Pomoc Połaczenie Tv-ampli-dvd-sat

rebellion

New member
Witam serdecznie Panie i Panów
Prosiłbym o zaopiniowanie mojej koncepcji połączenie wymienionego niżej sprzętu w jedną zwartą i optymalnie współpracującą całość. Nigdy nie miałem do czynienia z takim problemem więc stąd moje pytanie. Ale do rzeczy posiadam:
tv Thosiba 40XF356PG
Ampli Onkyo TX SR 504 E
Dvd Onkyo Sp 404 E
Tuner sat nbox
Moja propozycja:
TV- HDMI - DVD
TV- Komponent -AMPLI
DVD- Coaxial -AMPLI
TV- HDMI -SAT
SAT- Komponent -AMPLI
Prosiłbym o opinie za które z góry jestem bardzo wdzieczny
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
rebellion napisał:
Moja propozycja:
TV- HDMI - DVD
ok
TV- Komponent -AMPLI
A to po co?
DVD- Coaxial -AMPLI
ok
ok
SAT- Komponent -AMPLI
Bez sensu...

Po co chcesz podłączać TV do amplitunera componentem? Przecież component to TYLKO i wyłącznie sygnał video więc nie widzę sensu byśto robił. To samo tyczy się dekodera satelitarnego, po co chcesz podłączać go przewodem component do amplitunera???
Te "ok" są w porządku. Natomiast zbędne jest podłączenie TV - komponent - AMPLI, a jeśli chodzi o SAT - komponent - AMLI to zamień przewód video na przewód audio czyli optyczny jeśli nbox posiada takie wyjście.
 
Ostatnia edycja:

rebellion

New member
Wielkie dzieki za podpowiedzi jak wspomniałem jestem zielony w temacie a to co naskrobałem to na podstawie instrukcji każdego ze sprzęta a tam nie ma akurat takiego zestawu jak podałem ( tv, dvd, ampli i sat ). Przy TV- Komponent -AMPLI zasugerowałem sie właśnie instrukcją Amplitunera gdzie sugerowano połaczenie Tv po przez Video1 lub Video2, a stąd też bliska była moja droga do SAT- Komponent -AMPLI.
Reasumując aby wszsytko grało jak należy i w pełni optymalnie ( oczywiście przy moim sprzęcie ) to:
TV- HDMI -DVD
DVD- Coaxial -AMPLI
TV- HDMI -SAT
SAT- Optyczny -AMPLI
Jeszcze raz dziękówka
 

pi_ero

New member
kanały sd,hd z 2-ch wejść tv

Podepnę się do tematu.Mam tv sony w4500,tuner opticum9500,ampli technics(wiekowy),dvd samsung(wiekowy),połączone tuner-hdmi-tv,tuner-cinch-ampli,tuner-euro-tv(AV2)i tu jest dvd i do tego momentu wszystko hula.Z góry przepraszam jeśli pytanie jest lamerskie- chodzi mi o to żeby kanały sd oglądać z wejścia AV1(które teraz łączę przez eurorgb z tunerem i mam sam głos i mrugającą czerń)a kanały hd z wejścia hdmi bo jak wiadomo każde wejście zapamiętuje swoje ustawienia.Jeśli to co napisałem nie ma sensu to sorki;jeśli ktoś może pomóc to wielkie dzięki:)
 

drego

New member
Podepnę się pod temat. Szukam opcjonalnego rozwiązania połączenia mojego sprzętu:

Tv Lcd Samsung LeA551 3x hdmi,Component, Scart x2

Amplituner Yamaha RX-V463 z takimi wejściami wyjściami:
HDMI (2 in/1 out) 1x coaxial, 2 optyczne

Yamaha DVD-S663 z wyjściami:
Wyjścia: HDMI, Component, S-Video, Scart, Coaxial, Audio, USB

Dekoder Samsunga CP DSB-H370G:
Wyjścia Video - Interfejs : 2SCART (TV, VRC), HDMI, YPbPr (Compocent)
Wyjścia Audio: Audio RCA(L+R), Optical Audio (SPDIF)

Albo całkiem inny sposób
Ampli-hdmi-dvd
Ampli-hdmi-dekoder Samsunga Hd
I z Apli wyjściem hdmi do Tv

Podpowiedzcie co i jak.


I teraz mam plan to podłączyć w taki sposób:
tv-hdmi-dekoder
tv-hdmi-dvd
dvd-coaxial-dvd
no i dekoder z ampli tylko jak?(analogowo chinche?czy optykiem??)
 
Ostatnia edycja:

sempik

New member
Przekombinowałeś Drego. Potrzebujesz jedynie 3 kabli HDMI. DVD, Sat na HDMI in w ampli. Z ampli hdmi do TV, czyli pierwszy sposób. Czemu zmieniła ci się koncepcja?
 

drego

New member
sempik napisał:
Przekombinowałeś Drego. Potrzebujesz jedynie 3 kabli HDMI. DVD, Sat na HDMI in w ampli. Z ampli hdmi do TV, czyli pierwszy sposób. Czemu zmieniła ci się koncepcja?

Dokładnie jak mówisz przekombinowałem.
Ale już wróciłem na dobrą drogę, 3x hdmi i jutro będę z tym walczyć.
Dzięki za odp i Pzdr
 

kris_wormwood

New member
3 x HDMI, ale chyba w takim podłączeniu, żeby oglądać SAT trzeba włączać ampituner chociażby, żeby połączyć wejście HDMI z wyjściem bez ingerencji wzmacniacza w obraz?

Mam taki sam dekoder i małem to wszystko podłączone:

DVD > HDMI > Ampli
Ampli > HDMI > TV
SAT > HDMI > TV
SAT > optyk > Ampli

Czyli nie muszę włączać ampli do oglądania SAT z dźwiękiem na TV, ani niczego przepinać, jeśli chcę obejrzeć film z DD5.1. No chyba, że ktoś lubi kżdy program oglądać przez KD.
 

Luke_2009

New member
Połączenia sat z TV

Proszę kolegów. Czy ktoś łączył nbox (ntv) czyli tuner tzw n-ki z tv po HDMI? Pewnie większość, To jest ok, ale jak połączyć ten tuner z DVD recorderem, w sytuacji kiedy gniazdo scart w nbox jest wyłączone, priorytet ma HDMI.
Czy ktoś znalazł na to rozwiązanie, żeby HDMI hulało do TV, a jednocześnie sygnał był podawany na DVD recorder, zresztą LG RH7800?
Jestem w krotpce. Rodzina chce nagrywać a tu nowy TV na złaczu HDMI i kłopot. Proszę o poradę.
Luke
 
Do góry