POMOC :( Panasonic HDC-SD 100 EG..

areszeszeszek

New member
Witam..

BARDZO PROSZĘ O POMOC W RZETELNEJ ODPOWIEDZI NA PONIŻSZE PYTANIA.. CHYBA NIE JESTEM REKINEM NETA..

Jestem zainteresowany zakupem kamery Panasonic HDC-SD 100 EG..

Jednak mam kilka pytań, na których odpowiedź nigdzie nie mogę znaleźć..

1) AVCHD format zapisu kamery pozwala na zapis w FULL HD ?

2) AVCHD format jak zgrać z pamięci kamery za pomocą komputera z nagrywarką dvd tak aby format płyty był odtwarzany na standardowych odtwarzaczach dvd i płytach dvd..
JEŚLI NIE W FULL HD to przy jak najmniejszej utracie tej jakości..

3) Jaki program zamienia format AVCHD do takiego abym mógł z możliwe najlepszą jakością oglądać na zwykłym DVD ?
Czy program jest freeware ?

4) Kamera ma służyć do nagrań nowo narodzonego dziecka, któremu będę kiedyś mógł bez znacznych problemów odtworzyć nagrania z dzieciństwa.. lub zamienić w przyszłości przestarzały AVCHD na nowsze pliki..

5) Skoro w tej chwili nie mam urządzenia odtwarzającego w AVCHD, który jak rozumiem zachowuje jakość FULL HD jak ten format nagrywać w celu archiwizacji nagrań tak aby nie było problemu w przyszłości z konwersją AVCHD na nowsze pliki..

6) Jaki symbol ma akumulator Panasonic HDC-SD 100 EG, zamierzam kupić zapasowy na przemian stosowany..

7) Czy kamera posiada funkcję, która pozwala na zrobienie zdjęcia podczas filmowania ?
Gdzie i jaki model pokrowca mogę do niej zakupić..

8)_Może mają Państwo inną propozycje w tym przedziale cenowym..

PROSZĘ O PORADĘ I SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.. POZDRAWIAM :roll:
 

fkaczmarek

New member
Odpowiedzi na podstawie własnego z nią doświadczenia (4 miesiące - 8 godzin filmów)
ad.:
1) Tak

2) Materiał zgrywa sie przy pomocy programu HDWriter załączonego do kamery

3) Tez powyższy HDWriter (lub inny kupiony dodatkowo - firmy Ulead, Sony, Adobe itp.)

4) o.k. bez problemu, a co w przyszłości, tego nikt? nie wie.

5) Pamietać na HD pliki w formacie AVCHD i przy pomocy HDWriter (lub innych kupionych) przetwarzac np. na MPEG2 i wypalać na DVD - działa na prawie każdym odtwarzaczu DVD.

6) Są zamienniki - jak kupisz kamerę, to bedziesz miał akumulator i jego symbol

7) Tak, ale zdjęcia są kiepskiej jakosci i radzę używać aparat foto.

Pokrowiec to rzecz bardzo indywidualna i chyba nie ma sensu kupować Panasonica (bo drogi) tylko dobrać w/g potrzeb - zalezy co się bedzie dodatkowo nosić?

powodzenia w rozważaniach - już są zaanonsowane nowe modele Panasonica SD200 i 300
 
Ostatnia edycja:

areszeszeszek

New member
fkaczmarek napisał:
Odpowiedzi na podstawie własnego z nią doświadczenia (4 miesiące - 8 godzin filmów)
ad.:
1) Tak

2) Materiał zgrywa sie przy pomocy programu HDWriter załączonego do kamery

3) Tez powyższy HDWriter (lub inny kupiony dodatkowo - firmy Ulead, Sony, Adobe itp.)

4) o.k. bez problemu, a co w przyszłości, tego nikt? nie wie.

5) Pamietać na HD pliki w formacie AVCHD i przy pomocy HDWriter (lub innych kupionych) przetwarzac np. na MPEG2 i wypalać na DVD - działa na prawie każdym odtwarzaczu DVD.

6) Są zamienniki - jak kupisz kamerę, to bedziesz miał akumulator i jego symbol

7) Tak, ale zdjęcia są kiepskiej jakosci i radzę używać aparat foto.

