Polskie plazmy HD!

dnc

Moderator
VIP
Znana w Polsce firma Elemis będzie produkować, zapewne na potrzeby rodzimego rynku, nowe modele telewizorów HD.
Będą to:
Plazma HD Solaris 750 o przekątnej obrazu 50'' i rozdzielczości matrycy 1366x768, jasnością na poziomie 1000:1 i kontrastem na poziomie 10000:1.

Telewizor projekcyjny DLP Dora 750, który został zaprojektowany w opraciu o technologię luster Elemisa (?). Ma mieć rozdzielczość 1280x720 pikseli. Inne parametry nie są mi znane, ale pewnie prędzej czy później zostaną oficjalne zaprezentowane.

Dotychczas Elemis produkował TV plazmowy SDTV Dora 242P, jednak jego jakość była zdecydowanie najsłabsza i klientela wybierała modele droższe, ale lepsze. Zobaczymy co tym razem inżynierowie tej polskiej firmy wymyślili. Interesuje mnie także na jakiej technologii oparli swój produkt? Kto dostarczy matryce? Kto elektronikę (zwłaszcza procesor obrazu)? No i najważniejsze: Jaka będzie cena detaliczna produktu?
Od tego bowiem zależeć zapewne będzie powodzenie, lub nie, tego projektu. Na stronie producenta nie podają żadnych dodatkowych informacji, ale mam nadzieję, że jednak będziemy wiedzieć niedługo coś więcej o tych dwóch nowym modelach TV.

Żródło:
Satkurier

Strona: Elemisa
 

baranskia

Member
U nas coraz częściej ostatnio____r_ó_ż_n_e____c_u_d_a____s_i_ę____z_d_a _rz_a_j_ą...:)

:krol: W Polsce coraz częściej ostatnio ____r_ó_ż_n_e____c_u_d_a____s_i_ę____z_d_a_rz_a_j_ą____ więc i to możliwe, chociaż mam wątpliwości typu czy to nie primaaprilisowa wiadomość... :niewiem:
Pozostaje nam poczekać i poobserwować nieco.
Może się mile zdziwimy [przecież n-Box też jest polskiej produkcji i się nieźle sprawdza, choć lekko jest przereklamowany chyba - co Wy na to?] :?:
Pzdr :-D
baranskia
 

maszek

New member
Bez reklam
Interesuje mnie także na jakiej technologii oparli swój produkt? Kto dostarczy matryce? Kto elektronikę (zwłaszcza procesor obrazu)? No i najważniejsze: Jaka będzie cena detaliczna produktu?

Panel pewnie... od Samsunga.
Sugerowana cena detaliczna brutto: 11 999 zł.

Tutaj trochę więcej info na temat tego telewizora http://www.hi-end.pl/a1news/news.php?in=317
 
Ostatnia edycja:

Tomaszek10

New member
Witam serdecznie
powiem wam ze widziałem ten telewizor DLP Dora 750 w akcji, jestem
pozytywnie zaskoczony jakoscia obrazu jaki generuje nowy chip f-my TI
a i wykonanie oraz uzyte materiały sa bardzo dobre.Rozmawiałem z ludzmi
z działu nowych produktów f-my telstar i mam gdzie specyfikacje tego telewizora.Cena tez nie jest zaporowa i daja gwarancje 24 m-ce.
Mysle ze mozna brac pod uwage ewentualny zakup
Chetnie posłucham waszych opini

pozdrawiam.
 

sewan

New member
Dnc - sorry, że sprostuję, ale tytuł tego wątku powiniem brzmieć "Tureckie plazmy HD".

Także pisanie, że Elemis to polska firma, to nieprawda - firma produkująca telewizory marki Elemis jest turecka.
To, że telewizory są produkowane w Polsce, nie oznacza przecież, że są polskie, no nie?

Sensacyjność tego wątku jest dla mnie mocno wątpliwa....:wink:
 

dnc

Moderator
VIP
Elemis był polską firmą. To, że teraz właścicielem fabryki jest firma turecka, nie umniejsza faktu, że u nas produkuje się plazmy HD pod nazwą Elemis - nazwą znaną w kraju. I to moim zdaniem jest istotą wątku.
 

panjacek

New member
Ddaczego właśnie rozdzielczość 1440x1080?
Przy boku piksela 1,333:1 sygnał 1080i byłby wyświetlany w proporcjach 16:9 prawie bez interpolacji.
Jest blisko do 1920x1080
Kamery HDV rejestrują w takiej rozdzielczości.
Rozdzielczość 1366x768 ma się do telewizji nijak.

Pozdrawiam
 

sewan

New member
dnc napisał:
Elemis był polską firmą. To, że teraz właścicielem fabryki jest firma turecka, nie umniejsza faktu, że u nas produkuje się plazmy HD pod nazwą Elemis - nazwą znaną w kraju. I to moim zdaniem jest istotą wątku.

Ależ właśnie te plazmy HD nie są produkowane w Polsce!
Stara fabryka Elemisa w Warszawie produkuje wyłącznie CRT i turcy nie zamierzają tego zmieniać. Cała reszta asortymentu produkowana jest w Turcji.
Polecam dokładną lekturę linku, który sam podałeś.

Jako moderator nie powinieneś umieszczać na forum nieścisłych/niesprawdzonych informacji i do tego w sensacyjnym tonie.
 
Do góry