POLSAT HD od piątku

andtar

New member
Drodzy Forumowicze,
czy ktoś może ma informacje kiedy na Polsat Sport HD będzie na dawany program Polsat Sport a nie tylko testowy sygnał z kilkoma ujęciami z meczów siatkówki. No i czy można w przewidywalnym okresie liczyc na wersje HD innych programów PC.
 

Macieks34

New member
wypowiedzenie

Rozmawiałem z konsultantem i powiedział mi ze wypowiedzenie umowy trwa 1 miesiac,złozylem wypowiedzenie a ci wala mi ze konczy mi sie 10 marca 2008.Normalnie rozwala mnie ta telewizja..polsat do bani..:hmm:
 

torsen

New member
@andtar - ewidetnie widac, ze dla CP wprowadzenie HD to powazny problem.
HD wprowadzaja juz od ponad pol roku. Moze na gwiazdke laskawie abo dostana "prezent".
 

Jarzeb

New member
polsat idealny nie jest - zwłaszcza po zakupie dużej plazmy
ale alternatywy w tej cenie brak (zwłaszcza dla fanów siatki)
ponadto w przeciagu ostatnich dwóch lat włączyli do podstawowego pakietu sporo kanłów więc trudno powiedzieć ze się nie starają

rozwazałem n-kę ale cenowo wychodzi to samo - a programów mniej

czyli póki co czekam na HD- jak w końcy któraś platforma uruchomi choć kilka sensownych kanłów zacznę się zastanawiać ponownie
 

jarula29

Member
Macieks34 napisał:
Rozmawiałem z konsultantem i powiedział mi ze wypowiedzenie umowy trwa 1 miesiac,złozylem wypowiedzenie a ci wala mi ze konczy mi sie 10 marca 2008.Normalnie rozwala mnie ta telewizja..polsat do bani..:hmm:

no to zupełnie niezrozumiałe... a zatem przytocze co obowiązuje:
w/g postanowien umowy zawartej na czas nieokreslony okres wypowiedzenia wynosi 3 m-ce, a nie 1 m-ąc. tak więc poraz kolejny okazało się, że pracownicy CP są niedoinformowani jeśli chodzi o podstawowe zagadnienia umowy z klientem.

tak więc jesli wypowiedziałes umowe po 10 listopada to zgodnie z okresem rozliczeniowym obowiazującym w CP musisz opłacać abonament dokładnie do 10 marca, czyli ostatnia wpłata po 10 lutym. dokładnie tak jak w moim przypadku.
pozdro
 

Macieks34

New member
bład konsultanta

Po tym jak mi napisali ze wypowiedzenie skonczy sie 10 marca złozyłem jeszcze jedno pismo..dostałem przeprosiny i cos tam ze ta pomyłka wynikła nie zezłej woli polsatu..tak wiec jest miesiac..wypowiedzenia i tego nie moga juz zmienic ,z tego co sie orientuje miesieczny okres wypowiedzenia to standart...Moga sobie tylko przy zmianach pakietu robic 3 miesieczne wypowiedzenia bo to juz jest wenetrzna polityka polsatu...

po mojej ostatniej interwencji w iCOK nastepna płatnosc 2008-01-08..-0.00zł..
tak wiec zegnaj polsat,,Chyba ze ktos lubi zbierac dekodery..
Z tego co konsultant napisał karta mi zostaje i moge ogladac niekodowane kanaly..
 
Ostatnia edycja:

irekon

New member
wypowiedzenie

Okres wypowiedzenia jest wyraźnie określony w umowie, ja mam umowę na czas określony a okres wypowiedzenia wynosi 1 m-c, może wystarczy przeczytać umowę?
 

jarula29

Member
irekon napisał:
Okres wypowiedzenia jest wyraźnie określony w umowie, ja mam umowę na czas określony a okres wypowiedzenia wynosi 1 m-c, może wystarczy przeczytać umowę?
no może wystarczy....:)
umowa na czas okreslony - 1 m-ąc wypowiedzenia
umowa na czas nieokreślony - 3-mce wypowiedzenia

i nic innego nie znajdziecie odpowiednio do swojej umowy.

p.s. cztanie umowy to jedno ale uzyskanie bezposredniej informacji to drugie. może czasem ktoś bedzie chciał sie upewnic co do warunków umowy? w końcu chyba po to jest też Centrum Obsługi Klienta?
 

