pomoc przy doborze sprzetu

krzysiek7a

New member
Witam! Już jakis czas zastanawiam się nad zestawem do kina domowego do swojego salonu:

Moje kryteria:
salon 26 m2, filmy 70% (różne nosniki BlueRay,DVD, DiVix), muzyka 30%
1. TV ok. 6000 tys PLN- wybór na chwile obecną plasma Panasonika z serii V10, ew. G10,
telewizor służyć bedzie do ogladania głównie filmów w ciemnym pomieszczeniu
2. kolumny ok. 4000 PLN wybrałem Jamo z serii C607 - pasują mi kolorystycznie i wizualnie. wcześniej tez miałem Jamo i były oki, choc tych jescze nie słuchałem - zamierzam to zrobić
3. odtwarzacz: ok. 1500 - 2000 PLN zdecydowanie BluRay z możliwościa wstecznego odtwarzania formatów.
- na chwilę obecna przeważa Panasonic albo 60 albo 80 -> ma dobre opinie, duzo uzytkowników go kupiło, więc będą naciskać w sprawie poprawy softu, dobry upscalling do 1080 - obraz z DVD zamierzam upscalowac na poziomie odtwarzacza
*w sumie to wystaczy mi chyba 60, bo dźwięk będzie obrabiany przez amplituner, a dodatkowo to chyba tylko podstawki przeciwwibracyjne ma 80tka, reszta ta sama
4. amplituner A/V 2000- 2500 PLN
na chwilę obecną moje typy:
-Yamaha 663
- oNkyo 606
* nie chcę HK 225 - po przeczytaniu watkówdotyczacych jego nie jestem do niego przekonany i nie chcę o tym dyskutowac

+Onkyo
Początkowo chciałem "homogenny sprzęt" czyli jednego producenta, ale Panas robi kiepskie ampli, więc odpadło ... Choć od razu mam pytania: czy Viera Link bedzie zgodna z Onkyo 606? (poprzez : RIHD System Control)

cytat: "System RIHD umożliwia jednolitą integrację z innymi urządzeniami przodujących marek, w tym z seriami obsługującymi systemy VIERA Link firmy Panasonic"."​

+Yamaha
Z drugiej strony Yamaha ma "uczącego sie pilota", którego tez będzie mozna zmusić do obsługi kilku urządzeń​

Sprzet będę kupować na końcu wyposażenia swojego domu, więc bedzie to za kilka miesięcy, ale juz teraz chciałbym wybrac co w nim będzie stało, chocby w celu własciwego "puszczenia kabelków" itp. więc proszę przeze wszystkim o opinie:
- czy Waszym zdaniem całóść mniej więcej jest dobrze dobrana?
- zamierzam połączyc wszystko: jak się da to przez HDMI
odtwarzacz ma (jak wspomniałęm) dekodować obraz (łącznie z upscallingiem z DiVixów i DVD) a ampituner ma się zająć dźwiękiem, czyli z odtwarzacza puszczę bitstream

Dziekuję za porady i czekam na opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
obojętnie jakie modele wybierzesz kable będą podobne lub takie same.
A w tej sytuacji nie wiem jaki będzie wybór za kilka miesięcy
Musisz pamiętać jakie kable i co potrzeba.
Jeśli chcesz profesjonalnej obsługi w tym problemie napisz do steeze na priw.
Z Twoich wybrałbym na dziś Onkyo i Jamo.

Co do telewizora - jeśli zakup na lata to zaczynałbym od plazmy Pioneera tym bardziej że jestes o krok od przedziału cenowego.
 

krzysiek7a

New member
Dzięki za podpowiedzi. Myślałem o Pioneerze także. I to w sumie była jedyna szansa na "mój homogenny sprzeęt .. no może poza kolumnami ;-)

Wtedy komplet: Plazma Pioneera + blue ray BDP-51FD + ampli np: VSX-1018AH-S.
Ale niestetety chyba jednak cena plazmy będzie za wysoka. W cenie 6k mam plazmę Panasa ok, 50 cali i z full HD. Niestety takiego Pioneera nie dostanę i za 8k.

Pozatym raczej będę chciał lekko "usieciowić sój dom" i wstawić do niego NAS, więc potzrebuję telewizora z obsługą DLNA. I tu również Panasonic po "rozsądnej cenie" wygrywa z Pioneerem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 8k dostaniesz. Z dlna - niestety powyżej 9 k.
Panasonic 50 V 10 też tanio nie będzie - to już lepiej Samsung 50 B 850 - extra jakość !!!.
Ale za kilka miesięcy - zmieni się bardzo wiele , więc o cenach nie ma co dyskutować.
 
Do góry