pomoc lg lw570s czy lw5500

miedzwin

New member
hehe, to już zdaje się drugi wątek albo i trzeci w którym się przekomarzacie :p
Każdy z was ma trochę racji ale fakt faktem ty PolishFactor troszkę za bardzo mieszasz różne rzeczy. Z tego co czytałem, także na zagranicznych forach, (niestety nie mam LG - więc ręki sobie i za to uciąć nie dam) to LW570s faktycznie z Input Lagiem problem ma. Fakt, podobno pomaga zmiana rozdzielczości w konsoli do natywnej telewizora, i wyłączenie wszystkich ulepszaczy, no ale czy to faktycznie załatwia sprawę? Zwróć uwagę, że nie wszystkie LCDki mają taki problem, a więc problem leży po stronie LG i prawdopodobnie procesora odpowiadającego za obróbkę obrazu we flakach telewizora, który po prostu nie wyrabia. Niestety wątpię aby jakikolwiek nowy firmware tu pomógł, choć z pewnością byłoby to chwalebne :) Czego z resztą wszystkim użytkownikom powyżej wspomnianego tv życzę. Amen
 

PolishFactor

New member
SeBoLeX

Znasz się znasz, bo jakby był 101ms to byś na pewno zauważył :smile: Zaufaj spokojnie swoim oczom.

Dzięki za potwierdzenie słuszności tezy zdemonizowania Tu inputlaga i zmaknięciu tematu "niezbędnego" zastosowania plazmy. Podejrzewam ,że te LCDki u nas mają już wrzucony nowy frimweare z patchem na inputlaga. Sprawdź numer firmwearu ! Widziałem test inputlaga po updatcie PS3 po HDMI i wyniki to w normal (z ulepszczami) - 50ms , w game mode -20ms
To załatwia sprawę obaw definitywnie!

No ładnie chciał Ci kabel pod HDMI 1.4a do konsoli z 1.3 zapodać? Dorze ,że plazmy Ci dodatkowo też nie zaproponował. Szkoda bo mogłeś mieć niedziałający Ethernet Channel (HEC) i szybkość transmisji do 100Mb/s oraz obraz o rozdzielczości 4096x2160. Kablem konsole by Ci zmodernizował geniusz!

Faktycznie do 3D z moją HD6970 i jej HDMI 1.4a będzie idealnie pasował. Jak kiedyś Quad HD , wejdzie , który ma być następcą Full HD i wejdą takie ekrany by dawały FullHd w 3D pasywnym to na pewno się wtedy z tego max skorzysta. Ja do PC pod 3D niestety muszę na 1.4a wydać już kasę. :-(



don111
Chyba mamy problem z pisaniem o tym samym ze zrozumieniem.

Zreasumujmy więc :

Upscalowanie w niektórych TV zwiększa laga i że więcej upiększaczy to więcej pracy i nawet głupi filtr ostrości, jasności czy nasycenie kolorów w niektórych tv zwiększa laga i ustawienie ich wszystkich na neutralną pozycję może pomóc. Tak ,czy nie?

W game mode telewizor nie stosuje różnych analizatorów i filtrów, np. nie sprawdza czy jest przeplot aby go ewentualnie usunąć, nie robi chroma subsampling itp. Nie wszystkie jednak funkcje się wyłącza- to zależy od TVika Tak ,czy nie?

Wniosek:
Dlatego wszystkie TViki (plazma , LCD) z powodu przebajerowania dodatkami dającymi lagi kiepsko nadają się dla profesjonalnych graczy (jak pięść do nosa) co potwierdza kwitnący rynek monitorów LCD do PC.

Powiedz mi gdzie tu są jakieś głupoty?

Zapodawanie niskiej jakości obrazu z konsol na super jakości ekran i oczekiwanie cudu "z plazmy" w grach to jest dopiero niepoważne. To tak jak propozycja by sobie kabel 1.4a pod konsole zapodać i mieć "lepszą" płynność :)

Dlatego obstaję ,że plazma nie jest najlepsza do gier.
Najlepszy jest monitor LCD o matrycy o jak najkrótszym czasie reakacji i jak najmniejszym inputlagu.

TViki również plazmowe do tej kategorii nie należą z powodu zbyt wielu funkcji, które nie mogą być wszystkie wyłączone.

Dla zwykłych graczy dzisiejszego standardu LCD ,czy plazmy będą ok nawet jak Game mode sobie odpalą i stracą parę bajerów. Możliwości rozbudowanej konfiguracji pozwala pozbyć się nie tylko inputlaga bez potrzeby eliminacji wszystkich ulepszaczy. To już kwestia ustawień danego TVika.

