Polskie kolumny STX

s00420

New member
Chcę skompletować zestaw do kina domowego.
Co sądzicie o kolumnach firmy STX - warto kupić?
Np. zestaw F-360 + C-200 + E250
www stx pl
Pozdrawiam
 

s00420

New member
blackninja napisał:
W tych kolumnach dobra jest tylko cena.

To co innego w podobnej cenie (1000~1200) byś poradził?
Patrzyłem na inne wątki i zastanawiałem się nad zestawem mission, ale na razie nie planuję suba a chciałbym coś z niezłym basem - zastanawiam się jak te małe głośniki sobie z tym radzą...
 

logarytm

New member
STX to Polski producent kolumn głośnikowych w Józefowie
natomiast wszystkie lub prawie wszystkie które widzisz w marketach to chińszczyzna JBL. Jamo, Prism, Koda, VoiceKraft, WHARFEDALE, Eltax, Maudio są prosukowane w chinach.
dlatego też na wypadek serwisu po gwarancji wydasz na tweeter 20 zł zamiast 200 zł !Po za tym najważniejsze jest to że kolumny STX-a grają tak jak kolumny droższe nawet o 300% więc porównywanie STX-ów do czegokolwiek na Polskim rynku jest śmieszne gdyż STX jest lepszy pod każdym względem a na dodatek produkt polski.
Porównywałem kilka modeli w salonach, marketach i nawet najtańsza seria polskiego STX jest nie do pobicia przez wymienione wyżej chińczyki a tych chińczykówjest jak napisałem prawie 100% na Polskim rynku.
Super kolumnami Hi end w ofercie STX a są modele z serii FX oraz MX. Model FX-300 zbiera wyłącznie super komentarze o jakości na wielu forach tematycznych. Jeżeli masz 2000 zł to nic do 7000 zł nie kupisz lepszego od tych STX -ów.
 

pandzik

Member
Bez reklam
@Logarytm.

Jest różnica pomiędzy markami chińskimi a tymi produkowanymi w chinach.

I w te twoje 300% to jakoś nie wierze.
 

Bucek

Banned
czy typowe kolumny mozna wbudowac w sciane?

czy przeznaczone do wbudowania w sciany i sufity glosniki maja duzo gorsza jakosc dzwieku niz przy rozwiazaniu podlogowym lub podstawkowym?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumn nie wbudowuje się w ściany. Służą do tego głośńiki in-wall, ma ich sporo każdy szanujący się producent: JBL, Monitor Audio, Jamo...
 

pkomp

New member
jak chcesz możesz wbudować
blackninja owszem ale inwall'e maja swoje minusy - graja jak otwarte z wytłumieniem a nie jak głośnik w komorze a druga sprawa potrafia wprawiac w wibracje konstrukcję sufitu o ile ktoś nie pomyślał o wnekach :)

nie wiem czy bym sie zdecydował na stawianie ściany i wbudowywanie w nią kolumny (chociaz jak byś ją zabetonował to w sumie :) )
raczej zrobiłbym wnękę z odopiednim ustrojem w środku(chlsnięta szczelinówka choćby) zakryciem frontu płytą granitowa i wkręceniu w nia głosników
a dobra dynamiczna kolumna to przedewszystkim masa :) duzo masy :)
no ale sciana beton:) oczywiście

wracając do tematu - no nie chwalmy tak tego stx'a :) słabe
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
Blackninja wiem że mozna domówić obudowy - w konkretnej cenie oczywiście :) bo standardowo większośc jest bez obudów.
Nie graja tak dobrze jak kolumny.
Wiem co to znaczy wall i 3/4 takich głosników montuje się w sufit.

Montaż w ścianę i tak wymaga wykonania wnęki więc co za różnica czy trafi do niej głośnik inwall czy kolumna.....
 

pkomp

New member
nierozumiem co masz na myśli - wszystko zależy od akustyki pomieszczenia a w przypadku inwall również od konstrukcji ściany - jak wstawisz w karton gips to nie licz że to zagra
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Generalizujesz mówiąc, że to źle zagra, jako argument podajesz, karton gips i złe wykonanie/montaż. Ja uważam , że super zagra, nie wspominając o zaoszczędzonym miejscu.
 

Piotrr1

New member
Polecam Kino domowe stx KD-200 n. Sam posiadam w salonie i jestem z niego Mega zadowolony, kiedyś polecił mi je kolega, i szczerze był to bardzo dobry zakup. Dlatego teraz z czystym sumieniem polecić je wam!
 
Do góry