pomoc dla laika - sprzęt philipsa

kaczorr

New member
Witam serdecznie szanowne grono gdyż jestem tutaj nowy a więc pozdrawiam:) i od razu proszę o poradę.Posiadam telewizor Philipsa(oznaczenie z tylnej sciany Model no.29PT8509/12),który ext1 i ext2 oraz z boku pod standardowe złącze(video,R audio L).Wraz z tym modelem zakupiłem kino domowe o symbolu LX3900SA.Całość posiadam od 2 lat jednak głos nie jest nadawany ze wszystkich głośników - czy to normalne?Zaznaczam,że sygnał telewizyjny odbieram z kablówki.Jeżeli słucham radia poprzez kino lub oglądam płytę na dvd to dźwięk jest nadawany ze wszystkich głośników a gdy telewizję,standardowe programy to w 2 głośnikach nie ma w ogóle głosu(te za mną).Czy to normalne???Jak to ustawić aby było dobrze?.....Jest jeszcze jedna sprawa.Mianowicie przymierzam się do zakupu nagrywarki Philips DVDR3450H - mam nadzieję,że to wybór OK.Ale frapuje mnie sprawa podłączenia...jak to wszystko podłączyć aby nic nie popalić i dobrze działało.Moje kino posiada po jednym wejściu typu:SCART,CVBS,S-VIDEO,DIGITAL-IN,AUX-IN,LINE-AUT.Czy wszystko musi być razem podłączone i trzeba razem włączać:roll:.Czy też trzeba co chwilę kable przekładać,czy do nagrywania kino się wyłącza czy musi chodzić???Jaka kolejność włączania poszczególnych sprzętów??:???:
Wiem,że pytań wiele i dla niektórych są one durne i śmieszne ale dla mnie to naprawdę wielki problem.:neutral: Bardzo proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości
 

donolo

New member
Torchę nie w pore :)?

Witam wiem ze nie wpore ale jśli jeszce nie kupiłes 3450 nagrywarki philips to broń cie Panie Boże przed takim wyborem. Te nagrywarki nie współpracuja z dekoderami satelitarnymi. Wszystkie sygnały jakie masz w kablówce są nadawane do administratora przez satelitę, a po kablu idzie dopiero do Ciebie.Jeśli juz masz to badziewie czy zdarzyło ci się czegoś nie nagrać bo wyskoczył komunikat że cześć z zaznaczonych elementów jest zabezpieczone przed kopiowaniem, nagranie nie jest mozliwe? Albo masz na dysku i nie zrobisz kopi na płytę. Ja miałem ten szmelc . Zadzwoniłem do phil;ipsa i pytam czemu nie mogee nagrac powiedzieli że program jest chroniony prawami autorskimi ( że ktos blokuje go przed nagraniem) napisałem do tvn polsatu do samsunga (bo taki mam dekoder polsatu) nikt nic takiego nie robi a philips ma bubla poczytaj na ten temat. W kazdym rzaie byłem u rzecznika praw konsumenta i doradził oddanie do sklepu. po 4 miesiącach od daty zakupu oddałem ją do sklepu Dodam że programy jakich nagrać nie mogłem były między innymi rozmowy w toku super niania jeden z dziesięciu wiadomości regionalne i fakty!!. W chwili obecnej mam sony RDR HX 750 160 GB sprzęt nie porównywalnie ma więcej funkcji i nagrywa wszystko pozdrawaim.
 
Ostatnia edycja:

hugo9252

Member
Witam.Dżwięk tv po kablu jest nadawany w stereo (przynajmniej narazie) wi ęc będą grały 2 głośniki. Jest to prawidłowe.Jeżeli masz Dolby Prologic II powinna być możliwość ustawienia na 5.1. Przeczytaj dokładnie instukcję tam powinno być wszystko wyjaśnione.:)
 
Do góry