polskie napisy DIVX w ONKYO DV-SP406

doctor22a

New member
Ponawiam problem odnośnie braku polskich napisów przy odtwarzaniu DIVX'ów.
Czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem w/w odtwarzacza i miał doczynienia z problem polskich znaków przy filmach divx? Jeżeli tak, to czy udało się zwalczyć ten problem. Zobowiązany będę za wskazówki jak to zrobić. Wszystkie opcje ustawione są już defaultowo na "polski".
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja tam nie wiem, ale..

w 405 jest tak, że napisy muszą być w tym samym folderze co film, powinny mieć tę samą nazwę.. jeśli w folderze jest kilka filmów i do nich napisy, należałoby to porozdzielać na osobne foldery (bo nie zawsze działają i się odnajdują) - oczywiście, nie chodzi o jeden film w kilku częściach, a o kilka osobnych filmów w jednym folderze..

zastanawiamłem się nad 406, ale narazie zostałem na 405.. tym bardziej, że chłopaki juz nie kwapią się tak do aktualizacji softu.. :( (a zapowiadało się całkiem kolorowo, bo przecież to ten sam odtwarzacz, co oblatany pioneer)
 

doctor22a

New member
xclone napisał:
ja tam nie wiem, ale..

w 405 jest tak, że napisy muszą być w tym samym folderze co film, powinny mieć tę samą nazwę.. jeśli w folderze jest kilka filmów i do nich napisy, należałoby to porozdzielać na osobne foldery (bo nie zawsze działają i się odnajdują) - oczywiście, nie chodzi o jeden film w kilku częściach, a o kilka osobnych filmów w jednym folderze..

zastanawiamłem się nad 406, ale narazie zostałem na 405.. tym bardziej, że chłopaki juz nie kwapią się tak do aktualizacji softu.. :( (a zapowiadało się całkiem kolorowo, bo przecież to ten sam odtwarzacz, co oblatany pioneer)

Szkoda, szkoda. Mądry polak po szkodzie... Rozmawiałem z polskim dystrybutorem i uzyskałem informację, 406 nie odtwarza polskich napisów w divx oraz że trwają rozmowy aby zmodyfikować soft. Decyzja zapadnie za około miesiąc. Ale znająz życie to będzie kwestia bardziej kwartału, jak na moje oko...
 

Rafalone

New member
Ja posiadam model 405 i w nim aby były polskie znaki trzeba wejsc w setup odtwarzacza i teraz nie pamietam tylko w której zakładce ( musisz poszukać) jest subltete lenguage tam nastawiasz na "inne" i wpisujesz kod na polske czyli 1612 i powinienes miec juz polskie znaki.
Pozdarawiam
 

qwert

New member
Przymierzam się do kupienia Onkyo DV-SP406 , wszędzie na necie pisze, że polską czcionkę odtwarza nawet z portu USB. Może coś faktycznie w opcjach trzeba pogmerać. Trochę się napaliłem na to onkyo chociażby na 14 bitowy przetwornik wideo i właśnie na divix z polskimi napisami.

Doctror22a napisz jak coś się uda naprawić z tymi napisami.

Pozdrawiam.
 

Badman2503

New member
ehhh. kupiłem go tydzień temu, teraz złożyłem całość i odpaliłem dvixa z napisami. Oczywiście dupa, brak ł ą ś ć ó itd. mam ochotę rozszarpać kolesi ze sklepu.
 

doctor22a

New member
qwert napisał:
Przymierzam się do kupienia Onkyo DV-SP406 , wszędzie na necie pisze, że polską czcionkę odtwarza nawet z portu USB. Może coś faktycznie w opcjach trzeba pogmerać. Trochę się napaliłem na to onkyo chociażby na 14 bitowy przetwornik wideo i właśnie na divix z polskimi napisami.

Doctror22a napisz jak coś się uda naprawić z tymi napisami.

Pozdrawiam.

ROZWIĄZANIE:
Podczas projekcji filmu przytrzymaj z pilota klawisz subt kilka sekund i w lewym górnym narożniku pojawi się pole do wprowadzenia strony kodowej (cp). Wprowadź 1250. Poza tym w Menu mam ustawione jeżyki defaultowe polskie i działa jak złoto.
Ale co mi to krwi napsuło to moje...

Powodzenia.
doctor22a
ZAMYKAM WĄTEK.
 

dinderi

New member
No! A wystarczyło zamiast psuć sobie krew, najpierw przeczytać instrukcję obsługi. :p
Swoją drogą, ten kto naopowiadał, ze zeby Twoje onkyo odtwarzało polskie znaki w divx'ach trzeba modyfikować soft, to wielki geniusz był :) Podejrzewam, ze jakiś sprzedawca ze sklepu typu "dla idiotów", co nie chcą torby z ręki puścić :D
 

doctor22a

New member
dinderi napisał:
No! A wystarczyło zamiast psuć sobie krew, najpierw przeczytać instrukcję obsługi. :p
Swoją drogą, ten kto naopowiadał, ze zeby Twoje onkyo odtwarzało polskie znaki w divx'ach trzeba modyfikować soft, to wielki geniusz był :) Podejrzewam, ze jakiś sprzedawca ze sklepu typu "dla idiotów", co nie chcą torby z ręki puścić :D

instrukcję na wskroś przeczytałem i tego "myku z wprowadzaniem 'cp' w taki sposób" nie było....
 

Cheetor

New member
U mnie napisy czyta bez żadnych problemów :) Zdziwiło mnie to, że czyta nawet napisy, których nazwa jest inna niż nazwa filmu. Odtwarzacz mam od tygodnia, więc może ma już jakiś nowy firmware ... Ma natomiast problem z czytaniem polskich nazw katalogów.
Np. katalog „Kolędy” czyta mi tak „Kol_dy”. Płytę nagrywałem w Nero - Burning Rom 6.6.0.8a w formacie ISO 9660 + Joliet. Jeśli ktoś miał podobne problemy i wie jak to rozwiązać to proszę o odpowiedź.
 

leevin

New member
Cheetor napisał:
U mnie napisy czyta bez żadnych problemów :) Zdziwiło mnie to, że czyta nawet napisy, których nazwa jest inna niż nazwa filmu. Odtwarzacz mam od tygodnia, więc może ma już jakiś nowy firmware ... Ma natomiast problem z czytaniem polskich nazw katalogów.
Np. katalog „Kolędy” czyta mi tak „Kol_dy”. Płytę nagrywałem w Nero - Burning Rom 6.6.0.8a w formacie ISO 9660 + Joliet. Jeśli ktoś miał podobne problemy i wie jak to rozwiązać to proszę o odpowiedź.
Mam ten sam problem wszystkie napisy w filmach czyta bezproblemowo ale jeżeli chodzi np. katalogi lub tytuły mp3 to już nie jest tak różowo...
do tego dochodzi również problem z przewijaniem filmu, jeżeli jest nagrany na pendrive, ale to już inny temat i prawdopodobnie wina pena...


Pozdro...
 
Do góry