie miałem styczności z tymi firmami i z takim kinem domowym. Tym bardziej, że dla mnie, to i tak już duża kasa na chwilę obecną, więc chciałbym dokonać rozsądnego wyboru. Jak takie zestawy zagrają w pokoju o kubaturze 7m.kw?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nie kieruj się radami typu "kup.....", bo każdy inaczej będzie odbierać dźwięk.
to twój wybór i twoje pieniądze.

patrze na twoje propozycje i zastanawiam się, jeśli ma to grać na ledwie 7m2, to co zamierzasz kupić np. na 30m2 w przyszłości?
żarcik ---> chcesz słuchać, czy zagłuszać sąsiada? :D

życzę rozsądnych i przemyślanych decyzji :wink:
 

steefl

Member
Hehe no niestety taki metraż pokoju w bloku. Reszta mieszkania będzie w spadku po babci, więc dojdą jeszcze dwa pokoje w tym salon 15m/kw i raczej nie będę myślał o zmianie na większe. Chyba będę musiał się wybrać na odsłuch do salonu mix electronics u siebie w mieście choć sądzę, że i tak będę bardziej zadowolony z onkyo czy denona niż z mojego technicsa;) A właśnie jak, to jest z odsłuchami w takich sklepach jak mix electronics? Czy jeżeli nie mają, akurat tych zestawów na stanie, to sprowadzają je? I przykładowo jeśli coś mi nie będzie w nich pasować, to bez problemu można zrezygnować?

//EDIT

Znalazłem jeszcze jeden zestaw Denona w mix electronics "DENON AVR390B+WHARFE. CR30/WH2/CEN". Czy to jest jakaś różnica, że na końcu oznaczenia modelu denona jest literka B? Jest troszkę droższy niecałe 200 zeta. Czy warto ewentualnie dorzucić te 200 zł za głośniki Wharfedale?
Ewentualnie którym zestawem z tej strony http://www.mixelectronics.pl/kina_domowe_hifi?&sort=cena&order=asc można się jeszcze zainteresować? Nie przekraczając 1500 zł.

Wybaczcie górę pytań, ale pierwszy raz będę kupował kino domowe;)
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Kolego AVR-390 to tak stara i słaba konstrukcja że najlepiej pomiń ten wynalazek.
Z twojego wyboru zdecydowanie 308 dzwięki HD,3D,1.4hdmi to podstawa i uwierz mi warto to mieć prędzej czy pózniej bedziesz tego używał.
Głośniki Eltaxy akurat w porównaniu do M-Audio to porównywalna półka ocenę pozostawię kiedy sobie odsłuchasz ja mam inną :)
Jak jest możliwość szukaj innych głośników...
 

steefl

Member
Chyba się nie zrozumieliśmy;) pisząc 1500 miałem na myśli ampli i głośniki. Wiem, że to mało, ale niestety nie jestem w stanie wyłożyć więcej przez zżerające mnie raty i pożyczke:/
 

steefl

Member
Już nieaktualne. Zestaw wybrany dzięki jednemu z moderatorów. Teraz już tylko czekać na przypływ gotówki:smile: Dzięki wszystkim za pomoc i wszelkie informacje;)
 
Do góry