Pokrowiec to rzecz bardzo indywidualna i chyba nie ma sensu kupować Panasonica (bo drogi) tylko dobrać w/g potrzeb - zalezy co się bedzie dodatkowo nosić?

powodzenia w rozważaniach - już są zaanonsowane nowe modele Panasonica SD200 i 300

Na początku bardzo dziękuję Panu za poświęcony czas na odpowiedź :)

Pana uwagi są dla mnie niezwykle cenne..

Pisze Pan, że mam Pan z nią już 4 miesiące do czynienia:

  • Czy korzysta Pan z modelu HS-100 czy może SD-100 ?
Różnica z twardym dyskiem lub bez niego..

Są różne opinie.. Mam dylemat czy po przypadkowym upadku nie uszkodze dysku poza tym jest to opcja droższa..

Obecnie przychylam się ku SD-100 z opcją na karty SD/SDHC.. Karta chyba jest bardziej wytrzymała.. Wada to mała pojemność 16 GB 6 class ok. 100 zł

  • Na ile w przybliżeniu wystarczyć może na nagrania w najwyższej jakości przy pamięci 16 GB ?
  • Czy załączony program jest w języku polskim ?
  • Czy jest łatwy w obsłudze ?
  • Czy może Pan podać mi parametry akumulatora abym sprawdził cenę zamiennika ?
  • CZY KUPIŁBY PAN INNĄ KAMERĘ W TEJ KLASIE ?
PRZEPRASZAM ŻE ZASYPUJĘ ZNÓW PYTANIAMI ALE KAMERA JEST W CENIE MOJEJ KWARTALNEJ PENSJI I NIE CHCIAŁBYM ŹLE WSPOMINAĆ ZAKUPU..

PRAGNĘ TYLKO MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE MÓJ WYBÓR BYŁ NAJLEPSZY W CZASIE ZAKUPU Z POŚRÓD OFERTY WIELU PRODUCENTÓW:roll:
 

fkaczmarek

New member
Witam
korzystam z SD-100
bo: kryteria wyboru - waga kamery, odp. na wstrząsy, wizjer!
  • Na ile w przybliżeniu wystarczyć może na nagrania w najwyższej jakości przy pamięci 16 GB ?
Na karcie w max. rozdzielczosci: 8GB - ok. 1 godz.
i odpowiednio proporcjonalnie dla innych pojemności.
Jednak, jeśli waga nie jest krytyczna (i cena) to może z dyskiem, bo kilka kart potrzebnych na długim wyjeździe,
przekroczy róźnicę cen. Ja musiałem dokupić karty - w wielu przypadkach nie mamy wtedy możliwości kopiowania na dyski i kasowanie kart.
  • Czy załączony program jest w języku polskim ?
Nie
  • Czy jest łatwy w obsłudze ?
Przy tylko podstawowych funkcjach (brak rozbudowanej edycji), to raczej łatwy.
Jednak, jesli chce się tworzyć menu, dodawać tytuły i muzykę, to trzeba mieć inne programy działajace na zbiorach przygotowanych w HDWriter.
Prosz patrzeć na inne wątki na Forum.
  • Czy może Pan podać mi parametry akumulatora abym sprawdził cenę zamiennika ?
Panasonic - VW-VBG130
  • CZY KUPIŁBY PAN INNĄ KAMERĘ W TEJ KLASIE ?
Teraz kupiłbym Panasonic TM300 (nową i poprawioną wersja SD100), ale jechałem na miesięczne wakacje i musiałem kupić (kosztowała 2600 zł) nową kamerę (posiadam 10 letnią Sony na kasety DV - zapadła decyzja o nowym standardzie). Nowa SD200 nie posiada wizjera, a jest on w wielu przypadkach przydatny.
Jeśli wizjer nie jest dla Pana b. istotny, to dobrym wyborem może byc też Sony HDR-CX12 - powinna być w dobrych cenach, bo są już też zaanonsowane nowe modele Sony.

powodzenia w wyborze
 

mobzd

New member
Z zamiennikami akumulatora do Panasoniców od HDC-SD9 w górę trzeba uwarzać, gdyż kamera przyjmuje tylko oryginały. Na zamienniku mimo, iż fizycznie pasującym, kamera włącza sie na chwilę i po kilku sekundach wyłącza sie z komunikatem inforumującym o złym akumulatorze.
 
Do góry