czechoj

Member
a jak sie ma okres wypowiedzenia do zmiany ceny pakietów? Obecnie jestem na umowie na czas nieokreslony mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia a tu w zeszłym tygodniu przyszła informacja o zmianie ceny pakietów i proponowane porozumienie bez zadnych korzyści dla abonenta :roll:
 

andtar

New member
Wczoraj mecz Farmutilu Piła w siatkówkę był nadawany na żywo w HD. Czyli możemy spodziewać sie chyba nastepnych transmisji.
 

chmielek

Klub HDTV.com.pl
vip
PC kontra N w HD

jarula29 napisał:
hm..jakoś nie trafiaja do mnie te argumenty. chciałbym zauważyć natomiast, że:
- TVP1 TVP2 w dalszym ciągu sa strasznej jakosci, to nie ulega najmniejszej dyskusji
- nie wziałeś pod uwagę opłat za dekoder w PC ( tak jak to słusznie zauważył Macieks34),
-na dzien dzisiejszy znamy te "tajemnicze promocje" PC, w których m.in programy w HD wchodzą juz od maja tego roku:)
- TVN na PC już nie długo: to tylko kwestia czasu zwiazana z wygaśnięciem umowy pomiędzy PC i ITI na emisję programów,
- co do programów informacyjnych, które mają się pojawić na PC no.. to się z tobą zgodzę. owszem jakośc merytoryczna tych programów nie podlega żadnej dyskusji (wiem bo mieszkam na wyspach) ale czy wiekszej frajdy nie da pakiet HBO ( 3 kanały HBO w tym jeden w HD-od marca w Nce) lub pakiet Filmbox (3 kanały filmowe w tym jeden również w HD - od grudnia w Nce)? ja osobiście wolę mieć 6 kanałów filmowych z dobrym kinem niż 3 kanały informacyjne, zawsze jest przecież tvn24 lub cnn...:D
- HD w Nce jest slabej jakości? no nie zgodzę sie z tym. trzeba pamiętać, że częśc programów na kanałach HD n-ka nadaje w oryginalnych rozdzielczościach po upskalowaniu, dlatego czasem HD nie wyglada jak HD.Niemniej to co mozna obejrzec na N-ce w HD jest tak znakomite, że pozostawia konkurencję daleko w tyle,

Reasumując PC swoją działalnościa marketingową traci klientów na korzyść N-ki gdzie decydującym czynnikiem są przemyslane i trafne oferty promocyjne no i oczywiście te pare kanałów HD. a na koniec małe zestawienie porównawcze:
Telewizja N kanały HD: TVN HD, MGM HD, DISCOVERY HD, NSPORT HD, FILMBOX Z JEDNYM KANAŁEM HD od grudnia, HBO z jednym kanałem HD od marca,
Polsat Cyfrowy kanały HD: Polsat Sport HD z bogatym wyborem siatkówki i niczym więcej.... a reszta .....wielka niewiadoma.

pozdrawiam:eek:k:


Bardzo solidne porównanie.
Zgadzam się całkowicie.
Umowa z Polsatem kończy mi się w maju i napewno ją wypowiem już w lutym.
Wszystko wskazuje na to, że nową umowę podpiszę z N.

pozdrawiam
 

Archie

New member
Napisał jarula29: "hm..jakoś nie trafiaja do mnie te argumenty. chciałbym zauważyć natomiast, że:
- TVP1 TVP2 w dalszym ciągu sa strasznej jakosci, to nie ulega najmniejszej dyskusji
- nie wziałeś pod uwagę opłat za dekoder w PC ( tak jak to słusznie zauważył Macieks34),
-na dzien dzisiejszy znamy te "tajemnicze promocje" PC, w których m.in programy w HD wchodzą juz od maja tego roku:)
- TVN na PC już nie długo: to tylko kwestia czasu zwiazana z wygaśnięciem umowy pomiędzy PC i ITI na emisję programów,
- co do programów informacyjnych, które mają się pojawić na PC no.. to się z tobą zgodzę. owszem jakośc merytoryczna tych programów nie podlega żadnej dyskusji (wiem bo mieszkam na wyspach) ale czy wiekszej frajdy nie da pakiet HBO ( 3 kanały HBO w tym jeden w HD-od marca w Nce) lub pakiet Filmbox (3 kanały filmowe w tym jeden również w HD - od grudnia w Nce)? ja osobiście wolę mieć 6 kanałów filmowych z dobrym kinem niż 3 kanały informacyjne, zawsze jest przecież tvn24 lub cnn...:D
- HD w Nce jest slabej jakości? no nie zgodzę sie z tym. trzeba pamiętać, że częśc programów na kanałach HD n-ka nadaje w oryginalnych rozdzielczościach po upskalowaniu, dlatego czasem HD nie wyglada jak HD.Niemniej to co mozna obejrzec na N-ce w HD jest tak znakomite, że pozostawia konkurencję daleko w tyle,

