pomoc przy tv 30-40 cali, 200hz, full HD

oskar010

New member
Witam, na dniach będę chciał kupić telewizor, mam odłożone w tym celu 1000zł(+100-200zł wchodzi w grę), nie zależy mi na czymś dużym, myślałem o płaskim telewizorze 32 cale Zależy mi na małej szkodliwości dla oczu, 200hz, full hd i żywych, przyjemnych dla oka kolorach ;p Telewizor musi mieć możliwość montażu na ścianie, uchwyt nie musi być w zestawie, może dokupię coś od razu, może z czasem zdecyduję się go dać na ścianę W pokoju posiadam cyfrowy polsat z dekoderem mini hd3000. Wiem ,że budżet nie pozwala na duży wybór ale kilka modeli się znajdzie, zawsze staram się aby kupowana rzecz miała najlepsze opinie w cenie którą jestem w stanie zapłacić ;p

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3.0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać i mieć możliwość przywieszenia
6.Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci od boku, ale mam rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? miałem tv/monitor Samsung T220HD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bezpieczny dla oczu, dobre kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Polsat
10.Jakie urządzenia ? Mini HD2000
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Mecze, Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Może raz na ile jak znajomi wpadną
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 32-40 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Za duże ramki, brak płynności podczas meczów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1100-1200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
 
Ostatnia edycja:

oskar010

New member
Przepraszam ale nie bardzo wiem o co chodzi, 200hz doradził mi kolega, może źle się tym od razu zasugerowałem. Czy 200hz na pewno będzie lepszym wyborem od telewizora z mniejszym odświeżaniem i o co chodzi z tym "natywnym", wiem że w grze na komputerze ustawiając rozdzielczość natywną, mam tą co ustawioną w systemie/pulpicie ;p
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam musisz poczytać o natywnych matrycach ? Na razie zobacz te TV:panasonic TX-40C200E,Philips 40PFH4101,Samsung UE40J5100
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Obecnie nawet brak 100 Hz w tv 32". Coraz trudniej też o natywne 100 Hz przy 40". No chyba, że znajdziesz jakiś tv sprzed kilku lat....32
 

oskar010

New member
"natywne" oznacza prawdziwe, czyli mając natywne 100hz faktycznie tyle mamy,a nie jak niektóre firmy podają 200,a w rzeczywistości jest to 100 albo 50, dobrze zrozumiałem? Czy w cenie której podałem dostanę jakiś model chociaż 32 cale z natywnym 200hz, jeśli tak proszę podajcie te modele, chciałbym się na coś zdecydować już przed sylwestrem :) Jeśli po prostu nie ma szans albo w ogóle nie istnieją na rynku 32 cale z natywnym 200hz jak napisał @slawko_23 powyżej, podajcie co najlepszego mógłbym dostać po moich preferencjach z pierwszego posta, z jak najlepszą matrycą natywną w cenie którą podałem, jak macie coś fajnego w miarę rozsądku poza moim limitem cenowym też nie ma problemu, lepiej dokołować te parę złoty ale czuć odpowiedni poziom satysfakcji z zakupu :> pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryce 200Hz nie są obecnie wkładane nawet do najdroższych model za 20.000 zł
Masz na myśli marketingowe opowieści na 200Hz.
Faktycznie Philips 40PFH4201 będzie extra.
 

oskar010

New member
@kiki dziękuje bardzo za odpowiedź i poradę, czekam może ktoś jeszcze coś ciekawego zaproponuję i wtedy biorę się za porównanie, dodam że bardziej celuję w 32 cale ale jeśli coś większego, cenowo oraz jakościowo bez większych różnic, wchodzi w grę jak najbardziej ;p Mam pytanie co do tego philipsa którego podałeś, tam jest właśnie wpisane 200hz, lepsze będzie od natywnego 50 czy 100hz?
 

oskar010

New member
Samsung UE40J5100 będzie dobrym wyborem, pożyję mi te kilka lat? Wg. ceneo wśród samsungów do 1500zł cieszy się najlepszą opinią, ogólnie reszta tv w tym zakresie ma po 10-20 opinii, ten ma 250+ ;p
 

RAF1977

Banned
Matryce 200Hz nie są obecnie wkładane nawet do najdroższych model za 20.000 zł
Masz na myśli marketingowe opowieści na 200Hz.
Faktycznie Philips 40PFH4201 będzie extra.
A wogóle, to istniały matryce natywne 200Hz?
Wiem że istnieją 50, 100 i 120Hz chyba ale o 200Hz to nie słyszałem.

Kolego Oscar w rozmiarze 32" cenie 1000zł , to wątpię żebyś 100hz matrycę dostał, bo odkąd przestali w małych tv 3D robić, to i matryce gorsze wkładają.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ostatnie natywne matryce 240hz były w Sony W905A i Samsungu H7000 (oprócz 40 cali, tam była 120hz). Zaczęła się era 4k i zarzestano montowania 240hz...
 
W modelach 4k na 2017 rok jeszcze bedzie bieda z matrycami 120hz, obstawiam, że dopiero 2018 rok przyniesie znowu powrót do 120hz matryc VA.
Oczywiscie piszę o średniej półce cenowej czyli zakres 2,5-4 tys pln.
 

oskar010

New member
Rozumiem ale odbiegacie panowie od tematu trochę, kiki już mnie nakierował i sprawdziłem sobie o co chodzi z natywnym 200hz. Dlatego pytam co lepiej wziąć 200hz(nienatywne) czy 50 lub 100hz natywne. Wysłałem dzisiaj w nocy model który wpadł mi w oko, też brak wypowiedzi w temacie tylko dyskusja o tym jakie są matryce ;p Chodzi o Samsung UE40J5100, czy będzie to najlepszy wybór wg. moich preferencji do 1300zł?
 

RAF1977

Banned
Ale kazda matryca ma jakąś szybkość odświeżania natywna, i tego parametru powinieneś się trzymać, to co osiągna z jakimiś tam upłyniaczami jest nie istotne. Dlatego najpierw dowiedz ile Hz ma ta matryca, to uzyskasz odpowiedź na swojej pytanie.
Podejrzewam, że ma 50hz dlatego producent zamiast napisać w parametrach 50hz natywne, to podaje jakieś 200hz które nic nie znaczy.
 
Ostatnia edycja:

oskar010

New member
Jestem zielony w telwizorach, stąd założyłem temat na forum, ponieważ udziela się tutaj dużo ludzi znających się mniej lub więcej, w dziale gdzie mogę się doradzić. Sądziłem ,że tutaj zasięgnę odpowiednich rad bo przecież w tym celu ten dział powstał,a tymczasem sprowadza się to do tego ,że odsyłasz mnie do szukania po internecie, co mogłem zrobić bez zakładania tego tematu. Więc po co ten dział na forum panie RAF1977 w takim razie?
 

RAF1977

Banned
To moja porada jest taka, żebyś sprawdzał natywna szybkość matrycy, jeśli na tym ci zależy.
Ja nie mam w głowie danych wszystkich telewizorów.
A jeśli chodzi ci o porady typu, kup ten i ten model, to takie porady też już dostałeś od innych osób.
 
Ostatnia edycja:

oskar010

New member
nawet nie wiem jak to sprawdzać,a gdyby nie temat na tym forum, nie wiedziałbym nawet ,że istnieje coś takiego jak natywne i nienatywne odświeżanie ;p btw. Ty nei masz w głowie danych wszystkich telewizorów ale to forum składa się z wielu ludzi, dlatego najzwyczajniej czekam na więcej opinii. Ty nie wiesz? Może ktoś inny wie i jest w stanie wspomóc radą ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry