Polsat Cyfrowy i odbiór TVP 1 i inne

Luki27

New member
Witam. Po wstępnych oglądzinach wybrałem Polsat Cyfrowy ponieważ jak dla mnie ma najlepszy stosunek ceny do różnorodności programów które mnie interesują (coś dla mnie - Polsat sport, coś dla dzieci, żony) - wszystko za małe i rozsądne jak dla mnie pieniądze. Ja po prostu nie mam tak naprawdę czasu na TV, ale coś dla rodziny muszę kupić.

Mam starą już dość plazmę LG 42 cale (1024x768).

I w sumię by się zdecydował gdyby nie to, że przeraziło mnie to, że Polsat niektóre programy w tym TVP 1 i 2 nadaje w jakiejś tragicznej rozdzielczości - bodajże 480x300 coś tam....

Obecnie doraźnie jade na bardzo dobrej antenie zewnętrznej i jakość TVP 1,2 Polsatu i TVN jest bardzo dobra (w TVP 3 widać, że jest mniejsza rozdzielczość).

Nie chciał bym po prostu mieć teraz tych podstawowych programów gorszych jakościowo... na plazmie 42 to już takie rzeczy bardzo widac... a ja sie czepiam obrazu...

Wiem, że na poprzednich starszych dekoderach Polsatu na ekranie miał bym porażkę, a jak to jest na tych samsungach HD ??? (bo taki zapewne bym wział)
 

glodny20

New member
Podobny problem zauważyłem u swojego kolegi. Zakupił Polsat wraz z dekoderem Samsung HD. Posiada telewizor LCD Sony Bravia KDL-32T2800 32". Antenę ustawialiśmy sami ale udało się wyłapać sygnał około 97 % więc idealnie. Po znalezieniu przez dekoder wszystkich programów zaczęliśmy przełączać po kanałach i poprostu załamałem się widząc ten kiepski obraz na niektórych programach i właśnie między innymi na TVP1 i TVP2. Posiadam cyfrową platformę N i jak przyniosłem swój dekoder do niego to mu nieźle gul skoczył jak zobaczył jakość programów na eNce.

Nadmienie że próbowaliśmy zmieniać rozdzielczości na dekoderze Polsatu i praktycznie zmiany w jakości były niewielkie. Raz jeden program chodził dobrze a inne nie a raz ten co odbierał źle był znośny a inne troche gorzej. Nie wiem w czym tkwi problem ale nie jest to wpożądku bo tak szczrze mówiąc lepiej u niego z siatkowej odbiera obraz niż z tego Polsatu "cyfrowego":p
 

66butch

New member
ten temat był wałkowany chyba ze 100x - polsat retransmituje TVP1 i TVP2 z nadajników naziemnych. trudno oczekiwać cudów ;-)
Chociaż ostatnio trochę się jakość poprawiła....
pozdro
 
Do góry