POLSAT SPORT HD już nadaje EURO 2008

bluray

Banned
Od wczoraj codziennie o 21.00 pracuje na żywo studio w HD.
Jakość video topowa. Komentarze bardzo ciekawe.
Rozmowy sa ilustrowane ( w HD) relacjami z treningów.
Teraz PS HD jest już na kanale 10. Na 5-tce jest POLSAT NEWS FTA.
Na 11 kanale jest POLSAT SPORT EXTRA (SD 16:9) ) i powiela się z PS HD na 10-tym.
Różnica SD i HD OGROMNA !!!
Siedzę przed 52" LCD 2 metry i jest bardzo OK !
I o to chodzi.
 

pysio78

New member
Wszystko ładnie pięknie tylko ten drugi komentator w meczu Szwajcaria-Czechy jakis taki " z pod monopolowego"... Żenada.
 

torsen

New member
A czy sa tacy, ktorzy odbieraja Polast Sport HD w DVB-T (z warszawy)? Jajka jest jakosc? Ja odbieram DVB-T w SD i wmiare ok ale obraz troche rozmyty. Na ZDF jest wiecej "szumow" wokol postaci.
 

DJ_Adi

New member
torsen napisał:
A czy sa tacy, ktorzy odbieraja Polast Sport HD w DVB-T (z warszawy)? Jajka jest jakosc? Ja odbieram DVB-T w SD i wmiare ok ale obraz troche rozmyty. Na ZDF jest wiecej "szumow" wokol postaci.

Ja odbieram w Polsat Sport HD w W-wie i jakość jest bardzo dobra. Tylko 2-3 razy na zerwało fonię na 3 sec.
Ale nie ma co narzekać za darmowy HD kanał :)
 

bourbon

New member
Bez reklam
Podczepie się pod temat.
Mam takie pytanie odnośnie transmisji na Polsacie i Polsacie Sport - zwykły analog z kablówki (Multimedia).
Otóż mecz na Polsacie był nadawany coś jakby 16:9, a na PolsacieSport proporcje były nieco zdeformowane, tzn obraz był jakby wydłużony,
To samo zresztą tyczy się Polsatu2. Programy, które są nadwane w normalnych proporchach na Polsacie (wspomniane wcześniej "niby" 16:9, czyli z czarnymi paskami), na Polsacie2 mają juz nieco zdeformowane proporcje - widoczne wydłużenie. Skąd sie biorą takie rózne proporcje nadawannia Polsatu ?
Mój TV (prosze sie nie smiać) to 21" płaski kineskopowiec.
 

brystol

New member
Nie wiem czy to po stronie Polsatu ale nie pokazywanie wyniku i czasu gry to MEGA PORAŻKA !!!
W dzisiejszym meczu będą dodatkowe niepotrzebne emocje.
 

bor@s

New member
bourbon

z punktu widzenia nowoczesnego telewizora 16:9 taki wydłużony (anamorficzny) obraz jest lepszy, bo telewizor go "zgniata" i wtedy proporcje są ok. W przypadku czarnych pasów (letterbox) dużo miejsca się marnuje i obraz ma gorszą rozdzielczość i ostrość. A że programy są nadawane niekonsekwentnie raz 4:3 raz 16:9 letterbox, raz 16:9 anamorficznie to moim zdaniem tragedia bo albo trzeba mieć telewizor obsługujący inteligentnie każdy z tych tybów, albo ręcznie gmerać w ustawieniach obrazu, aby dobrze wyglądało. W Niemczech takiego burdelu nie ma. Większość programów jest 16:9 anamorficznie, co na starszych telewizorach skutkuje co najwyżej wydłużeniem. Czarne pasy to z dupy wynalazek niczemu nie służący.
 

frydziu1

New member
dzialanie POlsatu Sport hd

Jak dla mnie jest SUPER mam sharpa 32rd2e i dekoder polsatowski hd i to idzie naprawde SUPER ogromna roznica miedzy kablem euro a hdmi wyrazistosc postaci itd no bajeczka:)
 
Do góry