Zaakceptuj wreszcie fakt ,że w grach LCD się sprawdza bo najbardziej wymagający rynek turniejowy pasjonatów właśnie na LCD stoi.

To nie są żadne głupoty tylko fakty jak to ,że LEDy na pewno biorą mniej od plazm prądu i różnice dochodzą nawet do 50% więc cena nie ma tu nic do rzeczy bo tylko dla tego czynnika się sprzętu nie kupuje. To po prostu bonus, który możesz sobie lekceważyć póki EU nas zaraz karami za emisję CO2 nie nałoży bo nam się okres karencji węglowej kończy i prąd skoczy jak wyliczono lekko z 3 razy w górę. Ja po prostu przy okazji kupuję wszystko AAA+ i energooszczędne więc licząc wszystkie urządzenia w domu trochę się tej kasy w roku z liczniczka zbiera.

Skończ więc z demagogią i tak wysokiej ceny sprzętu by usprawiedliwić olewanie wszelkich wydatków eksploatacyjnych. Co ważne nowe dobre 600Hz 46" plazmy wcale od nowych LCDików takie tańsze nie są bo to podobny wydatek 4-5 tyś zł.

Na koniec coś przełomowego w dyskusji!

Przyznałeś ,że LCD ma jednak coś lepszego! Ostrość! Z bólem ,ale wreszcie coś z ciebie jednak wycisnąłem na koniec :) To ważny parametr bo zobaczymy jak się wobec tego sprawdzać będą plazmy w zastosowaniach Samrt TV z kupą statycznych obrazów i mini czcionek tekstów na ekranie , które opanowują rynek TVików ;-)

Szkoda ,że nadal demonizujesz płynności ,czas rekacji i input laga LCD bo te są na dziś zupełnie na przyzwoitym poziomie w sprzęcie o podanej skali cenowej podobnej do plazm.

Nie straszymy tu maniakalnych użytkowników tylko piszemy o rzeczywistości 99% weekndowych graczy i oglądaczy TV. Rekordy czasu reakcji na miernikach z trudem odbierane przez normalne zmysły możesz oczywiście nadal podkreślać, jednak po co one komu jak ich praktycznie nie widać. To jak kupowanie słuchawek o częstotliwościach dobrych dla nieotoperzy. Takie właśnie demonizowanie i straszenie to domena marketingu w celu robienia klientom wody z mózgu.
Idę sąsiadkę zaraz postraszyć jej 700000:1 kontrastem dynamicznym :) Ja będę miał 2 miliony więcej. To się kobiecina załamie co za grata kupiła! Czuje męża z chaty wywali ,że tyle stracił. :)

To tyle w kwestii czepiania się głupot i kreowania realnego wodomózgowia u dzisiejszych mas :)

miedzwin
Firmweare update pomógł choć "idealnie nie jest" (20ms w Game mode) - potwierdzone już testami na forach. Masz racje , że sprawa inputlaga jest złożona bo TViki sa nafaszerowane kupą dodatków. Procesor wydoli, tylko algorytmy widać niedopracowali jak to z każdym nowym sprzętem od grafiki bywa. Spójrz ile jak nowa grafa wychodzi wypuszczają poprawek sterów znacząco poprawiających wydajność. GPU ciągle ten sam tam siedzi. Dlaczego tu miało by być inaczej. W pierwszej poprawce obniżyli laga o 50% więc możemy docenić programistów z LG.

Dlatego jutro bez obaw grzeję po tego LGika. Życzcie mi lepiej zero bad pixeli -amen.

Ps.
Ktoś może chętny na 2,5 letniego
40" Samka LE40656A w idealnym stanie za tysiaka?
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
guma55 - jak nie szukasz Tv, tylko monitora do gier, to skieruj się w innym kierunku , czyli fora inne niż HDTV).
(czyli pierw monitor, potem TV , sprzęt jest inaczej konstruowany).

Nie kieruj się tym forum (jest on od TV HDTV - czyli z samej nazwy od Tv), bo naprawdę do gier jest sporo innych for (choćby "konsolowców").

@don111 - opisuje od strony posiadacza HDTV (konsola dodatkiem)
@PolishFactor - od strony gracza (TV jest tylko dodatkiem).

