pomoc przy doborze TV, konsola PS4

kretka

New member
Ja podobnie jak Wy szukam większego telewizora, ale patrząc na ten cyrk chyba się wstrzymam i zobaczę co będą prezentować nowe modele na ten rok.

Tylko teraz wstrzymamy się, testy będą za trochę, informacji o jakości wykonania nie będzie przez następne parę miesięcy i błędne koło się zamyka. W momencie kiedy będą konkretne opinie po pewnym czasie użytkowania będą problemy z dostępnością :-(
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Tylko teraz wstrzymamy się, testy będą za trochę, informacji o jakości wykonania nie będzie przez następne parę miesięcy i błędne koło się zamyka. W momencie kiedy będą konkretne opinie po pewnym czasie użytkowania będą problemy z dostępnością :-(
Nie do końca. Na zagranicznych stronach testy telewizorów są wrzucane znacznie szybciej niżeli na polskich a modele na 2015 rok spokojnie będzie można nabywać jeszcze co najmniej do końca 2Q 2016. Dla mnie serie na 2015 nie zrobiły szczególnego wrażenia. Mam nadzieję że ta na 2016 przyniesie dużo zmian zarówno w jakości jak i w cenie.
 

kretka

New member
Nie do końca. Na zagranicznych stronach testy telewizorów są wrzucane znacznie szybciej niżeli na polskich a modele na 2015 rok spokojnie będzie można nabywać jeszcze co najmniej do końca 2Q 2016. Dla mnie serie na 2015 nie zrobiły szczególnego wrażenia. Mam nadzieję że ta na 2016 przyniesie dużo zmian zarówno w jakości jak i w cenie.

No tak, ale zgadzam się z tym co pisał racuh w moim wątku zakupowym..wyniki w teście to jedno a wsparcie producenta w przypadku awarii to drugie. Nie można jednego lekceważyć na rzecz drugiego i odwrotnie. Bo tak naprawdę ważniejsze jest co się będzie działo z telewizorem za 2-3 lata a nie w teście w warunkach trochę laboratoryjnych.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
No tak, ale zgadzam się z tym co pisał racuh w moim wątku zakupowym..wyniki w teście to jedno a wsparcie producenta w przypadku awarii to drugie. Nie można jednego lekceważyć na rzecz drugiego i odwrotnie. Bo tak naprawdę ważniejsze jest co się będzie działo z telewizorem za 2-3 lata a nie w teście w warunkach trochę laboratoryjnych.
Dokładnie, ale tego co się będzie działo z telewizorem za 2-3 lata nie jesteś w stanie przewidzieć. Teraz wszystko jest robione tak, byleby wytrzymało okres gwarancji. Pamiętasz telewizory CRT? Były nie do zdarcia. Śmigały po 10-15 lat użytkowania, a teraz to już zupełnie inna historia. Firmy nastawione są na zyski i sprzedaż. Co rok wypuszczana jest przecież nowa seria telewizorów co jeszcze 10 lat temu było nie do pomyślenia.
 

racuh

Banned
Dokładnie, ale tego co się będzie działo z telewizorem za 2-3 lata nie jesteś w stanie przewidzieć. Teraz wszystko jest robione tak, byleby wytrzymało okres gwarancji. Pamiętasz telewizory CRT? Były nie do zdarcia. Śmigały po 10-15 lat użytkowania, a teraz to już zupełnie inna historia. Firmy nastawione są na zyski i sprzedaż. Co rok wypuszczana jest przecież nowa seria telewizorów co jeszcze 10 lat temu było nie do pomyślenia.

Za komuny było tak że każdy sprzęt musiał działać ćwierć wieku, a teraz jak się będzie miało szczęście to po 7 lat, producenci celowo zaniżają żywotność urządzeń z jednego powodu, gospodarka musi się rozwijać, jest popyt i jest podaż, nieubłagane prawa ekonomi. A ze względu na małą żywotność, popyt na coraz to nowsze rzeczy rośnie, handel kwitnie, gospodarka się rozwija, ludzie wydają pieniądze.

Gdyby dalej urządzenia działały po 25 lat, firmy nie rozwijały by się w takim tempie, technologia może tak, ale było by tak ja w byłym ZSRR, bo to właśnie od niech przyjęło się że wszystko co wyprodukują ma działać pół życia. a z nowej technologi korzystało by tylko wojsko i elita.

Prezes pewnego koncernu samochodowego zapytany dlaczego dzisiaj nie produkują takich samochodów jak 25 lat temu, odpowiedział twierdząco, że w dzisiejszych czasach gdyby auta się nie psuły firma by zbankrutowała.

Niech sobie te urządzenia działają przez te 5 lat ale w dniu kupna niech nikt nie ma wtedy wątpliwości że kupił towar jak najlepszej klasy.

Racuh, a widziałeś może w akcji Thomsona 55UA9806 z Quantum Dot? Matryca 120 Hz, 2 pary okularów, głośniki 50W. Cena 4700 zł atrakcyjna jak na tego typu technologię.
http://www.hdtv.com.pl/forum/ostatn...est-telewizora-z-technologia-quantum-dot.html

nie mogę się na jego temat wypowiedzieć bo telewizor widziałem w Saturnie ale nie bawiłem się bo był zajęty przez kilku ludzi którzy słuchali co sprzedawca o nim opowiada a ja byłem za bardzo skoncentrowany na porównywaniu jU7000 z W855C, obraz z demo był ok ale nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć, dziwnie to trochę wyglądał z tymi głośnikami bo TV wydawał się przez to większy.
 
