Polk Audio TL-1700 - Jaki amplituner ?

Crunck

New member
Witam

Bije się z myślami jaki amplituner wybrać do tych głośników. Chce sobie zbudować kino domowe w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2. Ze względu na dzieciaki nie jestem w stanie postawić dużych kolumn dlatego też wybrałem Polk Audio TL-1700 po przeczytaniu pozytywnych opinii w sieci... Chciałbym je jeszcze osłuchać ;)

Kolumny frontowe chciałbym wymienić na coś wielkości Polk Audio Signature S20. Fronty z zestawu powędrują na głośniki górne, potem dokupię coś na górne tylne.

Docelowa konfiguracja kina: TV + Projektor + 7.1.4 (z dodatkową końcówką mocy za jakiś rok...) TV to LG 55SM8600 bez eARC, projektora na razie nie mam ale będzie to jakiś BENQ.

Do tego zastanawiam się jaki amplituner wybrać. Moi faworyci są ze stajni Denona (budżet około 4500zł):

1. AVR-X3600H
2. AVR-X4300H
3. AVR-X4400H

Czy jest sens ładować tyle $ w amplituner przy takich głośnikach ? Czy lepiej kupić na razie coś z serii 2600 i zadowolić się systemem 5.1.2 ? 90% będzie do kina i gry, muzyka w ogóle nie jest priorytetem.

Do amplitunera będzie podłączona konsola PS4, Dekoder SAT, odtwarzacz Bluray, PC i TV na UPC Ci+ bez dekodera.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę Wam Wesołych Świąt :)
 
Ostatnia edycja:

Crunck

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

1. X4500 chodził mi po głowie ;) A powiedzcie mi jeszcze czy jest sens się zastanawiać nad Onkyo ? TX-RZ840 jest w moim budżecie bo można go wyrwać już za 4400 zł Onkyo ma mniej funkcji multimedialnych w porównaniu do Denona np brak upscalingu. Ale jak z jakością dźwięku porównując do denona ?

2. Czy PolkAudio TL1700 na początek wystarczy do dobrych efektów w kinie ? Głośniki będę mógł potem wymienić za jakieś 1,5roku ;)

3. Ostatnie pytanie... Jako osoba, która miała styczność z kinem nie na co dzień zastanawiam się nad kupnem Sonos beama i dwóch jedynek bez suba... Jest sens ? Czy lepiej budować sobie kino na ampli małymi kroczkami ? :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Hihi coś jest na rzeczy z tym co piszesz. Ostatnio dwóch klientów za zakupu amplitunera wyleczył Harman Citation BAR+SURR+SUB.
 
Do góry