Musisz wybrać kompromis , bo na dzień dzisiejszy nie da NADAL połączyć wygodnego grania z jakością oglądania programów TV.
(może to się zmieni, choćby na jesień gdy nowe modele TV wejdą)
 
Ostatnia edycja:

miedzwin

New member
PolishFactor
Życzę Ci zatem okrągłego zera bad-pikseli. No i wszyscy chyba liczymy tu na mały teścik po zakupie potwierdzając twoje słowa co do input laga. A tak nawiasem, mógłbyś mi podrzucić jakiegoś linka potwierdzającego spadek input laga do wspomnianych przez Ciebie 20ms. Jeszcze niedawno sam byłem bowiem zainteresowany tym tv i to właśnie ta przypadłość mnie zraziła do niego.
Pozdrawiam
 

don111

Banned
SeBoLeX

Znasz się znasz, bo jakby był 101ms to byś na pewno zauważył :smile: Zaufaj spokojnie swoim oczom.

Dzięki za potwierdzenie słuszności tezy zdemonizowania Tu inputlaga i zmaknięciu tematu "niezbędnego" zastosowania plazmy. Podejrzewam ,że te LCDki u nas mają już wrzucony nowy frimweare z patchem na inputlaga. Sprawdź numer firmwearu ! Widziałem test inputlaga po updatcie PS3 po HDMI i wyniki to w normal (z ulepszczami) - 50ms , w game mode -20ms
To załatwia sprawę obaw definitywnie!
rozumiem, że to nadal uwaga do mnie... nie napisałem nigdzie że input lag jest kiepski w LCD - bo przecież da się komfortowo grać ale tylko w trybie z powyłączanymi opcjami do obrazu i obróbką obrazu, która jest niezbędna do dobrej płynności
jeśli Tobie czas reakcji w LCD wystarcza to ok, mi też wystarcza monitor czy wystarczał stary tv LCD 50hz, ale gra na plaźmie to jest niebo a ziemia w grach typu fpp czy tpp
sorry ale w fpp sobie nie pograsz tak komfortowo jak na plaźmie bo każdy ruch to tracenie ostrości, ja to widzę, jak miałem LCD nie zwracałem na to uwagi, myślałem że tak ma być, myliłem się

wszystkie TViki (plazma , LCD) z powodu przebajerowania dodatkami dającymi lagi kiepsko nadają się dla profesjonalnych graczy (jak pięść do nosa) co potwierdza kwitnący rynek monitorów LCD do PC.
nie wiem co rozumiesz pod pojęciem profesjonalny gracz... być może na zawodach w Quake była konieczność używania CRT, ja piszę jako zwykły gracz, który nie ma nadmiernych wymagań co do obrazu ale ja Ci mówię co widzę, niestety każdy inny przeciętny gracz zauważy różnicę między plazmą a LCD w niektórych grach

Dlatego obstaję ,że plazma nie jest najlepsza do gier.
Najlepszy jest monitor LCD o matrycy o jak najkrótszym czasie reakacji i jak najmniejszym inputlagu.
niestety, ale te dwie rzeczy się wykluczają wzajemnie
LCD ma bardzo wolny czas reakcji, nawet najszybsze panele są wolniejsze od plazmy
zastosowanie czegoś co upłynnia grę, powoduje że jest ostrość w ruchu ale input lag wzrasta do wartości, które powodują dyskomfort w grach akcji
także dla mnie najlepsza do gier jest plazma, bo jakość obrazu w ruchu jest lepsza i input lag jest taki jak w LCD w trybie "gra"
LCD jest najlepszy do strategii, co najwyżej... jedyny powód jest taki, że bez obaw o wypalenie można grać miesiąc w Starcrafta, a nie jakość obrazu

TViki również plazmowe do tej kategorii nie należą z powodu zbyt wielu funkcji, które nie mogą być wszystkie wyłączone.
sęk w tym, że w plaźmie nie potrzeba żadnych poprawiaczy obrazu, aby uzyskać dobrą jakość
to tak jakbym w LCD mógł grać z local dimmingiem, z włączonym true motion i z input lagiem jak w trybie "gra"
w plaźmie nie trzeba NIC wyłączać

Zaakceptuj wreszcie fakt ,że w grach LCD się sprawdza bo najbardziej wymagający rynek turniejowy pasjonatów właśnie na LCD stoi.
nic w tym dziwnego, w końcu plazmy są 42'+

To nie są żadne głupoty tylko fakty jak to ,że LEDy na pewno biorą mniej od plazm prądu i różnice dochodzą nawet do 50% więc cena nie ma tu nic do rzeczy bo tylko dla tego czynnika się sprzętu nie kupuje. To po prostu bonus, który możesz sobie lekceważyć póki EU nas zaraz karami za emisję CO2 nie nałoży bo nam się okres karencji węglowej kończy i prąd skoczy jak wyliczono lekko z 3 razy w górę. Ja po prostu przy okazji kupuję wszystko AAA+ i energooszczędne więc licząc wszystkie urządzenia w domu trochę się tej kasy w roku z liczniczka zbiera.
pisałem już, LCD na starcie kosztuje o tyle więcej, że starczy na minimum 5 lat tej różnicy w poborze prądu

Skończ więc z demagogią i tak wysokiej ceny sprzętu by usprawiedliwić olewanie wszelkich wydatków eksploatacyjnych. Co ważne nowe dobre 600Hz 46" plazmy wcale od nowych LCDików takie tańsze nie są bo to podobny wydatek 4-5 tyś zł.
przepraszam bardzo, ale 4 tys. to kosztuje przeciętna 46' Toshiba 748 a 4,5k 46' Sharp LE830, w tej kwocie to mamy lepszego Panasonica 50G30 a w cenie Sharpa mamy 50GT30
inne LCD są dużo droższe, choć jakości wcale nie mają lepszej, porównaj ceny większych paneli... wiem bo sam chciałem teraz kupić tv do 4k, stanęło na 47LX9500 w okazyjnej cenie (w sklepie teraz na wyprzedażach kosztował 6k, normalnie jeszcze więcej) i nie było absolutnie żadnego wyboru

Na koniec coś przełomowego w dyskusji!
Przyznałeś ,że LCD ma jednak coś lepszego! Ostrość! Z bólem ,ale wreszcie coś z ciebie jednak wycisnąłem na koniec :) To ważny parametr bo zobaczymy jak się wobec tego sprawdzać będą plazmy w zastosowaniach Samrt TV z kupą statycznych obrazów i mini czcionek tekstów na ekranie , które opanowują rynek TVików ;-)
Szkoda ,że nadal demonizujesz płynności ,czas rekacji i input laga LCD bo te są na dziś zupełnie na przyzwoitym poziomie w sprzęcie o podanej skali cenowej podobnej do plazm.
nie tylko ostrość ma LCD lepszą, choć reszta jest mniej istotna... plazma ma za to lepszy ruch i kolory bez dwóch zdań, oraz inne mniej istotne zalety
nie demonizuję też czasu reakcji LCD, nie będzie to problemem dla kogoś kto jest przyzwyczajony np do monitora LCD

Nie straszymy tu maniakalnych użytkowników tylko piszemy o rzeczywistości 99% weekndowych graczy i oglądaczy TV. Rekordy czasu reakcji na miernikach z trudem odbierane przez normalne zmysły możesz oczywiście nadal podkreślać, jednak po co one komu jak ich praktycznie nie widać. To jak kupowanie słuchawek o częstotliwościach dobrych dla nieotoperzy. Takie właśnie demonizowanie i straszenie to domena marketingu w celu robienia klientom wody z mózgu.
ja pisałem z pozycji zwykłego niedzielnego gracza, jak wspominałem - wybredny co do jakości aż tak bardzo nie jestem, ale różnicę wyraźną niestety widzę...
albo jakość jak w plaźmie (mniej więcej) i input lag prawie niegrywalny w grach akcji albo komfortowa gra z gorszą jakością obrazu (gorszy ruch, oraz w moim przypadku - z gorszą czernią bo local dimming musi być wyłączony)
niczego nie demonizuję, bo mimo wszystko gra się dobrze oraz jakość obrazu jest dobra ale po prostu ciężko jest przystosować się do czegoś gorszego, mając wcześniej coś lepszego, dotyczy to generalnie wszystkiego i tak jest w przypadku plazmy i LCD w grach - podkreślam - w grach, ogólnie uważam, że ten LX9500 jest mimo wszystko nieco lepszy od mojej starej plazmy
ale skoro to jest porównanie topowego LCD (to nie moja opinia) z 3 letnią, średniej wtedy klasy plazmą (obecne są lepsze), która wypada tylko ciut gorzej ogólnie (niektóre rzeczy lepsze w jednym, inne w drugim), to niestety kiepsko to świadczy o poziomie LCD, tak uważam
 

don111

Banned
mimo ostrej wymiany opinii, dzięki wielkie PolishFactor za te linki ;)
po przypisaniu jednego ze złącz hdmi tam gdzie mam konsolę, jako "PC" input lag jest minimalny w dowolnym trybie obrazu, z włączonym local dimming :)
także teraz jestem bardzo zadowolony, nie mam już dyskomfortu z uwagi na jakość obrazu, nie muszę wybierać - jakość obrazu czy input lag.... teraz pod względem jakości obrazu jest nawet nieco lepiej niż na plaźmie (wiadomo - czerń, no i trochę ostrość, wyrazistość) poza kolorami no i ruchem oczywiście, płynnością (jest różnica in minus, ale jest bardzo przyzwoicie, nie narzekam)
true motion jest zdezaktywowane w trybie "PC"
 