Ostatnia edycja:

MERIHATHOR

New member
Witam :) Także poszukuje nowego tv, głównie do ps4 ale też do ps3 i nc+ więc pierwsze kryterium min 3x hdmi.
Nie mam jakichś wymagań (nie jestem w temacie) na pewno większy niż obecny 32. Korcił mnie philips 48 ale zostałem lekko skrytykowany że za duży itd .. To może coś mniejszego 43 któryś?
Bo nie ma chyba czegoś między 43 a 48 ?
 

racuh

Banned
Witam :) Także poszukuje nowego tv, głównie do ps4 ale też do ps3 i nc+ więc pierwsze kryterium min 3x hdmi.
Nie mam jakichś wymagań (nie jestem w temacie) na pewno większy niż obecny 32. Korcił mnie philips 48 ale zostałem lekko skrytykowany że za duży itd .. To może coś mniejszego 43 któryś?
Bo nie ma chyba czegoś między 43 a 48 ?

Ile kasy chcesz przeznaczyć?
 

racuh

Banned
Najlepiej 2000 ale jakby warto było dołożyć to coś ponad ale bez przesady :)

Przesiadka z 32 na 42 nie będzie wcale odczuwalna, a co do wielkości to nie ma czegoś takiego jak za duży TV,.

Do tej ceny:
Sony KDL-40W705C niski czas reakcji matrycy, dobry procesor obrazu, stabilny soft, ale kiepski do multimediów (Samsung i LG sobie lepiej radzą)
LG 42LF652V Bardzo dobre kąty widzenia (matryca IPS) ale za to słabsza czerń i kontrast, na duży plus Smart TV WebOS 2.0, pasywane 3D i multimedia
Samsung UE40H6400 - do multimediów świetny, aktywne 3D, bardzo dobry SmartTV, ale za to gorsza czerń od Sony.

48 w tej cenie cięzko, musiałbyś mieć budżet około 2500 PLN oraz w cenie 2500 miałbyś rewelacyjnego Sony 43W755C na androidzie.
 
Ostatnia edycja:

MERIHATHOR

New member
z 32 na 42 nie odczuwalna .. to teraz aż mi opadły chęci zakupu ;/ Ja bym brał nawet 50 ale nie bo za wielki słyszę zaraz :evil: a taki Samsung UE48J5100 i Philips 48PFH4100/88 sa poniżej 2tys a mają 48 ?
 

MERIHATHOR

New member
Co to daje ? Bo ten 32 który mam od 2009 nawet full hd nie ma xD mam ps4 także raczej więcej korzystał będę z konsoli niż bajerów w tv. Teoretycznie mogło by ich nie być, ale z drugiej strony zawsze lepiej mieć niż nie mieć xDD
 

racuh

Banned
Co to daje ? Bo ten 32 który mam od 2009 nawet full hd nie ma xD mam ps4 także raczej więcej korzystał będę z konsoli niż bajerów w tv. Teoretycznie mogło by ich nie być, ale z drugiej strony zawsze lepiej mieć niż nie mieć xDD

Nie możesz mówić, że nie będziesz zużywał smart skoro nie miałeś, PS4 nie jest za bardzo smart i oprócz tego że można grac to ma problemy z odtwarzaniem formatów, a to się akurat przydaje.

Ja uważam że lepiej kopić coś mniejszego ale lepszego. Ale jak nie masz ciśnienia to uzbieraj do 50", za 2500 będziesz miał naprawdę fajny sprzęt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz jeszcze ":
- Philips42PFS6109
- Sharp 42Le772
- Hitachi 40HE1511 - biały lub czarny
 

Seizo

Active member
Bez reklam
z 32 na 42 nie odczuwalna .. to teraz aż mi opadły chęci zakupu ;/ Ja bym brał nawet 50 ale nie bo za wielki słyszę zaraz :evil: a taki Samsung UE48J5100 i Philips 48PFH4100/88 sa poniżej 2tys a mają 48 ?
Do 2 tys masz 40 Samsunga J6200 albo H6400 na 100 Hz matrycy z input lagiem na poziomie 44ms i funkcją Smart.
 
Ostatnia edycja:

szukam

New member
Sam gram na 42 calach z odległości... jednego metra, i jest znośnie, w sensie wystarczająco duży. Serio, im większy tym lepszy pod konsole patrząc. Przeraziłem się gdy go wyciągnąłem z pudła, już go chciałem przenieść do salonu, ale po czasie się okazało, że ta wielkość w ogóle nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Grając nie wyobrażam sobie mieć mniejszego TV, i tak się przybliżam na skraj sofy nawet teraz (ze wzrokiem wszystko w porządku ;)).
Telewizji akurat dużo nie oglądam, tutaj może mniejszy też by się sprawdził (jakość polskich kanałów pod kątem obrazu jest taka sobie...), ale jak odpalę film w super jakości, to ponownie na wielkość nie narzekam.
Przy Twoich 4 m... oj nie bój się, że będzie za duży.

@Edycja
Posty znikają? :E
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Kupilem plazme G30 ,w 2011 r 42 cale i za chwile był mały.Wiec teraz bym kupował 50 .Mam do TV 3 metry

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
 

MERIHATHOR

New member
Po rozmowach.. niestety 48 za duży dla poniektórych ;/ więc jestem zmuszony na 42/43 . Modele posiadające hdmi x3 :
- LG 42LF652V
- Samsung UE43J5500
- Philips 43PUH4900/88
- LG 43LF631V
- LG 42LF5800
Wydaje mi się, że z tych będę musiał wybrać. Są jeszcze jakieś sharp ale ta marka jakoś do mnie nie przemawia , tym bardziej hitachi
Ktoś wspomniał o odtwarzaniu filmów nie mam z tym problemu : ps3 pod tym względem jest 100x lepsze dlatego mam obie konsole :) chyba tylko .mkv nie odczytuje.
 
Do góry