Pomoc przy małych głośnikach 5.1

komin

New member
Cześć.
Mam obecnie głośniki 5.1 Pioneer S-V70 z subem Yamahy. Zestaw ma juz ponad 10lat.
Kupiłem nowy amplituner Pioneer VSX-933 i tak mnie wzięło na zmianę głośników.
Zastanawiałem się na Harman Kardon HKTS65 ale może coś innego mi polecicie.
Może Bose Acoustimass 10 tylko że ten sub jest za długi i nie mam go gdzie postawić.

Muszę mieć małe głośniki.
Co polecacie do 4-5 tysi?
Z góry dzięki za pomoc
 

siara_psv

New member
W temacie.
Mam głośniki 5.1 Bose Acoustimass 10 V (już z 10 lat) - wisiały na ścianie. Niestety po zmianie mieszkania mam problem - subwoofer ma gabaryty jakie ma. Jeszcze w ostateczności dam rade go upchać w kącie ale mam problem z kablami. Żona nie pozwala ścian dotknąć. Do głośników mam kable w ścianach i w suficie więc z tym problemu ni ma. Ale sub - kicha.
Czy warto wymienić głośniki na inne? Coś polecicie?
 

mopiaty

New member
Cześć
Podpinam się pod temat.
Dostałem w spadku Bose Acoustimass 10 (którąś wiekową wersję). Szukam czegoś, co je napędzi - salon ok. 20m., głównie do muzy, ale jakiś film też oglądnę. Dużej mocy raczej nie potrzebuje - raczej coś, co dobrze z Acoustimass zagra, a do tego będzie się dało przesłać mu coś ze smartfona (bez kabli).
Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

mopiaty

New member
Nie powiem, że nieograniczony, ale zacznijmy od wysokiego "C", a najwyżej potem będę dyplomatycznie schodził z wymaganiami [emoji14]

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

mopiaty

New member
Dzięki.
Ceny zjadliwe. Muszę poczytać o funkcjach.

Ponieważ mam głośniki 5.1, a te urządzenia są 7.2, to te nieużywane dwa kanały trochę mnie martwią - jakoś mam przekonanie, że nie jest dobrze, jak końcówka mocy pracuje bez obciążenia. No i druga kwestia - po co płacić za te dwa nieużywane kanały - czy nie lepszy byłby wyższy model z mniejszą ilością kanałów? A może takich modelów po prostu już nie ma...

Tak czy inaczej dziękuję za podpowiedź. Muszę się wczytać w temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry