Polepszacze obrazu a utrata płynności(37pfl4606h)

H33nK

New member
Witam jestem posiadaczem ww telewizora Philipsa i mam jedno pytanie mianowicie gdy włacze wszystkie polepszacze hd real motion(jakoś tak...), 100hz itp obraz jest świetny, płynny ale niekiedy właśnie tą płynność traci co zrobi by obraz był zawsze równie płynny. Dodam, że dzieje się to głównie podczas oglądanie filmów gdy idzie sport obraz jest praktycznie idealny.
 

NorthernKing

New member
mam ten sam problem

Szkoda, że nikt Ci nie odpowiedział bo mam ten sam problem. Jesli udało Ci się znaleźć odpowiednie ustawienia to proszę o podzielenia sie:)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam jestem posiadaczem ww telewizora Philipsa i mam jedno pytanie mianowicie gdy włacze wszystkie polepszacze hd real motion(jakoś tak...), 100hz itp obraz jest świetny, płynny ale niekiedy właśnie tą płynność traci co zrobi by obraz był zawsze równie płynny. Dodam, że dzieje się to głównie podczas oglądanie filmów gdy idzie sport obraz jest praktycznie idealny.

Polepszacze nie są idealne, po prostu algorytm nieraz zawodzi.
 

don111

Banned
polepszacze (te od wstawiania klatek) działają po części na zasadzie "zgadywania" z wyprzedzeniem, stąd problemy w filmach (całkowite zmiany ujęć) i np mniejsze w sporcie
 

don111

Banned
bitrate odpowiada za jakość, im więcej danych na klatkę tych lepszy obraz np kanały HD mają duży bitrate, SD mały, blue ray najwyższy...
tyle tylko, że raczej to ma niewiele wspólnego z płynnością i ulepszaczami
 

copy

New member
jak i gdzie zmienić bitrate? chodzi o ilość klatek na sekundę?

Może ktoś odpowiedzieć czy w tv philips jest możliwe zwiększenie bitrate?
Kupiłem ostatnio blu ray LG i na jednym filmie (nieustraszeni bracia Grimm) obraz z ulepszaczami i bez ulepszaczy i 100hz jest płynny(brak klatkowania przy ruchu kamery), a na drugim filmie (pulp fiction) występuje klatkowanie, skoki obrazu przy ruchu kamery - obojętnie czy włączęm, czy wyłączę ulepszacze i 100hz. Czy mam się z tym pogodzić, czy jest możliwość regulacji tego zjawiska w Blu rayu lub tv (model tv 46plf6606h)
 
Do góry