Polecicie jakiś subwoofer

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Moglibyście mi polecić jakiś subwoofer głównie do kina w granicach 500 no max 600zł z nisko schodzącym basem.
Pokój 16m2 ampli onkyo 605 z quadral 500set. Fajnie to gra w kinie ale brakuje trochę nisko schodzącego basu szczególnie w filmach akcji.
Może ktoś ma do sprzedania? Może być używany. Najlepiej czarny.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Wiem że nie będzie to Velodyne ale chodzi mi chociaż o namiastkę dobrego basu za rozsądne pieniądze. Gdybym miał większy pokój do nagłośnienia to już dawno byłaby to zupełnie inna półka cenowa, ale na pokój w bloku nie ma co przesadzać.

Myślałem raczej o czymś w stylu używanego jbl 150, jamo 210,260 lub do kompletu coś z quadrali.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiem że nie będzie to Velodyne ale chodzi mi chociaż o namiastkę dobrego basu za rozsądne pieniądze. Gdybym miał większy pokój do nagłośnienia to już dawno byłaby to zupełnie inna półka cenowa, ale na pokój w bloku nie ma co przesadzać.

Myślałem raczej o czymś w stylu używanego jbl 150, jamo 210,260 lub do kompletu coś z quadrali.

Wiesz to ja nie mialem na mysli velodyna czy rela ale dobrze by bylo dolozyc chociaz z 500 zl i szukac czegos uzywanego ..
 

maniek1983

New member
Wychodzi na to zeby jakos pojechac to trzeba miec min.2000zl a najlepiej ze 4tys.Znajdzie sie cos do 1000zl w co warto kupic?? Moze polk audio psw110




 
Ostatnia edycja:

kala-x

New member
@maniek1983 nie jest tak źle.Za 1000 zł można coś dobrego upolować:D.Miałem w zasięgu Quadral Argentum SUB 87 DV ale się spóźniłem. Mam ten sam zestaw kolumn co Ty,mieszkam w bloku,pokój 18m2 i szukam woofera.Liczę na pomoc forum bo nie wiem co kupić:sad:.
 

kala-x

New member
Z przeglądanych subwooferów na Allegro zainteresowało mnie kilka modeli:

MAGNAT SUPREME SUB 302A:
Obudowa z tylnym Bass - Reflexem
Głośnik niskotonowy 12" ( 30 cm) na gumowym zawieszeniu
Moc maksymalna 220 W
Moc znamionowa , ciągła 100 W
Pasmo przenoszenia 16 - 200 Hz
Regulowana częstotliwość odcięcia 50 - 150 Hz

TAGA HARMONY TSW-120:
Subwoofer aktywny, 1-głosnik, bassreflex, Głośność , Płynna regulacja odcięcia (35Hz - 150Hz) i fazy (0° / 180°). Wejście liniowe, wejście głośnikowe. MDF obudowa TLIE
Głośnik niskotonowy
255mm (10") Błyszcząca membrana papierowa
Pasmo przenoszenia (+/- 3dB)
28Hz-150Hz
Moc wbudowanego wzmacniacza
120W RMS
350W Szczytowa Moc Dynamiczna

TAGA HARMONY TSW-90 v2:
Konstrukcja / Funkcje / Wejścia Subwoofer aktywny, 1-głosnik, bassreflex, Głośność , Płynna regulacja odcięcia (35Hz - 150Hz) i fazy (0° / 180°). Wejście liniowe, wejście głośnikowe. MDF obudowa TLIE
Głośnik niskotonowy 255mm (10”) Matowa membrana papierowa
Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 30Hz-150Hz
Moc wbudowanego wzmacniacza 90W RMS
250W Szczytowa Moc Dynamiczna

TAGA PLATINUM SW
Konstrukcja
1-głośnik, bassreflex, Auto ON/OFF
Wzmacniacz
150 W RMS
Głośnik basowy
250 mm, kosz z żelaza, magnez 1,49kg, membrana celulozowa, zawieszenie butylowe
Pasmo częstotliwości
30 Hz - 200 Hz

Taga ma pod spodem otwór bassreflex.Jakie to ma znaczenie? Woofer będzie stał przy ścianie dzielącej mnie od sąsiadów,czy te niskie tony będą mniej słyszalne przez nich?
W moim pokoju 100W(+-) RMS będzie wystarczające.Ale te pasma przenoszenia są różne i czy między tymi wooferami w odsłuchu będzie duża różnica ?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Slawkor i co możesz powiedzieć o tym subie (EP12) po roku użytkowania ? Bo ja szczerze mówiąc jestem średnio zadowolony :( Moim zdaniem ten sub "dudni" a nie ładnie "cyka" :( Ogólnie żałuję zakupu...
 

slawkor

Member
Bez reklam
Juz niestety sprzedalem cale kino, ale tego suba trzeba dobrze ustawic zeby fajnie gral. Ja bylem zadowolony. 30cm membrama dawala radę. Wiadomo, ze w tej cenie nie miał konkurencji dopiero ponad 1000zl mozna cos porownywac jakosciowo.
 
Do góry