Reasumując PC swoją działalnościa marketingową traci klientów na korzyść N-ki gdzie decydującym czynnikiem są przemyslane i trafne oferty promocyjne no i oczywiście te pare kanałów HD. a na koniec małe zestawienie porównawcze:
Telewizja N kanały HD: TVN HD, MGM HD, DISCOVERY HD, NSPORT HD, FILMBOX Z JEDNYM KANAŁEM HD od grudnia, HBO z jednym kanałem HD od marca,
Polsat Cyfrowy kanały HD: Polsat Sport HD z bogatym wyborem siatkówki i niczym więcej.... a reszta .....wielka niewiadoma"
.


Cóż piszesz momenatami rzeczy, delikatnie mówiąc, wyssane z palca, przepraszam, ale nie można inaczej. Polsat jest najtańszą opcją wśród platform i biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena najlepszą. Z jakością obrazu nie jest aż tak źle. A co do TVNów. Nie wiem skąd masz takie informacje, ale są one błędne. TVN i inne programy z jego grupy będą jeszcze długo na Polsacie Cyfrowym (umowy są wieloletnie) i korzystne dla obu stron.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarula29

Member
chmielek napisał:
Bardzo solidne porównanie.
Zgadzam się całkowicie.
Umowa z Polsatem kończy mi się w maju i napewno ją wypowiem już w lutym.
Wszystko wskazuje na to, że nową umowę podpiszę z N.

pozdrawiam

dzieki chmielek. wszyscy po to własnie tutaj jestesmy...:) "dyskusja buduje i otwiera nowe mozliwości" jak to rzekł jeden gość sprytny, którego nazwiska...już niestety nie pamiętam
pozdro
 

jarula29

Member
Archie napisał:
Napisał jarula29: "hm..jakoś nie trafiaja do mnie te argumenty. chciałbym zauważyć natomiast, że:
- TVP1 TVP2 w dalszym ciągu sa strasznej jakosci, to nie ulega najmniejszej dyskusji
- nie wziałeś pod uwagę opłat za dekoder w PC ( tak jak to słusznie zauważył Macieks34),
-na dzien dzisiejszy znamy te "tajemnicze promocje" PC, w których m.in programy w HD wchodzą juz od maja tego roku:)
- TVN na PC już nie długo: to tylko kwestia czasu zwiazana z wygaśnięciem umowy pomiędzy PC i ITI na emisję programów,
- co do programów informacyjnych, które mają się pojawić na PC no.. to się z tobą zgodzę. owszem jakośc merytoryczna tych programów nie podlega żadnej dyskusji (wiem bo mieszkam na wyspach) ale czy wiekszej frajdy nie da pakiet HBO ( 3 kanały HBO w tym jeden w HD-od marca w Nce) lub pakiet Filmbox (3 kanały filmowe w tym jeden również w HD - od grudnia w Nce)? ja osobiście wolę mieć 6 kanałów filmowych z dobrym kinem niż 3 kanały informacyjne, zawsze jest przecież tvn24 lub cnn...:D
- HD w Nce jest slabej jakości? no nie zgodzę sie z tym. trzeba pamiętać, że częśc programów na kanałach HD n-ka nadaje w oryginalnych rozdzielczościach po upskalowaniu, dlatego czasem HD nie wyglada jak HD.Niemniej to co mozna obejrzec na N-ce w HD jest tak znakomite, że pozostawia konkurencję daleko w tyle,

Reasumując PC swoją działalnościa marketingową traci klientów na korzyść N-ki gdzie decydującym czynnikiem są przemyslane i trafne oferty promocyjne no i oczywiście te pare kanałów HD. a na koniec małe zestawienie porównawcze:
Telewizja N kanały HD: TVN HD, MGM HD, DISCOVERY HD, NSPORT HD, FILMBOX Z JEDNYM KANAŁEM HD od grudnia, HBO z jednym kanałem HD od marca,
Polsat Cyfrowy kanały HD: Polsat Sport HD z bogatym wyborem siatkówki i niczym więcej.... a reszta .....wielka niewiadoma" .


Cóż piszesz momenatami rzeczy, delikatnie mówiąc, wyssane z palca, przepraszam, ale nie można inaczej. Polsat jest najtańszą opcją wśród platform i biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena najlepszą. Z jakością obrazu nie jest aż tak źle. A co do TVNów. Nie wiem skąd masz takie informacje, ale są one błędne. TVN i inne programy z jego grupy będą jeszcze długo na Polsacie Cyfrowym (umowy są wieloletnie) i korzystne dla obu stron.

Pozdrawiam
czytam twój post i widzę, że przemawia przez ciebie rozgoryczenie gościa, który nie znosi konstruktywnej krytyki i zasadnych argumentów. jeśli byś uważnie przeczytał mój post od początku do końca to doszedł byś do wniosku, że głównym jego meritum jest porównanie platform w zakresie emisji kanałów w HD co jest głównym powodem utraty abonentów przez CP. reszta to tylko małe dodatki, które i tak przechylają szalę na korzyść n-ki, bo jeśli ktoś ma pieniądze na zakup dobrego lcd luz plazmy to relacja jakość-cena ma już dla niego drugorzędne znaczenie (to moja subiektywna opinia, z którą mam nadzieję większość użytkowników się zgadza). wtedy liczy sie TYLKO JAKOŚĆ a jakość to co innego jak nie High Definition? czy druga część mojego postu to też wiadomości wyssane z palca?

a propos jakości kanałów nadawanych przez CP a głównie TVP1 i TVP2 to radzę sięgnąć głębiej do informacji na forum i poglądu innych użytowników CP, którym ja też ciągle jeszcze jestem.

również pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Archie

New member
Jarula29
Jak zauważyłeś zasadniczym problemem jakościowym jest TVP1 i TVP1 a więc kanały nie należące do Polsatu!
Co do porównania Platform to zobaczymy jak Polsat wprowadzi kanały HD (a wprowadzi na pewno). Przypomianm Ci, że N-ka zaczynała głośno mówiąc o HD tymczasem tak na prawdę HD to było tylko Discovery. Jakość MGM HD przemilczmy, a NSport to na początku było głównie SD skalowane do HD. Może Polsat chce wejść od początku z prawdziwymi kanałami HD, a nie mamić reklamą jak N-ka. Poczekajmy z porównaniami.
Jakość testowych programów Polsat Sport HD jest bardzo wysoka, moim zdaniem lepsza niż "HD" w NSport.
Nie wyczytałem w Twoim poście nic na temat rzekomego szybkiego zniknięcia TVNów z oferty PC. CAły czas nie wiem skąd masz takie informacje (nie są one prawdziwe)

Pozdrawiam
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Archie- " ....jakość z MGM przemilczmy...."

A tak z ciekawości - masz N w domu??. Bo jeżeli nie masz to wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia. Powtarzasz to co przeczytałeś gdzie indziej. Ja o jakości Polsatu HD się nie wypowiadam, bo nie mam. Miałem natomiast zwykły Polsat i zrezygnowałem bez żalu. W chwili obecnej N-ka jest LIDEREM jeżeli chodzi o HD i nie ma się co sprzeczać, ani na ten temat dyskutować. Nawet jeżeli nie wszystko co nadaje jest w HD (oczywiście mam na myśli kanały HD) to i tak łącznie jest tego dużo więcej niż na innych polskich platformach. Życzę Polsatowi sukcesu w HD, ale widać po pierwsze, że wprowadzenie tego nie jest takie proste; a po drugie, że coś zaszwankowało im w marketingu. PZDR

ps. Nie ma się co sprzeczać, każdy kupuje to na co ma ochotę i z czego ma większą frajdę.
 

jarula29

Member
Archie napisał:
Jarula29
Jak zauważyłeś zasadniczym problemem jakościowym jest TVP1 i TVP1 a więc kanały nie należące do Polsatu!
Co do porównania Platform to zobaczymy jak Polsat wprowadzi kanały HD (a wprowadzi na pewno). Przypomianm Ci, że N-ka zaczynała głośno mówiąc o HD tymczasem tak na prawdę HD to było tylko Discovery. Jakość MGM HD przemilczmy, a NSport to na początku było głównie SD skalowane do HD. Może Polsat chce wejść od początku z prawdziwymi kanałami HD, a nie mamić reklamą jak N-ka. Poczekajmy z porównaniami.
Jakość testowych programów Polsat Sport HD jest bardzo wysoka, moim zdaniem lepsza niż "HD" w NSport.
Nie wyczytałem w Twoim poście nic na temat rzekomego szybkiego zniknięcia TVNów z oferty PC. CAły czas nie wiem skąd masz takie informacje (nie są one prawdziwe)