PolishFactor

New member
don111
Podłaczeni przez DVi też ponoć pomoaga, no i gra muzyka! LCD do czegoś się teraz przyda poza TV nawet dla tak wymagającego użytkownika pod kątem parametrów jak TY:) Miłego giercowania!

Już po zakupie!

Niestety nastąpiło wymiatanie tych LG z magazynów sklepowych. Wczoraj dosiadłem ostatniego z tej serii 5xxx u mnie w mieście w Saturnie. Oczywiści tańszych 5500 już nie było, więc brałem ostatniego droższego 570S z tunerem satelitarnym. Wszystkie co klika dni wcześniej oglądałem poszły i co ważne skrócili czas promocji i ceny wyrwały ostro w górę! Zostały najdroższe 55tki. Jak przewidzieli marketingowcy od LG nowe pasywy 3D to będzie hicior sezonu i widać chyba tak jest!
W USA LG w lipcu wskoczyło na 3 miejsce sprzedaży zaraz po Samsungu i Vizio dzięki tej serii.

Piłka z wyborem była więc krótka. Wziąłem na zakupy kobietę by nie było ,że olałem kwestie opinii kolorze i designie obudowy :) Moja ukochana włożyła jeszcze sobie aktywne i pasywne okulary z tych 2 technologii na nos by potwierdzić werdykt dla 3D. Aktywy poszły od razu na bok z tekstem ,że jej zaraz pękną oczy ,a potem cała głowa i to przy najdroższym Sony co to już nie przyciemnia obrazu i więcej Hz (coś koło 30tu) na oko daje.

Miałem szczęście bo spotkałem sprzedawcę co mnie klika dni wcześniej obsługiwał informacyjnie,że promocja cenowa miała trwać do dzisiaj, więc dostałem jednak zniżkę pół tysiaka od ceny oficjalnej ,a w ramach ułagodzenia bo się wkurzyłem dali mi 7 par okularów i super pilota Magic Motion do obsługi netu w Smart TV za free! :)

Jestem po seansie HD Avatara (filmik trochę trwa) i dużej części matriału 3D na Youtubie.

Te pasywy spełniają swoją rolę w 3D bardzo dobrze. Wg mnie odpada jednak na pewno oglądanie wszystkiego poniżej 1080p (czuć od razu efekt zmniejszenia rozdzielczość przy 720p) w postaci plam i rozmyć. Jednak w 1080p obraz 3D jest naprawdę dobry. W 2D kąty boczne aż 178 miło zaskoczyły bo ponoć powłoka polaryzacyjna w pierwszych TV do 45% je ścinała! Kolorki, kontrast - mucha nie siada. Nie ma powłoki glare i odbicia wreszcie nie bolą jak w samku. Jednak kobitka mówi ,że ładniej obraz wychodził za "szybką" i nie może do tego matu się jeszcze przyzwyczaić. Jeszcze nie regulowałem go więc na fabrycznych ustawieniach jechał. Jakieś gotowe profliki by się przydało gdzieś znaleźć w necie. Niestety to za nowy sprzęt.

W 3D obraz zaczyna się spłaszczać od 45'. Najgorzej jest góra dół (15'), ale tego się spodziewałem. Niestety podstawa nie ma najmniejszej regulacji pochyłu góra /dół więc uważam to za głupotę konstruktorów skoro wiedzą o tym ograniczeniu. Ciekawe ,że więcej się traci patrząc mocno od dołu (siedzenie na podłodze) niż od góry) . Widać ,że kombinowali technologię pod niższe stoliki TV.
Druga niedogodność to utrata precyzji pilot magi motion. Po pewnym czasie kursor sam zaczyna wędrować... Trafienie w opcje jest wtedy jak gra w łapanie uciekającego króliczka.

