pomoc przy tv 30-40 cali, 200hz, full HD

Za 1000-1200 pln nie kupisz dobrego telewizora.
To jest poziom podstawowych modeli dowolnego producenta. W tej klasie cenowej idziesz do sklepu - oglądasz kilka modeli i bierzesz pod pache ten, który subiektywnie (dla Ciebie) zagrał najlepiej.
Przegladanie internetu, analizowanie danych technicznych po prostu nie ma sensu.
 

oskar010

New member
Rozumiem, rozumiem... w dalszym ciągu masz jakiś wybór, jeden producent oferuję ładniejszy design, drugi w tej samej cenie gorszy design ale np. lepszy dźwięk, zawsze wolę się doradzić, może kiedyś będę bogaty i nie będzie trzeba się zastanawiać nad wyborem bo w razie czego szybko wymienię, mi musi posłużyć te 3-4 lat przynajmniej ;)
 

oskar010

New member
Chociaż tak sobie myślę, przerzucam się z telewizora/monitora Samsung T220HD, ze sporym input lagiem i maksymalnym odświeżaniem 60hz na Full HD z lepszym odświeżaniem, większym ekranem, z nowszymi i lepszymi technologiami... Sądzę ,że dla mnie będzie bardzo duża różnica w płynności, poprzedniego tv używałem też jako monitora do gierek, zmieniłem na benq xl2411z i różnica jest mega ;)
 

Malix7

Member
tv za 1100zł

Za 1000-1200 pln nie kupisz dobrego telewizora.
To jest poziom podstawowych modeli dowolnego producenta. W tej klasie cenowej idziesz do sklepu - oglądasz kilka modeli i bierzesz pod pache ten, który subiektywnie (dla Ciebie) zagrał najlepiej.
Przegladanie internetu, analizowanie danych technicznych po prostu nie ma sensu.

Tutaj masz odpowiedź na to pytanie, kolega Roberto bardzo fajnie to napisał.
 

oskar010

New member
dobra mam dwa modele które podawałem u góry, na jeden z nich się zdecyduję tj. Samsung UE40J5100 oraz UE40K5100, widzę różnicę jednej literki w nazwie, a dalej nie wiem czy naprawdę się te modele różnią i na który się zdecydować ;p pierwszy model ma na ceneo.pl 280 głosów i 250 opinii, ocena 4.67, drugi 11 głosów, 11 opinii i ocena jest 4.59 ;p
 

oskar010

New member

oskar010

New member
@kiki rozumiem, zdecyduję się na jeden z dwóch samsungów tj. UE40J5100 oraz UE40K5100, są w podobnej cenie, niby "K" jest nowszą wersją "J" ale widzę ,że jest tam różnica w "System of Chip" w porównaniu które podałem we wcześniejszym poście. J ma 4 rdzenie, K ma 1 rdzeń i wynika , że nie ma tego układu scalonego,a J ma jakiś "Hawk Mf". Nie znam się i nie potrafię sam porównać, ostatnio brak czasu ale pogadam teraz z jakimś znajomymi może coś doradzą, tutaj widzę spore forum ale nikt nie potrafi napisać za co dany parametr odpowiada, co ma lepsze, bardziej sprawdzone układy, podzespoły itp. ;p
 

piterrrxd

New member
Miałem UE40J5100 i obraz był strasznie wyprany z kontrastu. Do tego fatalne kąty patrzenia. Może w nowszym modelu siedzi lepsza matryca.
 

oskar010

New member
dzięki za opinie ale widocznie reszta telewizorów do 1500zł musi wyświetlać porównywalnie albo gorzej , nie znalazłem w tym zakresie tv które by miało więcej i lepsze opinie niż ten Samsung wersja "J" ;p
 

RAF1977

Banned
Sama ilość rdzeni, to nie wszystko. Trzeba by znać prędkość, technologię wykonania i jak oprogramowanie wykorzystuje ten procesor.
Producenci celowo nie podają pełnych danych technicznych.
Sam widziałeś, że nie możesz głupiego odświeżania matrycy znaleźć a co dopiero porównać procesory...
 

oskar010

New member
dziękuję Roberto_PL, o takie właśnie porady mi chodzi :p mam pytanie do Ciebie jeszcze, jak Ty byś miał wybierać,a chyba na parametrach trochę się znasz, wybrałbyś wersję "J" czy wersję "K" tego samsunga? :d Obecnie na x-kom trwa mała wyprzedaż i "K" mogę mieć za 1250zł, na allegro widziałem z zaufanych firm wersje "J" w cenach 1200-1300zł ;p
 
Do góry