Pozdrawiam

cd naszej dyskusji:)

1. są dwie zasadnicze różnice: jakość kanałów oraz brak oferty HD w PC. bo chyba nie powiesz mi ,że kilka transmisji w HD w ciagle jeszcze testowym Polsacie Sport HD to juz jakaś konkretna i kusząca oferta. co do jakości Polsatu Sport w HD to zgadzam się z tobą - naprawdę wysoka (wiem bo na własne oczy widziałem) -ale na pewno nie lepsza od jakości np. większości meczów LM w N-ce.

2. przekonujemy siebie jesli chodzi o sytuację aktualną, bieżącą ofertę i stan propozycji programowych obu tych platform na chwile obecną a nie w przyszłosci. ale ty chyba jeszcze tego nie wychwyciłeś:D . bo może rzeczywiscie za rok CP będzie posiadał doskonałą ofertę HD, co pozwoli im juz nazywać się platformą HD (czego im serdecznie życzę) a jak na razie wiemy jak jest. to samo z N-ką która obecnie jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie platform w UE, mającą duży potencjał i mam nadzieję, że będzie on wykorzystywany w najbliższych miesiacach w dalszym ciągu.

3. rzeczywiscie w n nie wszystko jest doskonałe, część programów jest po upscalingu ( TVN HD), część nie takiej jakości jakiej bysmy się spodziewali ale mówiąc, że jakość MGM powinnismy przemilczeć to sądze, iż nie wiesz o czym mówisz. prawdopodobnie widziałes tylko kilka razy emisję tego kanału i na podstawie tego wyciągasz pochopne wnioski. pamietajmy, że oferta programowa MGM jest bardzo szeroka, filmy w przedziale lata 50-2000 dlatego nie wszystko może byc takiej jakości jakiej oczekujemy po HD. niemniej to co możemy zobaczyć w MGM pozostawia CP daleko w tyle.

4. co do zniknięcia programów koncernu ITI z oferty CP, to od tego jest internet i inne nieoficjalne źródła żeby uzyskać pewne informacje, bo skąd np. wiesz, że Nsport bylo upskalowane tylko na początku a teraz nie?. jak większość nowinek opieraja sie one po części na prawdzie i fałszu i kazdy z uzytkowników tego forum dzieli się tym co wie, czytał, słyszał po to żeby ewentualnie zweryfikować posiadane informacje.

5. oczywiste jest, że TVP1 i 2 nie należa do CP! ale CP je transmituje oszczedzając na kosztach w zwiazku z tym sa odpowiedzialni za jakość przekazywanego sygnału tych programow!!

6. a tak naprawdę to rzeczywiście kazdy się cieszy i broni tego co ma.....:eek:k:
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

andtar

New member
Ciekawa i merytoryczna dyskusja nad wyborem oferty. W większości się zgadzam. Jeżeli cena do zaakceptowania, to uważam, że najbardziej wszechstronna oferta z obecnością również HD to PC + N. N góruje w ofercie filmowej, CP w sportowej (zwłaszcza wśród amatorów siatkówki, handball i tenisa)
 

Manex

New member
Dekoder

[SIZE=-1]JA może troszkę zmienie kierunek tematu - Dekoder Samsung DSB-H370G (HD) - to ten który PC ma go w swojej ofercie.
Problem jest taki:
Mam TV Sony KDL-40T3500 i na kanałach analogowych telegazeta działa, z kolei na dekoderze telegazeta nie działa, Dlaczego??
[/SIZE]
 

Patrycjusz

New member
kiedy koniec tvn w polsacie cyfrowym?

witam.

odkurzę troszkę temat ;)
ma ktoś rzetelne informacje na temat tvn w polsacie cyfrowym? Czy faktycznie nie będzie tvn na polsacie, (jeżeli TAK, to kiedy nastanie koniec;)), czy to raczej jakieś zamieszanie informacyjne??
Pytam, bo ostatnio usłyszałem, o tym od kolegi i zaciekawiło mnie to bardzo.

pzdr
 
Do góry