Co mnie ucieszyło to po strasznie długim seansie Avatara nie było żadnych nawet najmniejszych problemów z bólem głowy ,czy zmęczeniem oczu! Trochę się martwiliśmy bardzo skromnym efektem 3D w stosunku do kinowego, a to przecież podobna technologia. W trybie 3D SBS w opcjach TVika nie można było bowiem zmieniać głębi 3D! Dopiero trick z wyjściem i odpaleniem przekształcania przez sam TV 2D do 3D pozwolił odblokować to menu. Niestety choć menu jest w większości przejrzyste i intuicyjne to niestety kilka rzeczy jest nieprzemyślanych i trzeba się naklikać bądź naszukać. Ciekawe ,że założenie jednoczesne 2 par okularów (to nie problem bo sa lekkie i iceńkie) choć trochę ściemnia obraz to dodatkowo daje efekt poprawienia szczegółowości i głębi! Ciekawe...

Po przesunięciu głębi 3D o połowę więcej już wszystko było ok i końcówka zabójczego łuku Navi i nasiona z Drzewa Dusz tańcowały nam rewelacyjnie przed nosem z jakością która wywołała u mojej ukochanej chęć łapania dziadostwa :) Poniweaż obraz jes jasny i nie miga (ten nie z ekranu) to ustawienie się obok obiektów 3D wygląda świetnie bo się wkomponowuje w obraz! Z migającymi aktywami taki bajer by nie wyszedł. Obawy ,że będzie widać paskowanie poziome polaryzatora poszły do kosza. Owszem widać je ,ale dla 47 cali dopiero z mniej niż metra. Powyżej wszystkie napisy są jednolicie białe (na nich tylko je zauważyłem). Z poniżej metra tak efekt 3D niknie powoli więc to nie problem. Powyżej metra jest idealnie bo linie są bardzo cieniutkie i się zlewają.

Niestety materiał 3D dostępny w necie na Youtubie jakościowo różnią się totalnie. Najlepsze materiały były z Japonii i USA. Te nawet przy 480p dało się to oglądać. W innych tylko 1080p pozwalało nie psioczyć na jakość. Wiele filmów jest niedbale złożone i tam się obraz rozjeźdza.

Reasumując.

II generacja pasywnego 3D to jest już to. Na 4 osobowej kanapie ustawionej na wprost nikt nie traci na jakości obrazu. Lekkie rozmycie pojawiające się na napisach niektórych róźnie nagrywanych materiałów łatwo likwidować opcją przesuwania lewo/prawo i obraz jak żyleta. Niestety bardzo szybkie sceny nie są fajne w 3D. Najpiękniejsze i najbogatsze efektami obrazy to wszystko co ma dużo planów i dzieje się wolno (po wodą i slow motion kamera). Najpiękniej więc wyglądają zdjęcia w 3D. Bardzo wiele zależy niestety od jakości kamery 3D i sposobu filmowania.
Japońcy i amerykanie ręcili 3 generacją więc materiał był świetny. Większość filmów ma widoczne 3D do wewnątrz kranu (efekt akwarium). To co wychodzi jest niestety zwykle sporo przeskalowane i nienaturalne (2X za długie). Nie wszystkie materiały takie są i to ewidentnie problem ujęć (widać to na fotkach 3D modelek). Jak ktoś lubi półmetrowy biust czy nogi , al'a spider dyndające z ekranu to ok. Rynek filmów erotycznych może teraz szaleć z podrasowywaniem parametrów bez udziału chirurga! Problem jest też z ostrością planów (niestety technologia kamer skupia ostrość na konkretnym obiekcie w scenie). Przenoszenie wzroku na obiekty paza sztywno zadaną ostrość kamery nie wyostrza obiektów jak w naturze co trochę drażni bo nie daje to żadnego efektu. 3D w miarę oglądania jest też coraz lepiej widoczne. Ewidentnie mózg adoptuje się do tego nienaturalnego obrazu i uczy się z nim lepiej radzić. Efekt oglądania 3D jest też taki ,że wszystko jest jakby zminiaturyzowane tj sporo pomniejszone do 2D. Najlepiej efekty 3D wychodzące poza ekran czuć dopiero na dużych ekranach (kino) i w nocy. Ucięcie obrazu 3D na ramce jest trochę niefajoskie , a widziane w dzień obiekty obok ekranu buntują mózg. Robienie też sztuczne 3Dz 2D na TV jest ciekawe ,ale kończy się raczej utratą jakości obrazu przez zniekształcenia. Obiekty sa choc tam gdzie trzeba ,ale czesto nienaturalnie za głębokie lub za wysokie np. oglądanie map satelitarnych. Gry tak sztucznie rasowane też mają ten problem. 3D jest do 2/3 obrazu. Z dalszym planem nic się nie dzieje. Do 3D musi być materiał przygotowany pod 3D i tyle.

Uważam też, że nie ma sensu bawić się dla 3DTV na czymś mniejszym niż 47cali w pasywach (cieniuśkie paseczki widoczne tylko z bliska) i w dzień. Najlepiej ogląda się efekty wychodzenie z ekranu z 1,5metra na 55 calach lub w kinie , gdzie nie było widać dobrze końca ekranu. :)

II generacja 3D na pasywach to już jest to! Dla mnie zero zmęczenia wzroku i bólu głowy pozwala zaprosić przed ekran wreszcie dzieci , tym bardziej ,że koszt ew. zniszczenia okularów w ich sprytnych łapkach jest tu śmieszny.

Teraz rozumiem dlaczego wymiata tak te TViki z magazynów :).

1. Nie zapomnijcie po zakupie tego Tvika przed podłaczenie PC lub konsoli od razu wejść w menu listy wejść i na dole wejśc w oznaczenie wejścia na prawo od simplinku. Z listy wybrać PC i po sprawie. HDMI dostanie mały znaczek PC w prawym górnym rogu.

2. Przejść na game mode tj meny główn/tryb obrazu : zmienić na GRA

3. Podłączyć TVik do netu i zrobić upgread softu.

Wejść w manu główne /ustawienia/wparcie/Aktual. oprogramowania (w defoulcie jest wersja 03.06.19) i nacisnąć sprawdź aktualizację.

i przestać płakać na 20ms input laga :)

Don 111
Tak zapytam na koniec z ciekawości. Są już gdzieś pasywne plazmy do 3D? Czy znowu przespali może kolejną rewolucje?

miedzwin

Widziałem badanie na jakimś angielskim forum z CRTkiem i z zegarami oficjalnie pokazane i autoryzowane przez dział LG po zaistalowaniu ostatniego updeata softu na TViku - potwierdzam ,że było tam jak byk 50ms dla standardu i 20ms dla game. Jak znajdę tego linka do zdjęcia z testu to oczywiście zapodam.

Holio1
Mając standardowy 24" monitor LCD na szybkiej TNce z 20ms input lagiem od strony gracza masz tutaj drugi monitor LCD o niebo leopszej matrycy tylko już z 47" i dodatkowo wbudowanym TV i głośnikami.

Ta zależność bardziej dotyczy LCD/LCD+TV i dla giercowania nie jest to w tym układzie żaden mniej ważny dodatek. W drugą stronę to też dobrze działa bo podłanczając tunerek masz fajnego TVika tylko ,że zamałego. TV na małym LCD oglada się słabo. NA dużym ogląda fajnie i gra jeszcze fajniej szczególnie w 3D bez utraty fpsów i bólu głowy :) Niestety plazm pasywnych jeszcze nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Don 111
Tak zapytam na koniec z ciekawości. Są już gdzieś pasywne plazmy do 3D? Czy znowu przespali może kolejną rewolucje?
nie wiem, na razie 3d z plazm Panasonica jest referencyjne wg wszystkich testów, choć pewnie mniej wygodne od pasywnego ;)

tak apropo 3d, wie ktoś skąd ściągnąć jakieś próbki aby zobaczyć jak to wygląda ? i czym to odtworzyć ?
mam player hd - Ariva 110 i ewentualnie PC...
 

Robertd

New member
Witam,mam pytanko do PolishFactor, planuję zakup LG55LW570S i wielkie dzięki za opis działania i wrażeń 3D w tym TV i rozwiązanie problemu input laga , czy mógłbyś napisać jak ma się obraz puszczony z odtwarzacza Blu-rey i z usb plik mkv czy niewystępuje efekt "teatrzyku,serialu" czy obraz jest "normalny".

Dziękuję i pozdrawiam.
 

don111

Banned
na SD ten teatrzyk widać mniej, na HD jest najgorzej, tak przynajmniej u mnie zaobserwowałem jak się spisuje ten cały true motion
 

Robertd

New member
Dziękuję don111, a proszę napisz czy jak wyłączysz true motion jest lepiej ? jak to wygląda na innych LCD-kach,czy może ktoś to opisać.

Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

miedzwin

New member
PolishFactor
Muszę przyznać, że jestem pełen podziwu dla twojego zaangażowania z jakim spisujesz się tutaj na forum. Brawa dla Ciebie za bardzo szczegółowe odpowiedzi. Mnie także zainteresowałeś tym LG-kiem i gdyby nie udało mi się w ostatnich dniach kupić okazyjnie Panasonica vt20 to pewno biłbym się teraz z myślami o zakupie tego lw570s ;)
Myślę, że pasywna technologia ma przed sobą bardzo obiecującą przyszłość. Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania LG :)
 

don111

Banned
Dziękuję don111, a proszę napisz czy jak wyłączysz true motion jest lepiej ? jak to wygląda na innych LCD-kach,czy może ktoś to opisać.
Dziękuję i pozdrawiam.
nie ma takiego efektu teatru, wg mnie jest lepiej choć nieco gorsza płynność (tragedii nie ma)
efekt teatru najgorzej widać na filmach 24p, nie da się z tego korzystać, z satelity jest nieco lepiej
 

Burencjusz

New member
Koledzy a napiszcie proszę jak ten LG wypada w 2d?. Chcę kupić ten TV ale 3D to jednak dodatek i głównie będzie się oglądało w 2d. Nie odstaje od konkurencji bez 3d?
 

McGoof

New member
A czy ktoś testował już konkurencyjnego Phila 47PFL7606K? Cenowo jest trochę wyżej, ciekawi mnie właśnie, czy matryca się różni i jak jest z softem (podobno w LG kuleje funkcja on-line). 600zł różnicy w cenie jednak robi różnicę...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Tylko zwróćcie uwagę że:
- dzisiejsza technologia pasywnego 3D daje 1/2 informacji w porównaniu do aktywnej (co drugą linię i z bliska to widać)
- TV ze wszelkiego rodzaju uspawniaczami kupowany jest po to by wyciągnąć maximum z otrzymywanego źródła i posunięcia by wszystko wyłączać....dośc dziwnie opłacalnośc takiego zakupu stawia.

Gry rządzą się swoimi prawami, ale HDTV to trochę inna dziedzina. ;)
 

McGoof

New member
Tylko zwróćcie uwagę że:
- dzisiejsza technologia pasywnego 3D daje 1/2 informacji w porównaniu do aktywnej (co drugą linię i z bliska to widać)
- TV ze wszelkiego rodzaju uspawniaczami kupowany jest po to by wyciągnąć maximum z otrzymywanego źródła i posunięcia by wszystko wyłączać....dośc dziwnie opłacalnośc takiego zakupu stawia.

Gry rządzą się swoimi prawami, ale HDTV to trochę inna dziedzina. ;)

Ad.1 Skoro widać tylko z bardzo bliska, to po co się tym przejmować? Z tego, co pamiętam z testów pasywne 3D nie działa z odległości mniejszych niż 1-1,2m. Z większych odległości nawet ludzie z sokolim wzrokiem nie są w stanie zauważyć braku informacji. A do 2k w pionie w domowym zaciszu jeszcze trochę nam brakuje...

Ad.2 Konsole typu X360 czy PS3 są przecież dedykowane pod telewizory- mało kto gra nimi na np. monitorach. Wobec tego uważam, że- jakby nie patrzeć- Jeśli ktoś chce mieć TV świetny do filmów i nadający się do gier, to dyskusja jest jak najbardziej sensowna :) W dzisiejszych czasach TV to często multifunkcyjne centrum- do telewizji, filmów, zdjęć, internetu i gier. Dlaczego wobec tego nie oczekiwać, żeby w większości tych funkcji się sprawdzał?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
1. Błąd "w logice" - w grach siadasz blisko by ekscytować sie grą , a blisko oznacza np. do 2m (zalezy od ekranu i np dźwięku...).

Pasywana technologia zapewne przejdzie kolejną ewolucję i wtedy obecne TV można wrzucić do piwnicy....jak widać z opisów "prowadzącego" wątek, bo ma konkretne cele).
(różnica jakości 3D pokazana fajnie na "konkurencyjnym" forum - są fotki)

2. Nie rozumiesz poprzedniego tekstu?
TV uniwersalny w którym wyłączasz wszelkie "fiuczery" by uzyskać kompromis.
No to ile zapłacić za coś , co nie używasz?

Stajesz w sprzeczności - TV do filmów w którym wyłączasz poprawiacze by film spokojnie obejrzeć i monitor do gier - obowiązkowo poprawiacze wyłączone).
Czym to sie różni?
(oprócz nazwy)


Tu nie ma "wojny" np. LCD kontra PDP, ale LCD kontra LCD. ;-)
(kupujesz LCD nafaszerowany nowinkami , by w gruncie rzeczy je powyłączać....
Nie wierzysz (?).... spójrz na ustawienia z for/userów, gdzie wszędzie "off")
 
Ostatnia edycja:
Do góry